Facebook - konwersja

Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Przepisy o postępowaniu wieczystoksięgowym. Komentarz. Wydanie 1 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Luty 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Przepisy o postępowaniu wieczystoksięgowym. Komentarz. Wydanie 1 - ebook

Publikacja – będąca obecnie najobszerniejszym i najnowszym na rynku opracowaniem dotyczącym problematyki ksiąg wieczystych i hipoteki oraz postępowania wieczystoksięgowego – jest klasycznym komentarzem do ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz do przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o postępowaniu wieczystoksięgowym (art. 6261–62613). W sposób wyczerpujący omówiono w niej zagadnienia praktyczne związane ze stosowaniem przepisów obydwu aktów prawnych, a także istotne kwestie teoretyczne.

Szczegółowo przedstawiono instytucję rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych, w tym problematykę ochrony nabywcy prawa użytkowania wieczystego w kontekście znanej uchwały składu siedmiu sędziów SN z 15 lutego 2011 r. (III CZP 90/10, OSNC 2011, nr 7–8, poz. 76), podstawy i skutki wpisów w księgach wieczystych, konstrukcję nowej hipoteki po zmianach wprowadzonych przez ustawę z 26 czerwca 2009 r. (Dz.U. Nr 131, poz. 1075), która zniosła podział na hipotekę zwykłą i kaucyjną oraz umożliwiła właścicielowi rozporządzanie opróżnionym miejscem hipotecznym. Opisano także odrębności postępowania o wpis w księdze wieczystej na tle przepisów o postępowaniu nieprocesowym.

W komentarzu uwzględniono zmiany, mające na celu zagwarantowanie ustawowego dostępu do jawnej księgi wieczystej, przy uwzględnieniu aktualnych możliwości technicznych, w szczególności za pośrednictwem Internetu, wynikające z ustawy z 24 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 941 ze zm.), które wejdą w życie z dniem 1 lipca 2014 r., a także projektowane zmiany przepisów wykonawczych do ustawy regulujących dokonywanie wpisów w księgach wieczystych.

Książka jest przeznaczona dla sędziów, referendarzy sądowych, notariuszy, radców prawnych, adwokatów, pracowników banków. Może być też przydatna dla pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, studentów i pracowników naukowych.

Prof. dr hab. Jerzy Pisuliński – kierownik Katedry Prawa Cywilnego UJ; zastępca przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego; autor ponad 100 publikacji z zakresu prawa rzeczowego (zwłaszcza zabezpieczeń wierzytelności), prawa zobowiązań, prawa bankowego, europejskiego prawa i postępowania cywilnego.

Dr hab. Bartłomiej Swaczyna – adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego UJ; autor m.in. monografii dotyczących hipoteki umownej oraz warunkowych czynności prawnych.

Dr Barbara Jelonek-Jarco – adwokat; adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego UJ; autorka publikacji z zakresu prawa rzeczowego, prawa zobowiązań i prawa rodzinnego.

Dr Łukasz Przyborowski – radca prawny; autor publikacji z zakresu prawa zabezpieczeń wierzytelności.

Dr Julita Zawadzka – adwokat; specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym, prawie postępowania cywilnego, prawie konstytucyjnym i administracyjnym; autorka publikacji z zakresu prawa rzeczowego, prawa zobowiązań, prawa rodzinnego i prawa konstytucyjnego.

Michał Kućka – doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego UJ; radca orzecznictwa w Zespole Wstępnej Kontroli Skarg Konstytucyjnych i Wniosków Biura Trybunału Konstytucyjnego; autor publikacji z zakresu prawa rzeczowego i prawa zobowiązań.

Kategoria: Cywilne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-278-0555-3
Rozmiar pliku: 1,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: