Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Wielka Wojna Ojczyźniana 1941-1945 - ebook

Tłumacz:
Data wydania:
7 maja 2014
Format ebooka:
MOBI
Format MOBI
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najczęściej wybieranych formatów wśród czytelników e-booków. Możesz go odczytać na czytniku Kindle oraz na smartfonach i tabletach po zainstalowaniu specjalnej aplikacji. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Wielka Wojna Ojczyźniana 1941-1945 - ebook

Mało która wojna była taka jak ta. Mało która była tak krwawa, miała tak daleko idące następstwa i zostawiła w pamięci tak głębokie ślady jak ta, którą od 1941 do 1945 roku toczyły ze sobą hitlerowskie Niemcy i stalinowski Związek Radziecki. Chodzi nie tylko o to, że wszystko w tej wojnie było na wielką skalę: teatr działań, czas jej trwania, liczba uczestników oraz liczba ofiar. Także o to, że napadając na Związek Radziecki, Hitler rozpętał dokładnie taką wojnę, jakiej rzeczywiście chciał – bezlitosną wojnę zaborczą, wojnę na unicestwienie, w wyniku której – jak obiecywał sobie – on, führer, niczym starożytny wódz stworzy wielkogermańskie imperium, zniszczy przeciwników ideologicznych, a całe narody zamieni w niewolników albo po prostu wytępi. Już choćby dlatego wojna ta od samego początku była walką o „być albo nie być” każdej ze stron. Obie toczyły ją z największą zaciekłością, wiedziały bowiem, że są przyparte do muru.

Christian Hartmann przybliżając czytelnikowi wojnę niemiecko-radziecką dokonał rzadkiej sztuki: przytaczając liczne relacje naocznych świadków, stworzył obraz nie tylko fascynujący, lecz także głęboko przejmujący, niemożliwy do przekazania w zwykłym opisie. Zwięzła, oparta na najnowszym stanie badań analiza pozwala czytelnikowi zachować orientację w teatrze działań wojennych prowadzonych nawet na taką skalę.

Spis treści

I. WPROWADZENIE

II. POLITYKA I – LATA 1940–1941

Sytuacja wyjściowa – Europa w lipcu 1940 roku

Hitler – ideologia i strategia

Monstrualny plan – Wielkogermańska Rzesza Narodu Niemieckiego

Stalin – ideologia i strategia

III. PRZESŁANKI

Napastnicy

Sojusznicy

Związek Radziecki – przestrzeń i ludzie

Obrońcy

IV. WOJNA I – LATA 1941–1942

Wojna widziana z góry – pogląd ogólny

Rok 1941 – niemiecka napaść

Rok 1942 – druga ofensywa niemiecka

Wojna od dołu – doświadczenie uczestników

V. NIEMIECKA WŁADZA OKUPACYJNA

Organizacja okupacji

Między kolaboracją a oporem – społeczeństwo radzieckie pod okupacją

Przestrzenie odpaństwowione – erozja władzy niemieckiej

VI. ZBRODNIE NIEMIECKIE

Żydzi

Jeńcy wojenni

Wojna partyzancka

Leningrad

Eksploatacja

„Spalona ziemia”

VII. POLITYKA II – LATA 1941–1945

Niemiecka polityka zagraniczna

Radziecka polityka zagraniczna

Mobilizacja radzieckiego społeczeństwa

Druga strona zwycięstwa – zbrodnie radzieckie w latach 1939–1945

VIII. WOJNA II – LATA 1943–1945

Rok 1943 – zwrot militarny

Rok 1944 – załamanie frontu wschodniego

Rok 1945 – radzieckie zwycięstwo

Bilans militarny

IX. NASTĘPSTWA

Sytuacja końcowa – Europa w maju 1945 roku

Bilans

X. ANEKS

Kalendarium

Wskazówki bibliograficzne

Zdjęcia

Przypisy

 

Kategoria: Literatura faktu
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7177-908-4
Rozmiar pliku: 19 MB

BESTSELLERY

Kategorie: