Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Ściany w budownictwie jednorodzinnym Poradnik inżyniera - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
14 lipca 2003
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Ściany w budownictwie jednorodzinnym Poradnik inżyniera - ebook

Tematyka:

Dokument elektroniczny Ściany w budownictwie jednorodzinnym zawiera praktyczne informacje dotyczące wyboru materiałów do konstrukcji ścian z uwzględnieniem różnych grup materiałowych: ceramika, silikaty, betony komórkowe, drewno, izolacje, etc.

 

Przedstawiono również metody obliczeniowe ścian tj. rozkład obciążeń i obliczenia statyczno-wytrzymałościowe. Szeroko opisane zostały również zagadnienia fizyki budowli z uwzględnieniem termomdernizacji budynków jednorodzinnych.

 

Dokument zawiera również wskazówki dotyczące wykonywania pionowych przegród budowlanych oraz wskazuje najczęstsze błędy projektowe i wykonawcze.


Publikacja przeznaczona jest dla inżynierów i architektów zajmujących się projektowaniem budynków jednorodzinnych jak i innych obiektów kubaturowych. Publikacja może być też przydatna inwestorowi prywatnemu planującemu budowę.
Korzyści


Fachowosc publikacji zapewniona jest przez wysokiej klasy specjaliste - dr inz. Piotra Łobodę, konstruktora, zatrudnionego od 1972 r. na Politechnice Slaskiej w Gliwicach w Katedrze Procesow Budowlanych na Wydziale Budownictwa, projektanta konstrukcji wielu obiektow budowlanych.



Spis treści

1. Informacje
1.1. Spis treści
1.2. Informacje o autorze
1.3. Wykaz piktogramów

2. Wprowadzenie
2.1. Dane ogólne
2.2. Trochę teorii

3. Rodzaje ścian w budynkach jednorodzinnych

4. Materiały do budowy ścian

5. Obliczenia statyczno-wytrzymałościowe
5.1. Obciążenia
5.2. Obliczenia statyczno-wytrzymałościowe

6. Zagadnienia fizyczne dotyczące ścian

7. Termomodernizacja budynków jednorodzinnych

8. Ogólne zasady wykonnia ścian

9. Częste błędy

10. Z czego budować, czyli odwieczny dylemat inwestora

11. Literatura

 

 

Kategoria: Poradniki
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7537-128-4
Rozmiar pliku: 1,2 MB

BESTSELLERY

Kategorie: