Magazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2017 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2017 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Marzec 2017
Rozmiar pliku:
15 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
5,00
Cena w punktach Virtualo:
500 pkt.

Pełny opis

Odrabianie strat?
Przychody ze sprzedaży oferty podręcznikowej spadły w 2016 roku o 8,5 proc. w stosunku do wyniku z 2015 roku. Zgodnie z przewidywaniami rynek publikacji szkolnych notuje kolejny regres wartości, zapoczątkowany w 2014 w wyniku zmian w systemie dystrybucji podręczników dla uczniów szkół podstawowych i średnich poprzez wprowadzenie w kolejnych latach rządowego elementarza do klas 1-3 szkoły podstawowej oraz systemu zakupów podręczników i materiałów ćwiczeniowych z dotacji celowej MEN, która pozostaje w dyspozycji gmin zarządzających szkołami publicznymi – rynek książki szkolnej wziął pod lupę Paweł Waszczyk


To, co najcenniejsze pojawia się między wierszami
Iwaszkiewicz zawsze był dla mnie ważnym pisarzem, ale nigdy nie był pisarzem mojego życia. Wiele jego utworów jest mi bliskich i za każdym razem, kiedy do nich wracam, okazuje się, że są dla mnie tak samo poruszające. Natomiast na pomysł pisania o Iwaszkiewiczu wpadłam trochę przypadkiem. Któregoś dnia, kilka lat temu, pojechałam do Stawiska, jeszcze bez żadnej intencji. Miałam ochotę tam po prostu pobyć, chociaż nie byłam z tym miejscem w żaden sposób zawodowo ani prywatnie związana. Było wrześniowe niedzielne popołudnie i chociaż nie byłam tam po raz pierwszy, to po raz pierwszy zobaczyłam ten dom w kompletnie inny sposób. Sprawy Stawiska, jej mieszkańcy i przeszłość tamtego miejsca zaintrygowały mnie znacznie bardziej niż
dotychczas i chciałam dowiedzieć się więcej. Dlaczego tak się czasem dzieje? Nie wiem! Może to rodzaj olśnienia...– z Anną Król, autorką opracowania listów Jarosława Iwaszkiewicza do Jerzego Błeszyńskiego „Wszystko jak chcesz” rozmawia Piotr Dobrołęcki

 

Nasza siła płynie z kameralności
Mamy masę pomysłów! Cała idea Weekendu jest oparta na tym, żeby ściągnąć do księgarń również tych, którzy normalnie rzadko tam zaglądają. Mają nam w tym pomóc właśnie te nietypowe atrakcje, które organizujemy. Sama promocja Weekendu też jest tak pomyślana, żeby docierała do wszystkich grup słuchaczy, oglądaczy i czytaczy. Mamy zasadę, że nie komunikujemy rabatów jako atrakcji, które mają przyciągnąć ludzi do księgarń. Tak robią nasi konkurenci: sieci dystrybutorów i sklepy internetowe, które działają wyłącznie za pomocą udzielania coraz większych rabatów na wszystko. Nasza siła płynie z naszej kameralności, z naszego doświadczenia i ze znajomości literatury,którą mogą się szczycić nasi księgarze. Oferujemy uczłowieczenie transakcji zakupu książek – opowiada Anna Karczewska, inicjatorka Kolektywu Księgarzy Kameralnych oraz pomysłodawczyni ogólnopolskiego Weekendu Księgarń Kameralnych, w rozmowie z Ewą Tenderendą-Ożóg

Książki miesiąca

  • „Belweder gryzie w rękę” Wojciecha Chmielewskiego
  • „Kromka chleba” Dagmary Dworak
  • „Postępowanie umorzone” Claudio Magrisa
  • „Żyj jak rolnik” Niklasa Kāmpargarda

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
  • Wszystko o Marii – koszyk z książkam
  • Recenzje nowości wydawniczych

BESTSELLERY