Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Cuda z mleka - Pankracy i Tatarak na tropie bakterii - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
9 października 2019
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Cuda z mleka - Pankracy i Tatarak na tropie bakterii - ebook

Pankracy to bardzo mały chłopiec, któremu trudno było dosięgnąć wielu rzeczy. Bardzo, ale to bardzo chciał być duży. Dostał więc od mamy bidon z mlekiem do szkoły, o którym… zapomniał. Kiedy wrócił po niego na drugi dzień, mleko miało inny smak. O tym, dlaczego tak się stało i co to znaczy, opowiedział mu pan profesor Tatarak – wielki znawca biologii. Mały Pankracy razem z nim wsiada do magicznej kapsuły i rusza w ekscytującą podróż, żeby poznać świat bakterii.

 

Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria „Czytam sobie. Poziom II” została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już pierwszy poziom nauki za sobą. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Drugi poziom edukacyjnej serii zawiera 800-900 słów w tekście, wykorzystując 23 podstawowe głoski oraz literkę „h”.

 

Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.

 

Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria „Czytam sobie” powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

Kategoria: Dla dzieci
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-281-2572-8
Rozmiar pliku: 2,7 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Pankracy miał problem: był mały, ledwie dotykał nosem klamki w sali od WF-u. Z tego powodu bywało mu byle jak.

W pewien wtorek mama dała mu plastikowy bidon z mlekiem.

– Mleko jest dobre na wzrost i dodaje mocy, synku! Superman zapewne pije mleko, Batman pije, Gortat pije. Wuj Antek tak samo – a wielki jest jak kredens, albo i dwa kredensy!

wiel-ki

– Phi, mleko… jest dobre dla bobasa, ja bym wolał sok. – Stosunek Pankracego do mleka był taki sobie.

Ale uparta mama postawiła na swoim. Mleko trafiło do plecaka, i kropka.

– Tylko mi to wypij!

– Jasne, mamo…

u-par-ta

Gdy Pankracy dotarł do klasy, zaraz postawił bidon obok ławki. A potem skupił wzrok na tablicy, i na moment nawet na matematyce, i na kucyku oraz spince Oli, i na rysunku Tadka, i na tym, co za oknem – a pogoda w ten wtorek była całkiem, całkiem.

Mleko zostało obok ławki…

ma-te-ma-ty-ka

Kolejnego ranka Pankracy wparował do klasy. Był tam sam – do lekcji miał ponad kwadrans. Wtem jego wzrok padł na samotny limonkowy bidon.

– Moje mleko! – zawołał. – Wypadło mi całkiem z głowy. Co na to powie mama? – Zdenerwowany upił łyk i...

– Rety! Co to za smak! Jakby dolano tu soku z cytryny, no i konsystencja jest całkiem inna! Kto to zrobił?! I co zrobił?!

kon-sys-ten-cja

– Sprawiła to fermentacja i bakterie mlekowe, znane jako lactobacillus acidophilus. – Pan profesor Tatarak, wielki znawca biologii, stukał długopisem w pulpit. Miał potargane włosy i okulary z drutu, jak to naukowiec.

– Znamy wiele odmian bakterii – opowiadał dalej. – Jedna robi z mleka kefir, inna jogurt, a jak mleko jest od osła – to kumys.

Tu profesor złapał kawałek kredy i narysował na tablicy dwa drobnoustroje. Były podobne do długiej kluski.

jo-gurt

Pankracy jednak obserwował co innego.

– Co to za pojazd?! – zapytał, bo obok biurka profesora Tataraka stała zagadkowa kapsuła, jakby statek z kosmosu.

– To pomoc naukowa, pojazd, co lata jak samolot albo pływa jak amfibia. Jest całkiem wygodny. Zajmij fotel, Pankracy, i złap za ten kabelek. Tylko – uwaga na zawroty głowy! Kapsuła ulega gwałtownej petityzacji!

za-gad-ko-wy

– Co to jest petityzacja?! Skomplikowane słowo…

– Jestem jego autorem, do tej pory tylko ja je znałem. Gdy z wielkiej kapsuły powstaje kapsułka malutka jak tabletka aspiryny – to jest petityzacja. Tak jak teraz: łapiemy za kabel i – hop! – kapsuła jest mała jak pigułka, a ja jestem jak bakteria i ty tak samo.

sło-wo

– Mały?! Jestem mikroskopijny, a zaraz wparuje tu cała klasa…

– Bez obaw, statek wlatuje teraz do bidonu, plastikowa obudowa nas uratuje, jakby co. Zaraz odkryjemy sekrety mleka i jego bakterii!

u-ra-tu-je
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: