Śmierć miłości, czyli (anty)poradnik o tym, dlaczego boimy się kochać - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Śmierć miłości, czyli (anty)poradnik o tym, dlaczego boimy się kochać - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-946663-0-9
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
904 KB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
PROMOCJA
-50%
12,00
24,00
Cena w punktach Virtualo:
1200 pkt.

Pełny opis

Publikacja z prezentami! Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich czytelników. Treść ebooka odkryje sposób, w jaki mogą pobrać dla siebie za darmo niespodzianki.

„Miłość - często mylimy ją z przyjemną emocją, którą odczuwamy po zjedzeniu czekolady.” Czy jednak na tym polega sens bycia razem?

Doświadczanie braku miłości rodzi wiele pytań. Sami wybieramy bycie singlem, czy też świat robi z nas samotników? Jak pojmujemy wolność, a jak bezpieczeństwo? Czy jesteśmy ofiarami technicyzacji relacji, czy też świadomie i celowo uciekamy w świat wirtualny? Czy miłości można się nauczyć? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć autorka, która od lat pracuje z singlami, parami w wolnych związkach i styka się z licznymi małżeństwami. Do poświęcenia się tej tematyce przygotowały ją studia z zakresu nauk o rodzinie, praca zawodowa, a także liczne obserwacje poczynione podczas prowadzenia swych autorskich warsztatów dla singli – Projektu „Familiologia”. Jest doskonałą obserwatorką życia społecznego i zjawisk właściwych dla świata wirtualnego. Autorka „Level Empire” oraz „Zero” jak zawsze chce pomóc czytelnikom w stworzeniu trwałych i wartościowych związków i przekonuje ich, że kultura hedonizmu nie jest kulturą miłości. Prezentowana książka jest poradnikiem bardzo nietypowym, dlatego właśnie nosi nazwę (anty)poradnika. Czytelnik nie znajdzie w niej bowiem wielokrotnie powielanych dobrych rad, gładkich formuł, które niczym zaklęcia mają przenieść go w świat wiecznie roześmianych zakochanych. Autorka, poprzez surową analizę życia społecznego i relacji międzyludzkich cechujących XXI wiek, każe czytelnikowi uczciwie spojrzeć w lustro, co jest pierwszym warunkiem skutecznego budowania związku z drugim człowiekiem.

Styl jej wypowiedzi przypada wielu osobom do gustu, gdyż łączy w sobie bezpośredniość z obrazowością. Autorka ze swobodą i humorem wyjaśnia między innymi dlaczego „dzisiejsze związki przypominają sushi” („Aby zrobić sushi, trzeba się namęczyć. Z wyrwaniem laski jest podobnie. W jednym i drugim przypadku wysiłek kończy się zaraz po konsumpcji.”) Nie bojąc się wyrazistych porównań i przemawiając wprost do wyobraźni swych czytelników, Anna Czyrska pomaga przede wszystkim zrozumieć przyczyny samotności, a dopiero w dalszej kolejności proponuje skorzystać z odpowiedniego przepisu na miłość.

Spis treści

Wstęp

1. Małżeństwo jako dramat, czyli dlaczego współczesny świat nazywa ciebie singlem

2. Dlaczego nie potrafisz poznać drugiego człowieka, czyli komunikacja między dwojgiem ludzi

3. Jeśli jesteś singielką, to pewnie nie z własnego wyboru – kobiety singielki i ich troski

4. Jeśli jesteś singlem, to prawdopodobnie z własnego wyboru – mężczyźni i ich problemy, a raczej ich pozorny brak

5. Brak wiedzy na temat uczuć doprowadza do tego, że milczenie staje się jedynym komunikatem

6. Brak zaangażowania sprawia, że relacja przypomina sushi – musi zostać skonsumowana na świeżo

7. Ta jedyna czy łąka pełna kwiatów? Rozważania o stracie i wyborze.

8. Czym jest miłość, czyli różnica między miłością a wejściem w związek

9. Poznanie drugiego człowieka

10. Złudne poszukiwanie ideału, czyli dlaczego oczekujemy idealnych ludzi, choć sami tacy nie jesteśmy

11. W kierunku osobowości dojrzałej, czyli między kloszem rodziców a dorosłością

12. Technologia kontra uczucia, czyli dlaczego ludzie odczuwają wstyd kiedy mówią o uczuciach

13. Wpływ nierówności ekonomicznej na relacje międzyludzkie

14. Decyzja o tym, czy pójdę na piwo wydaje się łatwiejsza niż decyzja o długim związku

15. Różne rozumienie związków i relacji międzyludzkich

16. Pozytywne i negatywne aspekty bycia w związku

17. Miłość z portalu, czyli flirty i seks oraz kiepskie podrywy

18. Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

19. Czy istnieje coś takiego, jak zaburzenie w postaci braku uczuć?

20. Czy możesz nauczyć się miłości?

Zakończenie

BESTSELLERY