Facebook - konwersja
 • 2023-07-05   |   PORADY

  Wiedźmiński świat, przedstawiony w serialu produkcji Netflixa, wciągnął Cię bez reszty? A może przed obejrzeniem pierwszego sezonu wolisz przeczytać książki Andrzeja Sapkowskiego? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, od czego zacząć. Pytanie niby proste, jednak odpowiedź na nie wcale nie jest oczywista. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej.

 • 2023-07-05   |   PORADY

  Wiele osób zastanawia się, co czytać po Wiedźminie. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele książek w klimacie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Czytelnicy zastanawiają się, czy rzeczywiście będą one równie wciągające i fascynujące jak historie o Geraldzie z Rivii. Przedstawiamy 6 książek podobnych do Wiedźmina, które zachwycają swoją fabułą, hardymi bohaterami i tajemniczymi oraz mrocznymi światami. Miłośnicy historii podobnych do przygód Białego Wilka z pewnością znajdą wśród tych powieści coś dla siebie.

 • 2023-01-31   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Poziom czytelnictwa w Polsce nie napawa zbytnim optymizmem. Jednak warto podkreślić, że największą grupą czytających, która poprawia krajowe statystyki, jest młodzież. Jak napisała J.K. Rowling: Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM! Nastolatkowie czytają nie tylko obowiązkowe lektury, ale również inne książki. Młode pokolenie również chętniej niż starsze sięga po e-booki zamiast książek papierowych. Wśród wyborów młodych ludzi królują powieści z gatunku young adult fantasy. Czym się on wyróżnia i kogo reprezentującego YA fantasy warto czytać?

 • 2023-01-31   |   PORADY

  Zawód lektora audiobooków na przestrzeni ostatnich lat stał się wyjątkowo popularny. Pracę tę można wykonywać z własnego domu, wygodnie siedząc przed mikrofonem i komputerem. Lektorzy mogą działać na podstawie różnych umów, jednak coraz więcej osób z branży zakłada jednoosobową działalność gospodarczą i rozwija własne studio nagrań. Jaką drogę trzeba pokonać od pierwszego demo do pierwszego komercyjnego zlecenia? Podpowiadamy, jak zostać lektorem audiobooków i jak w tej branży zacząć zarabiać.

 • 2023-01-05   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Jeśli Twoim postanowieniem na 2023 rok jest czytać więcej książek lub jesteś wielkim molem książkowym, a do tego lubisz wyzwania, mamy coś idealnego dla Ciebie. Przygotowaliśmy literacką zabawę, która zmotywuje Cię do czytania i pozwoli na poznanie nowych tytułów, autorów i gatunków, a do tego z pewnością zmotywuje Cię do sięgania po kolejne lektury. Mowa oczywiście o binGO – a jeśli nigdy nie spotkałeś/łaś się z taką zabawą, już tłumaczymy, o co w tym wszystkim chodzi.

 • 2022-12-20   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Na początku grudnia świąteczny klimat zaczyna udzielać się niemal wszystkim. Powoli przystrajamy domy, w radiu puszczane są świąteczne utwory, a w telewizji lecą bożonarodzeniowe filmy i bajki. Na gwiazdkę z niecierpliwością czekają dzieci, licząc na górę prezentów. Warto jednak pokazywać im, że święta to coś więcej niż podarunki. Doskonałym sposobem na ukazanie gwiazdki z innej perspektywy jest podarowanie lub czytanie maluchowi e-booka o świętach Bożego Narodzenia. Oto 5 ciekawych propozycji, które poruszają i zachwycają.

Kategorie: