Zamówienia publiczne - nowe zasady - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Zamówienia publiczne - nowe zasady - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-8107-478-0
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
1,5 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
99,00
Cena w punktach Virtualo:
9900 pkt.

Pełny opis

Nowelizacja prawa zamówień publicznych, która weszła w życie 28 lipca 2016 r., zwłaszcza wprowadzenie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia spowodowała duże zmiany praktyczne w prowadzeniu postępowań i przygotowaniu ofert. W opracowaniu znajdują się wskazówki:
  • jak przygotować i przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego oraz na co zwrócić szczególną uwagę,
  • jak zachować się na etapie realizacji umowy,
  • jak wyszukać interesujące postępowanie, a następnie jak przygotować i złożyć niepodlegającą odrzuceniu ofertę.
  • Publikacja przeznaczona jest zarówno dla zamawiających (organy administracji rządowej i samorządowej), jak i dla wykonawców (przedsiębiorcy realizujący zamówienia publiczne). Zainteresuje radców prawnych, adwokatów i sędziów zajmujących się problematyką prawa zamówień publicznych.

Spis treści

Wykaz skrótów 9
Wstęp 11
Rozdział 1 Przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego 13 1.1. Tryby udzielania zamówień publicznych 13 1.2. Przygotowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia i pozostałych dokumentów postępowania 31 1.3. Kryteria oceny ofert 53 1.4. Dokumentowanie postępowań 57 1.5. Komisja przetargowa i zespół 68
Rozdział 2 Prowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego 73 2.1. Ogłoszenie postępowania, progi wartościowe i miejsca zamieszczania ogłoszeń 73 2.2. Jednolity europejski dokument zamówienia 83 2.3. Wadium i zabezpieczenie należytego wykonania umowy 94 2.4. Zamówienia z wolnej ręki z uwzględnieniem zamówień in-house 106 2.5. Tajemnica przedsiębiorstwa 126 2.6. Środki ochrony prawnej 135 2.7. Poprawianie omyłek 147 2.8. Składanie wyjaśnień 165
Rozdział 3 Otwarcie i ocena ofert oraz podpisanie umowy 174 3.1. Otwarcie i ocena ofert 174 3.2. Przygotowanie i złożenie oferty niepodlegającej odrzuceniu 184 3.3. Wykluczenie wykonawcy 199 3.4. Wybór oferty najkorzystniejszej 208 3.5. Unieważnienie postępowania 225 3.6. Podpisywanie umowy i jej realizacja 241
Zakończenie 263
Bibliografia 265

BESTSELLERY