Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Po tamtej stronie śmierć - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
23 stycznia 2013
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Po tamtej stronie śmierć - ebook

Zimny majowy świt. Trzydziestoletnia Magda biegnie do szpitala, do którego odwieziono jej matkę. Na miejscu dowiaduje się, że Irena niespodziewanie zmarła. Przygotowania do pogrzebu przebiegają powoli, jakby Magda chciała oddalić moment ostatecznej rozłąki. W ciągu trzech dni, podczas których rozgrywa się akcja powieści, Magda prowadzi z matką zapewne najszczerszą rozmowę, jaką kiedykolwiek odbyły. Stara się złożyć w całość rozbity obraz kobiety, która zawsze wzbudzała w niej skrajne uczucia: od podziwu, miłości i przywiązania, po nienawiść, odrazę i pogardę. Charyzmatyczna Irena szła przez życie z siłą odciskającą piętno na najbliższych. Magda, mimo że jest już dojrzałą kobietą i sama wychowuje córkę, nadal boryka się z przeszłością. W jej przeżyciach i przemyśleniach można odnaleźć znane każdemu, wpisane w naszą egzystencję konflikty, dylematy i sprzeczne emocje. „Po tamtej stronie śmierć” - druga powieść w dorobku Marii Nurowskiej, wydana po raz pierwszy w 1977 roku - to intymny zapis doświadczenia straty bliskiej osoby, świadectwo żałoby podszytej trudną miłością, a zarazem przejmujące studium złożonej relacji między matką a córką.

Opis skomplikowanej relacji między matką a córką to niełatwe zadanie dla pisarza, niezbędne są do tego literacki talent i ogromne wyczucie. Nurowskiej się to udało.

Joachim T. Baer, „World Literature Today"

Kategoria: Literatura piękna
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7881-006-3
Rozmiar pliku: 705 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

– Dnie­je – po­wie­dzia­łaś, od­wra­ca­jąc twarz ku oknu. Po­wie­dzia­łaś – dnie­je – cho­ciaż okno cią­gle było ciem­no­gra­na­to­we, a wszyst­kie sprzę­ty w po­ko­ju nie­wi­docz­ne w mro­ku. Tyl­ko na­sze twa­rze ja­śnia­ły jak dwie tar­cze za­wie­szo­ne po­śród czer­ni. Two­ja twarz, w któ­rej rysy się za­tar­ły, na­wet oczy – za­uwa­ża­ne za­wsze w cza­sie two­jej pięk­no­ści i two­jej brzy­do­ty. By­łaś te­raz po­dob­na do mnie, mia­ły­śmy tę samą twarz, tyl­ko in­a­czej usta­wio­ną w prze­strze­ni: moja po­zio­mo, two­ja pio­no­wo.

Nie było nic in­ne­go. Ręce na koł­drze, któ­rych nie mia­łam siły unieść, wto­pi­ły się w mrok. Le­ża­łam, a ty sta­łaś po­śród ciem­no­ści, na chwi­lę tyl­ko tar­cza two­jej twa­rzy znik­nę­ła, gdy od­wró­ci­łaś gło­wę w stro­nę okna, i po­wró­ci­ła do mnie jako je­dy­na na­dzie­ja. Za­mknę­łaś się ze mną w tym po­ko­ju, aby mnie wskrze­sić, aby mnie po raz dru­gi uro­dzić. Tam­to pierw­sze trwa­ło o wie­le kró­cej, za­le­d­wie kil­ka go­dzin, to dru­gie prze­cią­gnę­ło się na mie­sią­ce. Mie­sią­ce, w któ­rych sta­ra­łaś się mnie po­dźwi­gnąć, w któ­rych nie po­zwo­li­łaś opaść mo­jej gło­wie i nie po­zwo­li­łaś za­mknąć się moim po­wie­kom, abym po­tem ja po­zwo­li­ła to­bie.

Two­ja gło­wa opa­dła, a two­je po­wie­ki się za­mknę­ły, za­mie­ni­ły­śmy się miej­sca­mi, ja po­wró­ci­łam do pio­nu, aby już na za­wsze po­zo­sta­wić cię w po­zy­cji, któ­rą mnie wcze­śniej wy­zna­czo­no, a z któ­rej mnie wy­dar­łaś na prze­kór wszyst­kie­mu, na prze­kór Bogu i lu­dziom.Ma­ria Nu­row­ska – au­tor­ka po­wie­ści i dra­ma­tów. Wy­da­ła m.in. In­ne­go ży­cia nie bę­dzie (1987), Post­scrip­tum (1989, wzno­wio­ne ostat­nio pt. Wy­bór Anny), Hisz­pań­skie oczy (1990), Li­sty mi­ło­ści (1991), sagę Pan­ny i wdo­wy (1991–1993), Ro­syj­skie­go ko­chan­ka (1996), Tan­go dla troj­ga (1997), Mi­ło­śni­cę (1998), Nie­miec­ki ta­niec (2000), opo­wieść o Ry­szar­dzie Ku­kliń­skim Mój przy­ja­ciel zdraj­ca (2004), try­lo­gię ukra­iń­ską: Imię two­je… (2003), Po­wrót do Lwo­wa (2005), Dwie mi­ło­ści (2006), wspo­mnie­nia Księ­życ nad Za­ko­pa­nem (2006) oraz opo­wieść bio­gra­ficz­ną An­ders (2008). W ostat­nich la­tach na­kła­dem W.A.B. uka­za­ły się: Spra­wa Niny S. (2009), Na­kar­mić wil­ki (2010) i Re­qu­iem dla wil­ka (2011). Naj­now­sze po­wie­ści Ma­rii Nu­row­skiej to Drzwi do pie­kła (2012) oraz Dom na kra­wę­dzi (2012). Jej książ­ki zo­sta­ły prze­tłu­ma­czo­ne na szes­na­ście ję­zy­ków, w tym chiń­ski i ko­re­ań­ski. We Fran­cji i w Niem­czech były be­st­sel­le­ra­mi.

Stro­ny au­tor­ki: www.ma­ria­nu­row­ska.com.pl, www.fa­ce­bo­ok.com/nu­row­ska
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: