Tora dla Polaków i Żydów - Audiobook (Książka audio MP3) do pobrania w całości w archiwum ZIP
Fragment:

Tora dla Polaków i Żydów - audiobook

Oceń:
Plik audio mp3
49,20 zł
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Czyta:
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
1,2 GB
Czas:
18 godz. 15 min.
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
49,20
Cena w punktach Virtualo:
4920 pkt.

Pełny opis

Prezentujemy niezwykłe wydanie Tory, czyli Pięcioksięgu Mojżeszowego. Autorem przekładu z oryginału hebrajskiego jest Izaak Cylkow, wybitny XIX wieczny polski rabin, który łączył w sobie przywiązanie do żydowskiej tradycji i religii z umiłowaniem  do języka polskiego. Tora zajmuje centralne miejsce w Judaizmie i jest absolutnym początkiem Pisma Świętego dla Chrześcijan. W dosłownym tłumaczeniu oznacza Naukę lub Instrukcję.

Według Czesława Miłosza Cylkow starał się zachować kolejność słów oryginału. Był też "wrażliwy na modulację hebrajskiej frazy, nieco inaczej kształtując werset niż czynią to Biblie, zarówno katolickie jak i protestanckie, zawsze ulegające wpływowi składni łacińskiej". Wydanie to jest zapisane (i nagrane) specyficzną wersją XIX wiecznej polszczyzny zawierającą słowa a nawet głoski, jakie w obecnej tu postaci nie występują już w języku polskim. Autorzy tego wydania dokonali ręcznego przepisania tekstu ksiąg z zachowaniem wszystkich niuansów tego języka. Lektorem w tym wydaniu jest łódzki aktor Łukasz Bzura, podkład muzyczny skomponował Adam Potęga, a całość dzieła od wpisania tekstu Tory do jej wydania w wersjach papierowej, elektronicznej (eBook) i czytanej dokonał Mirek Sopek z wydawnictwa "World Without End".

Tytuł nagrany na 1 ścieżkę mp3 bez podziału na części

BESTSELLERY