Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Słodkie klimaty - ebook

Data wydania:
16 marca 2016
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Słodkie klimaty - ebook

Ta książka wspaniale łączy tradycję z nowoczesnością. Fajne jest to, że każda receptura wykorzystuje ogólnodostępne składniki, a przepisy opatrzone są pięknymi zdjęciami. To zbiór najlepszych pomysłów na słodkości. Polecam go wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że wybrany przepis się sprawdzi. Z tą publikacją wszystko się uda i będzie wyśmienicie smakowało!

Kinga Paruzel

Zapach świeżo upieczonego domowego ciasta niesie najlepsze skojarzenia: z ciepłem, bezpieczeństwem, beztroską… Każdy z nas ma słodkie wspomnienia, które przenoszą go w świat dzieciństwa, gdzie troskliwe ręce babci, mamy czy cioci głaskały po głowie i podawały puchaty kawałek drożdżowego placka z kruszonką, pachnącej cynamonem szarlotki czy ciasta ze śliwkami. Wciąż za tym tęsknimy. I choć dziś bez problemu można kupić wyśmienite gotowe słodkości, pieczenie domowych ciast przeżywa renesans.

W tej pięknie wydanej książce znajdziemy mnóstwo dobrych, sprawdzonych przepisów – na każdą porę roku i każdą okazję, łatwiejsze i trudniejsze, dla zupełnych debiutantów

i osób, które niejedno w swoim życiu upiekły, ale czasami po prostu brakuje im pomysłu.

Zaczynamy od smakowitych ciast z owocami, które można piec nie tylko w okresie letnim (tu chwała mrożonkom i domowym przetworom). Dalej prezentujemy wypieki, musy i flany z czekolady, które robi się tak samo przyjemnie, jak później zjada. Zaraz po nich przedstawiamy słodkie drobiazgi, wśród których królują domowe lody i sorbety oraz puchary pełne owoców i bitej śmietany. W następnej kolejności pojawiają się ciasta, które wymagają nieco pracy i doświadczenia, ale warto je zrobić na wyjątkowe okazje: imieniny, urodziny, komunię czy obiad zaręczynowy. Na końcu przedstawiamy propozycje na świąteczny stół (zarówno bożonarodzeniowy, jak i wielkanocny). Mamy tu m.in. tradycyjne makowce, pierniki, keksy, jaki i baby, mazurki, serniki.

Każdy przepis ilustrowany jest pięknym zdjęciem pokazującym gotowy wypiek albo deser – już samo przejrzenie książki pomoże podjąć decyzję, na co właśnie mamy ochotę.

Kategoria: Kuchnia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8053-087-4
Rozmiar pliku: 20 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Przypomnij sobie smaki dzieciństwa

Zapach świeżo upieczonego domowego ciasta niesie jedne z najlepszych skojarzeń: z ciepłem, bezpieczeństwem, beztroską… Każdy chyba ma słodkie wspomnienia, które przenoszą go w świat dzieciństwa – gdzie troskliwe ręce babci, mamy czy cioci głaskały po głowie i podawały na pocieszenie albo podwieczorek puchaty kawałek drożdżowego placka z kruszonką pachnącą wanilią i masłem, ciasta ze śliwkami albo szarlotki. Wciąż za tym tęsknimy. I choć można dziś wszystko kupić, cukierni jest wszędzie pod dostatkiem, to pieczenie domowych ciast przeżywa renesans. Dobre przepisy są w cenie: powiela się je, gromadzi i dyskutuje o nich na internetowych forach. W tej książce są właśnie dobre przepisy – na każdą porę roku, każdą okazję, łatwiejsze, trudniejsze, dla zupełnych debiutantów i osób, które niejedno w swoim życiu upiekły, ale czasami po prostu brakuje im pomysłu – chociażby na dekorację swojego dzieła (bo, nie oszukujmy się, jemy głównie oczami).

Zaczynamy od ciast z owocami, które można piec nie tylko w okresie letnim (tu chwała mrożonkom i domowym przetworom) – proponujemy zarówno prostą klasykę, np. placek ze śliwkami, jak i oryginalną baklawę z jabłkami i orzechami. Dalej idą wypieki i drobiazgi z czekolady i z czekoladą, które robi się naprawdę szybko, łatwo i przyjemnie, chyba tak samo przyjemnie, jak później się zjada. Zaraz po nich pokazujemy – równie wdzięczne i łatwe – desery, wśród których królują domowe lody i sorbety oraz puchary pełne owoców i bitej śmietany, ale nie brakuje także muffinek i babeczek. Na koniec przedstawiamy ciasta, które wymagają nieco pracy i doświadczenia, ale warto je zrobić na wyjątkowe okazje: imieniny mamy, urodziny babci, komunię, obiad zaręczynowy i oczywiście na święta. Mamy tu m.in. kremowe torty, lukrowane przekładańce, tradycyjne makowce, pierniki, mazurki, baby i serniki.

Każdy przepis ilustrowany jest pięknym zdjęciem pokazującym gotowy wypiek albo deser – już samo przejrzenie książki pomoże nam podjąć decyzję, na co właśnie mamy ochotę. Wierzę, że każdy Czytelnik od oglądania szybko przejdzie do pieczenia, smakowania i dzielenia się swoimi słodkimi dziełami. Smacznego!

Z owocową nutą

tarty, krajanki, szarlotki...

Dzięki tym wypiekom w dowolnym momencie przywołamy smak lata, bo nawet jeśli sezon na świeże owoce już minie, zawsze można poratować się tymi z przetworów i mrożonek. Zapraszamy na wyśmienite ciasta z truskawkami, malinami, brzoskwiniami, cytrynami oraz aromatyczne szarlotki i proste placki z gruszkami czy śliwkami. Zaczarują każde popołudnie, jeśli podamy je do filiżanki owocowej herbaty. Dodadzą też uroku koleżeńskim spotkaniom i staną się najbardziej wyczekiwaną częścią (nie tylko niedzielnego) obiadu.

Tarta malinowa

SKŁADNIKI NA 12 PORCJI
PRZYGOTOWANIE: 30 MIN

KREM MALINOWY:

3 szklanki malin

1/2 szklanki cukru

łyżeczka skórki z cytryny

2 łyżki soku z cytryny

2 duże jajka

2 łyżki mąki kukurydzianej lub ziemniaczanej plus 2 łyżeczki

1/8 łyżeczki soli

łyżka masła, schłodzonego, pokrojonego w kostkę

CIASTO:

1 i 1/4 szklanki mąki

1/4 szklanki migdałów, uprażonych i drobno zmielonych

1/4 szklanki cukru

1/4 łyżeczki soli

7 łyżek masła

DEKORACJA:

szklanka malin

cienkie strużki skórki cytrynowej

KREM MALINOWY: maliny, cukier, skórkę, sok z cytryny i 2 łyżki wody gotujemy w rondlu na średnim ogniu. Doprowadzamy mieszaninę do wrzenia, zmniejszamy ogień i gotujemy 5 min. Zdejmujemy z ognia i pozostawiamy mieszaninę na 5 min, po czym miksujemy w malakserze lub blenderze na gładki mus. Przecedzamy przez sito o drobnych oczkach, aby całkowicie usunąć pestki. Przelewamy mus do rondla. Żółtka ubijamy z mąką kukurydzianą w małej misce. Stale mieszając, wlewamy do mieszaniny malinowej. Doprowadzamy do wrzenia na średnim ogniu (ok. 5 min) i gotujemy jeszcze 1 min, cały czas mieszając. Zdejmujemy z ognia. Dodajemy szczyptę soli i masło, mieszając, aż masa będzie gładka. Umieszczamy „skrzep” w naczyniu, przykrywamy folią, naciskając bezpośrednio na powierzchnię masy, aby zapobiec tworzeniu się kożucha. Przechowujemy w lodówce co najmniej 2 godz.

CIASTO: piekarnik rozgrzewamy do 170°C. Formę na tartę (prostokątną o boku 30 cm lub okrągłą o śr. 23 cm) natłuszczamy. Mąkę mieszamy z mielonymi migdałami, cukrem i szczyptą soli. Masło topimy na średnim ogniu, stale mieszając, aż się spieni i osiągnie głęboki brąz (ok. 6 min). Masło dodajemy do mieszaniny mąki i migdałów, mieszamy, aż wszystko się połączy. Masą wylepiamy dno i boki formy. Pieczemy 25 min, aż się lekko zezłoci. Studzimy na ruszcie. Krem malinowy wyjmujemy z lodówki i rozsmarowujemy równomiernie na ostudzonym spodzie. Dekorujemy świeżymi malinami (niezbyt dużo owoców, tak aby było widać piękny kolor kremu). Posypujemy wiórkami ze skórki cytrynowej. Wstawiamy do lodówki na minimum 2 godz. przed podaniem.

Pozostałe przepisy dostępne w pełnej wersji eBooka.Malinowa Charlotte

SKŁADNIKI NA 6–8 PORCJI
PRZYGOTOWANIE: 1 GODZ.

BISZKOPTY:

12 dag mąki

3 łyżki kakao

5 jajek

15 dag cukru

MUS CZEKOLADOWY:

12 dag gorzkiej czekolady 70%

2 łyżki mleka

łyżka amaretto

1/2 łyżeczki żelatyny

jajko

200 ml kremówki

3 łyżki cukru

MUS MALINOWY:

1/2 łyżeczki żelatyny

15 dag świeżych lub mrożonych malin

5 dag cukru

łyżeczka startej skórki z limonki

1/4 łyżeczki imbiru

200 ml kremówki

DEKORACJA:

szklanka cukru szklanka świeżych lub mrożonych malin

5 łyżek cukru pudru

poncz (wiśniówka wymieszana z wodą)

polewa czekoladowa

BISZKOPTY: mąkę przesiewamy z kakao. Żółtka ubijamy z cukrem. Białka ubijamy na sztywną pianę, łączymy z masą jajeczną. Dosypujemy mąkę z kakao i mieszamy, tak by piana nie opadła, napełniamy rękaw cukierniczy z gładką końcówką o śr. 1 cm. Dwie blachy wykładamy pergaminem. Na jednym rysujemy dwa koła o śr. 15 cm, na drugim dwa długie paski o wys. 8 cm. Posypujemy cukrem pudrem, aby ciasto nie przywarło podczas pieczenia. Wyciskamy ciasto spiralnie, aby wypełniło koła. Z reszty wyciskamy wałki na biszkopty, zachowując ok. 1 cm odstępu. Pieczemy 10 min w temp. 180°C.

MUS CZEKOLADOWY: czekoladę topimy w kąpieli wodnej z mlekiem i amaretto. Żelatynę moczymy w łyżce wody, gdy napęcznieje, przekładamy do masy czekoladowej i mieszamy. Do ostudzonej masy dodajemy jajko i mieszamy. Schłodzoną śmietanę ubijamy z cukrem i mieszamy z masą czekoladową.

MUS MALINOWY: żelatynę moczymy w łyżce wody. Do garnuszka wrzucamy maliny, podlewamy 1/4 szklanki wody, dodajemy skórkę z limonki, imbir i cukier. Gotujemy na małym ogniu 10–15 min lub aż część płynu odparuje i masa zacznie gęstnieć (jeżeli nie chcemy pestek z malin, to musimy przetrzeć wszystko przez sito). Zdejmujemy z ognia. Dodajemy żelatynę, mieszamy, aż się rozpuści.

Śmietanę ubijamy na sztywno i delikatnie łączymy z przestudzonym musem malinowym, mieszamy i odstawiamy. Szklankę cukru gotujemy ze szklanką wody, gdy zacznie wrzeć, zdejmujemy z ognia i wrzucamy do syropu maliny. Odstawiamy na noc do lodówki. Następnego dnia odcedzamy na sicie. Do miski wsypujemy cukier puder i obtaczamy w nim maliny. Rozkładamy do wyschnięcia na folii lub pergaminie. Dno tortownicy (21 cm) wykładamy folią. Na spodzie układamy jeden biszkopt i nasączamy go ponczem. Pałeczki biszkoptów układamy wokół obręczy tortu. Nakładamy mus czekoladowy, na nim kładziemy drugi blat biszkoptowy i również go nasączamy, na to wykładamy mus malinowy.

Pozostałe przepisy dostępne w pełnej wersji eBooka.Jeżynowa panna cotta

SKŁADNIKI NA 6 PORCJI
PRZYGOTOWANIE: 25 MIN

1 l śmietany kremówki

15 dag cukru

3 łyżeczki żelatyny

10 dag jeżyn

łyżka cassisu

POLEWA:

15 dag jeżyn

łyżka cassisu

łyżka cukru

Śmietankę z cukrem podgrzewamy w rondelku, doprowadzamy do wrzenia. Zmniejszamy ogień i gotujemy, aż 1/3 płynu odparuje, około 5 minut. Żelatynę rozpuszczamy w 2 łyżkach wody i odstawiamy na 5 minut. Jeżyny zalewamy likierem i delikatnie gotujemy 3–5 minut, aż owoce zmiękną. Przecieramy przez sitko. Śmietankę zdejmujemy z ognia, dodajemy żelatynę oraz przecier jeżynowy, mieszamy do momentu połączenia składników. Przecedzamy krem przez sitko, studzimy. Krem przelewamy do 6 plastikowych foremek o pojemności 180 ml. Wstawiamy do lodówki co najmniej na 6 godzin, aż deser stężeje.

POLEWA: jeżyny z cukrem wkładamy do rondelka, zalewamy likierem i podgrzewamy na małym ogniu, aż owoce zaczną mięknąć i puszczać sok. Desery ostrożnie wyjmujemy z foremek, przekładamy na talerzyki i polewamy polewą jeżynową.

Pozostałe przepisy dostępne w pełnej wersji eBooka.Tort ganache z musem truskawkowo-czekoladowym

SKŁADNIKI NA 12 PORCJI
PRZYGOTOWANIE: 1 GODZ.

CIASTO:

2 łyżki roztopionego masła do formy

12 łyżek masła

18 dag czekolady deserowej

6 żółtek

1/2 szklanki cukru + łyżka

3 białka

MUS:

1 kg obranych truskawek

45 dag czekolady 70%, posiekanej

12 dag białej czekolady, posiekanej

6 białek

2 łyżki cukru pudru

szklanka śmietany kremówki

GANACHE:

3/4 szklanki śmietany kremówki

1 i 1/2 łyżki masła

1 i 1/2 łyżki cukru pudru

25 dag czekolady 70%, posiekanej

CIASTO: tortownicę o śr. 22–23 cm smarujemy masłem, wykładamy pergaminem i ponownie natłuszczamy. Piekarnik rozgrzewamy do temp. 160°C. Czekoladę topimy z masłem w kąpieli wodnej, mieszamy, aż mieszanina będzie gładka. Studzimy. Żółtka ubijamy z 1/2 szklanki cukru 4–6 min, aż zgęstnieją. Białka ubijamy na sztywną pianę. Roztopioną czekoladę dodajemy do ubitych żółtek, delikatnie mieszamy i powoli dodajemy pianę. Ciasto wlewamy do tortownicy i pieczemy 25–30 min. Pozostawiamy na kratce przez 15 min. Przekładamy do drugiej tortownicy, do góry dnem i zdejmujemy pergamin. Przechowujemy w lodówce ok. 30 min.

MUS: wybieramy 50 dag najlepiej wyglądających truskawek, odkładamy. Resztę (bardziej dojrzałe, mniejsze lub częściowo uszkodzone) miksujemy, aby otrzymać 1/2 szklanki purée, przechowujemy w lodówce. Czekolady: ciemną i białą roztapiamy w kąpieli wodnej i łączymy z truskawkowym purée. Odstawiamy do ostygnięcia. Z białek i łyżki cukru ubijamy pianę. Kremówkę ubijamy na sztywno z łyżką cukru. Jedną czwartą białek dodajemy do stopionej mieszaniny czekolady, następnie łączymy z bitą śmietaną i resztą piany. Do momentu użycia przechowujemy w lodówce. Na cieście w tortownicy układamy połowę odłożonych truskawek, ciasno przy brzegach formy. Wykładamy 3/4 musu czekoladowo-truskawkowego. Łagodnie, ale stanowczo 2–3 razy uderzamy formą o blat, aby usunąć nadmiar powietrza. Dodajemy resztę musu i wyrównujemy powierzchnię. Wstawiamy do lodówki na ok. 2 godz.

GANACHE: w rondlu na średnim ogniu śmietanę podgrzewamy z masłem i cukrem, doprowadzamy do wrzenia. Połamaną czekoladę wkładamy do stalowej miski i wlewamy do niej wrzącą śmietanę. Odstawiamy na 5 min, po czym mieszamy, aż masa będzie gładka. Schładzamy do temp. pokojowej. Odkładamy filiżankę ganache. Zdejmujemy boki tortownicy. Ganache wylewamy na tort i szpatułką rozsmarowujemy na wierzchu i bokach ciasta. Przechowujemy razem z odłożonym ganache w lodówce, co najmniej 1 godz. Wyjmujemy ganache z lodówki. Przekładamy do rękawa cukierniczego i wyciskamy na krawędzi tortu 12 równomiernie rozmieszczonych gwiazdek. W każdej z nich umieszczamy truskawkę. Tort wstawiamy do lodówki.

Pozostałe przepisy dostępne w pełnej wersji eBooka.Makowe we francuskim cieście

SKŁADNIKI NA 10 PORCJI
PRZYGOTOWANIE: 50 MIN

opakowanie mrożonego ciasta francuskiego

50 dag maku

2 szklanki mleka

2 łyżki masła

po 5 dag rodzynek, posiekanych migdałów, orzechów laskowych

10 dag kandyzowanej skórki pomarańczowej

2 łyżki likieru amaretto

4 łyżki cukru pudru

4 łyżki miodu gryczanego

jajko

LUKIER:

1/2 szklanki cukru pudru

sok z 1/2 cytryny

olejek migdałowy

Ciasto rozmrażamy w lodówce. Mak zalewamy gorącym mlekiem i gotujemy ok. 20 min. Odcedzamy i trzykrotnie mielemy. Masło topimy, dodajemy rodzynki, skórkę pomarańczową, amaretto, dokładnie mieszamy. Do maku dodajemy cukier, miód, bakalie z masłem i podgrzewając, mieszamy. Dodajemy migdały i orzechy. Zdejmujemy z ognia, dodajemy ubite na sztywno białko jajka i delikatnie łączymy. Ciasto francuskie rozwałkowujemy na prostokąt, wkładamy do wysmarowanej masłem podłużnej foremki (może być keksówka), tak aby płat ciasta wystawał z jednej strony. Wkładamy masę makową, przykrywamy ciastem i zlepiamy. Smarujemy rozmąconym żółtkiem. Nakłuwamy widelcem. Pieczemy 15–20 min w temp. 200˚C. Ostudzone ciasto smarujemy lukrem utartym z cukru pudru, soku z cytryny i kropli olejku migdałowego. Dekorujemy skórką pomarańczową i ziarenkami maku.

Pozostałe przepisy dostępne w pełnej wersji eBooka.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: