Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

"Wesoły Ignaś" - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
19 czerwca 2020
Ebook
3,99 zł
Audiobook
4,99 zł
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

"Wesoły Ignaś" - ebook

Opowiadanie kryminalne „warszawskiego Sherlocka Holmesa” z pierwszej połowy XX wieku, podane z pierwszej ręki. Daniel Bachrach, aspirant Urzędu Śledczego w Warszawie, wspomina sprawę kryminalną, którą prowadził. Młody inteligentny chłopak pochodzący z szanowanej rodziny posiada drugie mroczne oblicze. Wykorzystuje niebywałe zdolności zapamiętywania arystokratycznych rodowodów, by podszywać się pod ich przedstawicieli. Posługując się obcymi nazwiskami, wyłudza ogromne sumy pieniędzy, a następnie… znika bez śladu. Na trop „Wesołego Ignasia” trafia znany policjant śledczy Daniel Bachrach. Czy uda mu się dopaść jednego ze słynnych warszawskich niebieskich ptaków?

Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów, z których pochodzi.

Daniel Bachrach – aspirant Policji Państwowej, Naczelnik Urzędu Śledczego w Nowogródku, detektyw londyńskiej City Police, autor. W latach 20. XX wieku kierował tzw. brygadą fałszerską w warszawskim Urzędzie Śledczym. Był podwładnym komisarza Ludwika Mariana Kurnatowskiego, który, podobnie jak Bachrach, wydał swoje wspomnienia z pracy w formie opowiadań. Bachrach nazywany był warszawskim Sherlockiem Holmesem. Jego kryminalne opowieści drukowane były pierwotnie w prasie w latach 1931-35.

Kategoria: Kryminał
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-87-26-53489-4
Rozmiar pliku: 168 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Halooo! Czy Urząd Śledczy?

– Tak jest!

– Panie komisarzu! Wracam w tej chwili z Gdańska i dowiaduję się od żony, że w czasie mej nieobecności zgłosił się do niej w moim imieniu rzekomy urzędnik z M. S. Z. i wyłudził od niej pół miliona marek.

– Halo! Kto mówi?

– Tu firma „X i Ska”

– Jak wyglądał ten urzędnik?

– Młody, blondyn, w binoklach...

– Dobrze! Dziękuję! Wiemy, kto to...

W ten sposób toczyła się od pewnego czasu niemal codziennie rozmowa z bardzo wielu poszkodowanymi. Sprawcą tych wszystkich figli był niewątpliwie znany na warszawskim bruku ptak niebieski „Wesoły Ignaś” – jak go zwano w kołach przestępców.

Nazwiska jego nie wymieniam ze względu na jego rodzinę, ogólnie znaną i szanowaną w Warszawie.

„Wesoły Ignaś” jest typem oszusta patologicznego. W toku badania po prostu rozkoszował i chełpił się, opowiadając o swoich czynach i przyznając się do przestępstw, o których nawet Urząd Śledczy nie wiedział. „Wesoły Ignaś”, odsiadujący obecnie karę w jednym z warszawskich więzień, winien raczej być ulokowanym w domu zdrowia, gdzie po przebyciu dłuższej, celowej kuracji, mógłby się przydać społeczeństwu jako jednostka niezwykle zdolna, inteligentna i produktywna. Więzienie ugruntuje tylko wszystkie pokutujące w nim przestępcze cechy charakteru.

Byłem pewny, że po wyjściu z więzienia, rozpocznie swój dawny proceder, co się też później sprawdziło.

Z „Wesołym Ignasiem” zetknąłem się po raz pierwszy w roku 1922. Był to wówczas młodzieniec lat około dwudziestu dwóch, inteligentny, władający kilkoma językami.

Był on chodzącym almanachem, znał na pamięć rodowód wszystkich niemal arystokratycznych domów polskich, wiedział, gdzie kto przebywa itp.

Wiadomościami tymi posługiwał się przy popełnianiu oszustw.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: