Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Przepisy o postępowaniu wieczystoksięgowym. Komentarz. Wydanie 1 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Luty 2014
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Przepisy o postępowaniu wieczystoksięgowym. Komentarz. Wydanie 1 - ebook

Publikacja – będąca obecnie najobszerniejszym i najnowszym na rynku opracowaniem dotyczącym problematyki ksiąg wieczystych i hipoteki oraz postępowania wieczystoksięgowego – jest klasycznym komentarzem do ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz do przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o postępowaniu wieczystoksięgowym (art. 6261–62613). W sposób wyczerpujący omówiono w niej zagadnienia praktyczne związane ze stosowaniem przepisów obydwu aktów prawnych, a także istotne kwestie teoretyczne.

Szczegółowo przedstawiono instytucję rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych, w tym problematykę ochrony nabywcy prawa użytkowania wieczystego w kontekście znanej uchwały składu siedmiu sędziów SN z 15 lutego 2011 r. (III CZP 90/10, OSNC 2011, nr 7–8, poz. 76), podstawy i skutki wpisów w księgach wieczystych, konstrukcję nowej hipoteki po zmianach wprowadzonych przez ustawę z 26 czerwca 2009 r. (Dz.U. Nr 131, poz. 1075), która zniosła podział na hipotekę zwykłą i kaucyjną oraz umożliwiła właścicielowi rozporządzanie opróżnionym miejscem hipotecznym. Opisano także odrębności postępowania o wpis w księdze wieczystej na tle przepisów o postępowaniu nieprocesowym.

W komentarzu uwzględniono zmiany, mające na celu zagwarantowanie ustawowego dostępu do jawnej księgi wieczystej, przy uwzględnieniu aktualnych możliwości technicznych, w szczególności za pośrednictwem Internetu, wynikające z ustawy z 24 maja 2013 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 941 ze zm.), które wejdą w życie z dniem 1 lipca 2014 r., a także projektowane zmiany przepisów wykonawczych do ustawy regulujących dokonywanie wpisów w księgach wieczystych.

Książka jest przeznaczona dla sędziów, referendarzy sądowych, notariuszy, radców prawnych, adwokatów, pracowników banków. Może być też przydatna dla pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, studentów i pracowników naukowych.

Prof. dr hab. Jerzy Pisuliński – kierownik Katedry Prawa Cywilnego UJ; zastępca przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego; autor ponad 100 publikacji z zakresu prawa rzeczowego (zwłaszcza zabezpieczeń wierzytelności), prawa zobowiązań, prawa bankowego, europejskiego prawa i postępowania cywilnego.

Dr hab. Bartłomiej Swaczyna – adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego UJ; autor m.in. monografii dotyczących hipoteki umownej oraz warunkowych czynności prawnych.

Dr Barbara Jelonek-Jarco – adwokat; adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego UJ; autorka publikacji z zakresu prawa rzeczowego, prawa zobowiązań i prawa rodzinnego.

Dr Łukasz Przyborowski – radca prawny; autor publikacji z zakresu prawa zabezpieczeń wierzytelności.

Dr Julita Zawadzka – adwokat; specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym, prawie postępowania cywilnego, prawie konstytucyjnym i administracyjnym; autorka publikacji z zakresu prawa rzeczowego, prawa zobowiązań, prawa rodzinnego i prawa konstytucyjnego.

Michał Kućka – doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego UJ; radca orzecznictwa w Zespole Wstępnej Kontroli Skarg Konstytucyjnych i Wniosków Biura Trybunału Konstytucyjnego; autor publikacji z zakresu prawa rzeczowego i prawa zobowiązań.

Kategoria: Cywilne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-278-0556-0
Rozmiar pliku: 5,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: