Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Ustanowienie przez przedsiębiorcę zapisu windykacyjnego - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2016
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
110,12

Ustanowienie przez przedsiębiorcę zapisu windykacyjnego - ebook

Paweł Blajer doktor nauk prawnych, ekonomista, wykładowca Uczelni Łazarskiego w Warszawie, dziennikarz, autor programów telewizyjnych dla przedsiębiorców, zajmuje się strategiami dla fi rm opierającymi się na rozwiązaniach ekonomicznych i prawnych.

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie problematyki instytucji zapisu windykacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorcy jako podmiotu ustanawiającego zapis windykacyjny i przedsiębiorstwa jako przedmiotu tego zapisu. Autor ukazuje, w jaki sposób w praktyce przedsiębiorca może wykorzystać zapis windykacyjny, tak aby po jego śmierci działalność gospodarcza była kontynuowana.

W książce omówiono m.in.:
przedmiot i treść zapisu windykacyjnego związane z działalnością gospodarczą,
formę ustanowienia i odwołania zapisu windykacyjnego przez przedsiębiorcę,
powołanie zapisobiercy windykacyjnego, który ma kontynuować prowadzenie przedsiębiorstwa po śmierci przedsiębiorcy,
wykorzystanie zapisu windykacyjnego przez wspólników spółek kodeksu spółek handlowych,
zapis windykacyjny w przypadku przedmiotów objętych wspólnością majątkową małżeńską,
zapis windykacyjny pod warunkiem, z zastrzeżeniem terminu i polecenia,
ustanowienie na rzecz zapisobiercy windykacyjnego użytkowania lub służebności,
skutki prawne zapisu windykacyjnego związane z jego ważnością i skutecznością,
odpowiedzialność zapisobiercy windykacyjnego za długi związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa oraz zachowek,
nabycie przedmiotu zapisu windykacyjnego przez zapisobiercę windykacyjnego,
postępowanie prowadzące do stwierdzenia nabycia przedmiotu zapisu windykacyjnego przez zapisobiercę windykacyjnego,
podatkowe aspekty nabycia przedmiotu zapisu windykacyjnego.

Opracowanie zostało wzbogacone o przydatne wzory oraz przykłady pomocne w sporządzeniu zapisu windykacyjnego mającego ułatwić kontynuację działalności gospodarczej po śmierci przedsiębiorcy.

Publikacja jest przeznaczona dla prawników praktyków adwokatów, radców prawnych i notariuszy. Będzie również pomocnym źródłem wiedzy dla przedsiębiorców.

Spis treści

Wykaz skrótów 11
Wstęp 13
Rozdział 1 Zasadnicze rozrządzenia testamentowe przed wprowadzeniem do systemu prawnego zapisu windykacyjnego 15
Rozdział 2 Rozrządzenia testamentowe w stanie prawnym obowiązującym od 23 października 2011 r. 21 2.1. Pojęcie i wprowadzenie zapisu windykacyjnego do kodeksu cywilnego 23 2.2. Cel wprowadzenia zapisu windykacyjnego 27 2.3. Zapis zwykły a zapis windykacyjny - skutek obligacyjny i rzeczowy 31
Rozdział 3 Przedsiębiorca jako testator 35 3.1. Pojęcie przedsiębiorcy i przedsiębiorstwa w prawie cywilnym 36 3.2. Skutki prawne śmierci przedsiębiorcy dla przedsiębiorstwa 43 3.3. Powołanie zapisobiercy windykacyjnego 48 3.4. Forma ustanowienia i odwołania zapisu windykacyjnego 59 3.5. Zapis windykacyjny pod warunkiem, z zastrzeżeniem terminu i polecenia 65 3.6. Przedmiot i treść zapisu windykacyjnego 71 3.6.1. Rzecz oznaczona co do tożsamości 72 3.6.2. Przedsiębiorstwo lub gospodarstwo rolne 77 2.6.3. Zbywalne prawo majątkowe 85 3.6.4. Ustanowienie na rzecz zapisobiercy windykacyjnego użytkowania lub służebności 98 3.6.5. Rzecz objęta ustawową wspólnością majątkową małżeńską 103
Rozdział 4 Skutki prawne zapisu windykacyjnego 109 4.1. Przesłanki ważnego ustanowienia zapisu windykacyjnego 109 4.2. Bezskuteczność zapisu windykacyjnego 112
Rozdział 5 Odpowiedzialność zapisobiercy windykacyjnego 118 5.1. Odpowiedzialność zapisobiercy windykacyjnego za długi spadkowe 118 5.2. Odpowiedzialność zapisobiercy windykacyjnego za zachowek 123
Rozdział 6 Nabycie przedmiotu zapisu windykacyjnego przez zapisobiercę windykacyjnego 130
Rozdział 7 Podatkowe aspekty nabycia przedmiotu zapisu windykacyjnego 138
Zakończenie 149
Aneks 153
Wzory dokumentów 153
Bibliografia 187
Wykaz wzorów dokumentów 193
Kategoria: Cywilne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8092-458-1
Rozmiar pliku: 4,5 MB

BESTSELLERY

Kategorie: