Biografia duchowa i antropologia chrześcijańska metropolity Antoniego Blooma (1914–2003). Wydanie drugie poprawione i uzupełnione - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Biografia duchowa i antropologia chrześcijańska metropolity Antoniego Blooma (1914–2003). Wydanie drugie poprawione i uzupełnione

ebook
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8142-526-1
Język:
Polski
Rok wydania:
2019
Rozmiar pliku:
2,8 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
19,95
Cena w punktach Virtualo:
1995 pkt.

Biografia duchowa i antropologia chrześcijańska metropolity Antoniego Blooma (1914–2003). Wydanie drugie poprawione i uzupełnione

W swojej monografii Biografia duchowa i antropologia chrześcijańska metropolity Antoniego Blooma (1914-2003) autor prezentuje postać pierwszego zwierzchnika rosyjskiego prawosławia na terenie Wielkiej Brytanii. Książka jest nie tylko opisem życia i poglądów metropolity Antoniego, lecz także niezwykle ciekawą refleksją na temat losów współczesnego prawosławia i jego konfrontacji z nowożytnością i kulturą Zachodu. To bardzo ciekawe dzieło, które wykracza poza samą biografię prawosławnego hierarchy, ukazując tło historyczne opisywanych wydarzeń i odkrywając nową perspektywę interpretacyjną jego myśli.

Z recenzji prof. dr hab. Urszuli Pawluczuk
(Uniwersytet w Białymstoku)

Spis treści

 

Wstęp 7

Część I. Postać londyńskiego hierarchy na tle rosyjskiej emigracji XX wieku 19

Rozdział 1. „Wielkie wyjście” rosyjskiej emigracji 21

Rozdział 2. Rosyjska diaspora duchowa w Paryżu 39

Rozdział 3. Rodzina Bloomów 63

Rozdział 4. Poszukiwania duchowe Andrzeja Blooma 81

Rozdział 5. W arcypasterskiej posłudze 117

Część II. Myśl antropologiczna metropolity Antoniego 157

Rozdział 1. Warsztat teologiczny 159

Rozdział 2. Misterium wiary 173

Rozdział 3. Powołanie człowieka 197

Rozdział 4. Poznanie siebie 217

Rozdział 5. Zręby bioetyki 239

Zakończenie 263

Summary 269

Резюме 275

Bibliografia 281

Wykaz skrótów 295

BESTSELLERY