Facebook - konwersja

Jak czytać więcej?

Blog - baner - Jak czytać więcej?

20, 50, a może nawet 100 książek na rok. Chyba nie ma czytelnika, który nie chciałby czytać więcej. Oczywiście tempo pochłaniania książek zależy od wielu rzeczy m.in. szybkości czytania, gatunku i tematyki książki czy czasu, który możemy poświęcić na lekturę. Czy istnieją sposoby, aby czytać więcej książek? Przygotowaliśmy dla Was kilka porad, dzięki którym pobijecie własne czytelnicze rekordy.

Miej książkę zawsze przy sobie

Nie straszne będą kolejki u lekarzy czy długie podróże, jeśli zawsze będziesz mieć przy sobie książkę. Nie musisz jednak dźwigać ciężkich tomiszczy – dzięki ebookom i audiobookom Twoja książka nic nie waży (jedynie tyle, ile Twój telefon lub czytnik). Przeczytałeś właśnie ostatnią stronę w poczekalni u fryzjera i cierpisz na brak nowej książki? Kilka kliknięć i nowy ebook wyląduje na Twoim urządzeniu. A jeśli zdecydujesz się na wcześniejsze doładowanie swojego konta punktami Virtualo, potrwa to jeszcze krócej.

Pokochaj audiobooki

Dzięki audiobookom wygospodarujesz mnóstwo czasu na czytanie. Zmywanie, sprzątanie, bieganie, długa kąpiel, podróż samochodem czy tramwajem – podczas każdej z tych czynności możesz słuchać książek. Jeśli nigdy nie słuchałeś audiobooków, zacznij od zbiorów opowiadań, a potem sięgaj po dłuższe fabuły. Na koniec roku przekonasz się, o ile książek więcej jesteś w stanie czytać, gdy włączysz do swojej dziennej rutyny audiobooki. Martwisz się, że nie znajdziesz żadnego ciekawego tytułu? Sam się przekonaj, jak olbrzymia jest oferta książek w wersji audio.

Znajdź sobie kreatywne hobby

Kreatywne hobby to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. I wcale nie musisz mieć talentu. Dziergaj, rób na drutach, rysuj, koloruj – od razu zobaczysz, jak Twój umysł się relaksuje przy tych czynnościach. A co to ma wspólnego z czytaniem? Wystarczy, że podczas dziergania szalika (bardziej lub mniej udanego, ale to liczy się tutaj najmniej) włączysz audiobooka. Dwa w jednym!

Dołącz do książkowego wyzwania, grup czytelniczych

Czasami brakuje nam motywacji do czytania. Dlatego tak ważne są deklaracje. Ustal, jak dużo lub jak często chcesz czytać. Możesz również dołączyć do czytelniczych wyzwań, których z początkiem roku znajdziesz mnóstwo w Internecie. Zobacz też, jakie książkowe wyzwania poleca Virtualo.pl.

Wyzwania czytelnicze

Czytaj kilka książek

Nie masz właśnie ochoty na czytany aktualnie kryminał? Przerzuć się na reportaż, który ktoś Ci polecił. Nie idzie Ci czytanie kolejnego tomu cyklu? Sprawdź, czy nie pojawiła się najnowsza książka Twojego ulubionego autora. Czytanie kilku książek naraz zmniejszy prawdopodobieństwo, że pojawi się u Ciebie czytelnicza blokada.

Stwórz listę książek do czytania

Stwórz listę książek, które chcesz przeczytać, i ustaw je w kolejności od tej, którą chciałbyś przeczytać od razu, po te, na które masz najmniejszą ochotę. Zmieniaj, aktualizuj swoją listę na bieżąco, dopisuj na nią nowości, które wpadną Ci w oko. Dzięki temu zapobiegniesz sytuacji, w której będziesz się długo zastanawiać, co by tu teraz przeczytać.

 

School photo created by freepik - www.freepik.com

Kategorie: