Człowiek za burtą - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Człowiek za burtą - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-7020-630-7
Język:
Polski
Data wydania:
Marzec 2016
Rozmiar pliku:
4,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
35,00
Cena w punktach Virtualo:
3500 pkt.

Pełny opis

Człowiek za burtą to publikacja skierowana do żeglarzy, motorowodniaków, rybaków i wszystkich tych, którzy zawodowo lub przyjemnościowo związani są z morzem. Obejmuje całokształt problematyki „człowieka za burtą” (Man Overboard – MOB), poczynając od wyposażenia indywidualnego i jednostki, przez prewencję, sposoby postępowania i zachowania po wypadnięciu, łączność, manewry „człowiek za burtą” i metody poszukiwania, podnoszenie z wody, udzielanie pomocy oraz ewakuację uratowanego.

Obowiązkowa lektura dla skiperów, szyprów, oficerów wachtowych, załóg i armatorów jednostek nie objętych konwencją SOLAS.

Spis treści

Wstęp ... 7

Zachowanie bezpieczeństwa na morzu ... 9
I
ndywidualne środki ratunkowe i bezpieczeństwa ... 9    
Indywidualne środki sygnalizacyjne i łączności ... 16
Wyposażenie jachtu ... 22
Ekwipunek osobisty ... 28
Zasady bezpieczeństwa ... 32
Człowiek w wodzie ... 37
Alarm „człowiek za burtą” ... 40
Manewry podejścia do człowieka za burtą ... 42
Na żaglach ... 43
Na silniku ... 49
Łączność i sygnalizacja ... 52
Poszukiwanie człowieka za burtą ... 55
Wzory poszukiwań ... 59
Niepowodzenie poszukiwań ... 63
Czas poszukiwania ... 64
Ratowanie człowieka z wody ... 69
Podjęcie człowieka na pokład ... 71
Podniesienie człowieka z wody przez śmigłowiec ratowniczy ... 77
Postępowanie z uratowanym ...79
Zwalczanie skutków najczęstszych dolegliwości
występujących u uratowanych ... 83
Pomoc i porada lekarska z zewnątrz ... 88
Ewakuacja za pomocą śmigłowca ... 89
Stwierdzenie śmierci i postępowanie ze zwłokami ... 94
„Czynnik ludzki” ... 95
Wybrana literatura ... 98
Aneksy ... 101

BESTSELLERY