Dzieje zdrajcy - Szczęsny Potocki - audiobook

Oceń:
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-783-0189-9
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
799 MB
Czas:
14 godz. 32 min.
Zabezpieczenie:
brak
Produkt chwilowo niedostępny

Pełny opis

Audiobook z jedną z najlepszych publikacji historycznych Jerzego Łojka. Tym razem historyk zabiera nas do Polski okresu przed zaborami, kiedy ważyły się losy kraju. Skupia się na postaci Szczęsnego Potockiego, przedstawiając jego prywatne losy, ale przede wszystkim omawia polityczne poczynania bohatera. Usłyszymy rzetelne opracowanie, w którym będziemy mogli prześledzić początkową współpracę z Augustem Poniatowskim, zwrócenie się w stronę polityki prorosyjskiej, w końcu poznamy działania, które doprowadziły do pogorszenia sytuacji rzeczpospolitej. Bezpośrednie decyzje i zaangażowanie Szczęsnego Potockiego w konfederację targowicką spowodowały, że w historii otrzymał etykietę zdrajcy. Jerzy Łojek w przekonujący sposób opowiada o tym, dlaczego do dziś pamiętamy Potockiego jako postać tak negatywną. Oprócz przedstawienia faktów i źródeł historycznych, pozostawia miejsce, w którym to słuchacz może wyciągnąć własne wnioski. Doskonała rozrywka i znakomita lekcja historii w jednym. Audiobook dla miłośników historii i dla fanów ciekawie opowiedzianych biografii. Książka w wersji audio ukazuje się w interpretacji Ksawerego Jasieńskiego. Oprócz „Dziejów zdrajcy” możemy wysłuchać innych publikacji Jerzego Łojka, między innymi „Agresja 17 września 1939 roku” oraz „Szanse powstania listopadowego”.

Tytuł nagrany na 1 ścieżkę mp3 bez podziału na części

BESTSELLERY