Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Pani Zima - ebook

Wydawnictwo:
Tłumacz:
Data wydania:
10 czerwca 2020
Ebook
4,99 zł
Audiobook
4,99 zł
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Pani Zima - ebook

Piękna i pracowita dziewczyna mieszkała z macochą oraz z przyrodnią siostrą. Kobieta okrutnie traktowała przybraną córkę. Gdy dziewczyna straciła wrzeciono, które wpadło do studni, macocha kazała jej je odzyskać. We wnętrzu studni znajdował się niezwykły świat. Mieszkała w nim staruszka Zima. Postanowiła przyjąć dziewczynę na służbę.

Bracia Grimm – Wilhelm Karl Grimm (1786–1859 i Ludwig Karl Grimm (1785–1863) pisarze i językoznawcy, większość dzieł (w tym 33-tomowy „Słownik niemiecki” i „Baśnie braci Grimm”) opublikowali wspólnie. W 1837 roku, razem z pięcioma innymi profesorami z Getyngi, zaprotestowali przeciwko łamaniu konstytucji, którego dopuścił się król Ernest August I. Autorów listu protestacyjnego spotkały natychmiastowe represje – zostali usunięci z uniwersytetu i wygnani z kraju. Baśnie, zebrane w oparciu o studia nad mitami, podaniami oraz opowieściami ludowymi, zdobyły popularność i zostały przełożone na około 70 języków. W roku 2005 zbiór został wpisany na listę Pamięć Świata przez Unesco.

Kategoria: Dla dzieci
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-87-26-46443-6
Rozmiar pliku: 325 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Dawno, dawno temu, za górami i dolinami, w niewielkim domu położonym na skraju lasu żyła pewna wdowa. Kobieta była już dość stara i spracowana, ale wciąż pełna życia. Wdowa wychowywała dwie córki, a właściwie córkę i pasierbicę.

Pasierbica była młodsza, a przy tym bardzo piękna, dobra i pracowita. Nigdy jednak nie uważała się za ładniejszą i lepszą z tego powodu od starszej siostry. Mimo to siostra nienawidziła jej za to.

Druga córka, starsza, była brzydka i leniwa, nie obchodzili jej też, niestety, inni ludzie. Liczyło się dla niej tylko jej własne dobro. Była również strasznie próżna. Uważała jednak, że jest lepsza i ładniejsza od młodszej siostry.

Stara wdowa była bogata i bardzo chciwa. Dużo lepiej traktowała starszą córkę, tę leniwą, i to dla niej miała więcej serca. To dlatego, że była ona jej rodzoną córką. Natomiast piękną pasierbicę traktowała jak służącą.

Macocha zmuszała dziewczynę do wykonywania całej pracy w gospodarstwie, nawet tej najcięższej. To młodsza córka sprzątała, prała, zmywała podłogi, gotowała dla wszystkich trzech i doglądała zwierząt. Pod koniec każdego dnia, gdy wykonała już wszystkie obowiązki, biedna dziewczyna musiała siadać przy studni i prząść na wrzecionie tak długo, dopóki jej palce nie zaczęły krwawić.

Dziewczyna pomimo to miała dobre serce i nigdy nie odmawiała pomocy tym, którzy jej potrzebowali. Czasami w tajemnicy przed macochą i starszą siostrą, które były pazerne, wynosiła jedzenie żebrakom. A zdarzało się tak, że sama musiała być wtedy głodna.

Dokarmiała też dzikie zwierzęta zaglądające do gospodarstwa ze względu na bliskość lasu. Szczególnie upodobała sobie ptaszki, które dziękując jej za okazane serce, często dla niej ćwierkały najpiękniej, jak tylko potrafiły.

– Kochane ptaszki, jak pięknie śpiewacie – mówiła dziewczyna do nich i wesoło pogwizdywała. A ptaki śpiewały wtedy jeszcze cudowniej...

Dziewczynie dzięki temu lżej się pracowało, a radość wypełniała jej dobre serduszko. Znosiła złe traktowanie starej wdowy i starszej siostry.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: