Sprawozdawczość finansowa i niefinansowa przedsiębiorstwa - w kierunku integracji - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Sprawozdawczość finansowa i niefinansowa przedsiębiorstwa - w kierunku integracji - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-560-9
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
3,7 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
19,95
Cena w punktach Virtualo:
1995 pkt.

Pełny opis

Publikacja stanowi głos w dyskusji toczącej się wśród reprezentantów nauk o zarządzaniu, finansach i rachunkowości na temat możliwych kierunków ewolucji współczesnej sprawozdawczości finansowej i niefinansowej przedsiębiorstw. Jest rezultatem kolejnego etapu badań prowadzonych przez pracowników Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Autorzy podjęli bardzo aktualne zagadnienie dotyczące raportowania korporacyjnego, w którym zachodzą dynamiczne zmiany spowodowane zapotrzebowaniem na informacje o działalności firm. Dokonali analizy sprawozdawczości finansowej i niefinansowej jako narzędzia komunikacji przedsiębiorstw z otoczeniem, a także wskazali trudności związane z jej dopasowaniem do zróżnicowanych potrzeb informacyjnych użytkowników.

„Autorzy monografii poruszają nie tylko aktualne zagadnienia związane z szeroko pojętą sprawozdawczością [...]. Prezentują holistyczne koncepcje zintegrowanej sprawozdawczości, kreśląc wizjonerskie scenariusze oraz kierunki ewolucyjnych zmian. Umiejętność spojrzenia retrospektywnego, prezentacji ewolucji sposobu sprawozdawania, argumentacji przy prowadzonym dialogu naukowym [...] to zaleta publikacji. Aktualność poruszanej problematyki poparta została przykładami będącymi efektem badań empirycznych oraz bieżącego monitorowania projektowanych zmian w zakresie sprawozdawania zarówno w kraju, jak i za granicą. Wnioski sformułowane w formie postulatywnej inspirują czytelnika do dalszych badań w obszarze szeroko pojętej sprawozdawczości zintegrowanej, nakierowanej na zaspokojenie potrzeb informacyjnych różnych grup interesariuszy”.

 

Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Waldemara Dotkusia

Spis treści

WSTĘP           7

ROZDZIAŁ 1. SPRAWOZDANIE FINANSOWE JAKO FUNDAMENT SPRAWOZDAWCZOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA       11

1.1. Istota, cele i elementy sprawozdania finansowego        11

1.2. Krytyka modelu sprawozdania finansowego i kierunki jego ewolucji  22

1.3. Sprawozdanie finansowe Grupy ORLEN - analiza i ocena      30

ROZDZIAŁ 2. SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI JAKO PODSTAWOWY RAPORT NIEFINANSOWY            51

2.1. Istota, cel oraz priorytetowi użytkownicy raportu zarządu       51

2.2. Zakres raportu zarządu w świetle regulacji polskich i międzynarodowych      60

2.3. Komentarz zarządu oraz inne raporty niefinansowe w praktyce spółek publicznych  73

2.4. Raport zarządu Grupy ORLEN - analiza i ocena          89

ROZDZIAŁ 3. RAPORT ZINTEGROWANY JAKO KOMUNIKAT O WARTOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA            103

3.1. Geneza, istota i cele raportowania zintegrowanego       103

3.2. Fundamentalne koncepcje zintegrowanego raportowania         114

3.3. Ocena zintegrowanego raportowania w świetle badań - wady i zalety            121

3.4. Zintegrowane raportowanie Grupy ORLEN - analiza i ocena  129

ROZDZIAŁ 4. SPRAWOZDANIE FINANSOWE A RAPORTOWANIE KORPORACYJNE          143

4.1. Sprawozdanie finansowe a raport finansowy    143

4.2. Sprawozdanie finansowe a raport biznesowy    149

4.3. Sprawozdanie finansowe a raport zintegrowany           154

4.4. Sprawozdanie finansowe a raportowanie korporacyjne w spółkach publicznych w Polsce - analiza i ocena  162

ROZDZIAŁ 5. STRUKTURA I RELACJE MIĘDZY ELEMENTAMI MODELU SPRAWOZDAWCZEGO SPÓŁKI PUBLICZNEJ - ANALIZA I OCENA   173

5.1. Struktura modelu sprawozdawczego Grupy ORLEN   173

5.2. Relacje między sprawozdaniem finansowym i raportem zarządu Grupy ORLEN      176

5.3. Relacje między raportem rocznym a raportem zintegrowanym w Grupie ORLEN     180

ZAKOŃCZENIE      185

 

BIBLIOGRAFIA      189

BESTSELLERY