Podróż w kosmos - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Podróż w kosmos - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-62062-89-8
Język:
Polski
Data wydania:
8 listopada 2016
Rozmiar pliku:
257 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
28,00
Cena w punktach Virtualo:
2800 pkt.

Pełny opis

W P R O W A D Z E N I E

 

Książka „Podróż w kosmos” jest dedykowana Wszystkim Czytelnikom.

Celem tej publikacji jest przybliżenie wiedzy o naszej lokalizacji we Wszechświecie i jednocześnie opisanie tego pokrótce, co nas otacza dookoła i dalej, aż do widzialnego (obserwowalnego) Wszechświata, a także zmierzeniem się z niewyobrażalnymi odległościami oraz rozmiarami panującymi w całym kosmosie. Wiedza oraz informacje zostały poszerzone o najnowsze odkrycia naukowe w tym zakresie.

 

Publikacja zawiera bardzo dużo kolorowych zdjęć wraz z opisami, udostępnionych głównie przez  NASA Hubble Space Teleskop & Spitzer Space Telescope, NASA’s Chandra X-ray Observatory.

 

W książce zostały ujęte podstawowe zagadnienia oraz ciekawostki ze świata astronomicznego, np: Co to jest Układ Słoneczny? Słońce gwiazdą centralnego Układu Słonecznego...; Co to jest rok świetlny? Co to jest egzoplaneta?  Jak powstaje gwiazda? Czym się wyróżnia Galaktyka Andromedy od pozostałych? Najbliższy pozasłoneczny układ planetarny to Epsilon Eridani (Ran)...; Największą znaną galaktyką jest IC 1101. Szerokość galaktyki wynosi 6,000,000 lat świetlnych..; Centrum Galaktyki Drogi Mlecznej znajduje się w odległości 27 900 lat świetlnych od Ziemi...; Co to jest pulsar rentgenowski? Gwiazda neutronowa?; Jak powstaje Czarna Dziura?; Co to jest mgławica?; Wiek i ekspansja Wszechświata...; Kwazary są obiektami niezmiernie oddalonymi od naszej Galaktyki. Ich światło obserwowane dzisiaj zostało wysłane miliardy lat temu – badanie kwazarów jest więc równocześnie badaniem dawniejszych etapów rozwoju Wszechświata...;  Największe gwiazdy w kosmosie...; Super masywna Czarna Dziura...; Najbliższe sąsiedztwo Układu Słonecznego...; Włóknista struktura wszechświata. Niezwykła struktura Wszechświata...; Rozmiar Wszechświata...; Widzialny (obserwowalny) Wszechświat...

Ponadto w publikacji znajdują się wybrane, najnowsze informacje z zakresu bieżących odkryć naukowych, takich jak, np.: Odkrycie drugiej Ziemi...; Ziemia nie obraca się wokół Słońca; Odkryto najjaśniejszy pulsar znany astronomii...; Odkryto Magnetar PSR J1745-2900 w pobliżu supermasywnej Czarnej Dziury w centrum Drogi Mlecznej...; Nowo odkryty kwazar to gigant ma średnicę aż 11 razy większą niż orbita okołosłoneczna Neptuna. Jest zatem tyle właśnie razy szerszy od naszego Układu Słonecznego...; Naukowcy odkryli w 2013 r. rzadko spotykany Kwazar. Zlokalizowany 9 bilionów lat świetlnych od Ziemi. Kwazary są ekstremalnie jasno świecące i zawierają pełne zasoby energii, która umiejscowiona jest w centrum galaktyki, okrążając Czarną Dziurę...; Po raz drugi naukowcom udało się uwiecznić moment, w którym Czarna Dziura rozerwała gwiazdę. Chociaż możemy to zobaczyć właśnie teraz, to w rzeczywistości stało się to prawie 3 miliardy lat temu...; Współcześnie uznawany model powstania i ekspansji czasoprzestrzeni...;

Dodatkowo książka zawiera wysokiej jakości, automatycznie wgrane edukacyjne filmy, dzięki którym publikacja stała się jeszcze bardziej interesująca oraz bogatsza w zasób wiedzy. W ten sposób książką można się dodatkowo zrelaksować, już nie tylko czytaniem, ale także słuchaniem i oglądaniem wysokiej jakości filmów prezentujące wybrane zagadnienia tej książki. Zostały także zamieszczone jako dodatek wybrane linki zewnętrzne do kolejnych interesujących filmów o wszechświecie.

Publikacja składa się z 10 głównych Rozdziałów i kilkunastu Podrozdziałów, Bibliografii oraz dokumentalnych filmów dostępnych bezpośrednio w publikacji cyfrowej, jak i również w trybie online na youtube. Główne Rozdziały to: Układ Słoneczny, Egzoplaneta, Kometa, Asteroida, Galaktyka, Czarna Dziura, Gwiazdy, Rozbłysk Gamma, Narodziny Gwiazd, Wszechświat.

Spis treści

Spis treści


WPROWADZENIE            3

UKŁAD SŁONECZNY    5
Układ Słoneczny w galaktyce Drogi Mlecznej    7
Słońce gwiazdą centralnego Układu Słonecznego     8
Planety wewnętrzne (skaliste)    14
Planety zewnętrzne    15
Pluton i Charon    19
Makemake    20
Układ Słoneczny - Solar System.mov    21
Ziemia nie obraca się dookoła słońca    22
Ziemia nie obraca się dookoła słońca.mov     23
Odległość Ziemi od...    25
Rok świetlny.    25
Odległości...    26
Najbliższe sąsiedztwo Układu Słonecznego to Obłok Międzygwiazdowy     27

EGZOPLANETA    28
Egzoplaneta     29
Astronomowie znaleźli planetę, na której pada szklany deszcz    41

KOMETA    48

ASTEROIDA    51

GALAKTYKA    54
Opis Drogi Mlecznej - Milky Way    60
Droga Mleczna: Galaktyka, w której żyjemy (film)    61
Galaktyka Andromedy     65
Galaktyka Trójkąta    65
Galaktyka Sombrero / Messier 104   68
Galaktyka NGC 3115     70
Galaktyka NGC 4762     72
Galaktyka NGC 3621     74

CZARNA DZIURA     86
Supermasywna Czarna Dziura     91
Kwazar      101
Tak Czarna Dziura rozrywa gwiazdę  110

GWIAZDY    114
Sąsiedztwo gwiezdne Układu Słonecznego to układ gwiazd Afa  Centauri    117
Najbliższy pozasłoneczny układ planetarny to Epsilon Eridani (Ran)    118
Najwieksze odkryte gwiazdy.mov      139
Największa gwiazda to Syriusz    140
Gwiazda neutronowa     141
Odkryto najjaśniejszy pulsar znany astronomii - Pulsar M82 X-2    144
Odkryto Magnetar PSR J1745-2900 w pobliżu supermasywnej czarnej dziury w centrum Drogi Mlecznej     145
Pulsar     147
Pulsar rentgenowski    156
Hipernowa (kolapsar)     159
Magnetar     167
Plejady (w katalogu Messiera M45 lub Messier 45)     171
Potężna eksplozja gwiazdy    175

ROZBŁYSK GAMMA    176
Rozbłysk gamma     177
Klasyfikacja      182
Energia rozbłysków     183

NARODZINY GWIAZD    184
Proces tworzenia się gwiazdy    189
Starość gwiazd    193
Ewolucja supermasywnych gwiazd    196
Narodziny gwiazd.mov    198
Mgławica    199

WSZECHŚWIAT    212
Ewolucja Wszechświata    216
Oddziaływania i właściwości Wszechświata    219
Współcześnie uznawany model powstania i ekspansji czasoprzestrzeni    220
Kształt Wszechświata    221
Rozmiar Wszechświata    222
Wiek i ekspansja Wszechświata    222
Mikrofalowe promieniowanie tła     224
Kosmiczne odległości / Hubble Team Breaks Cosmic Distance Record.mov    227
Supergromada Shapleya    229
Widzialny (obserwowalny) Wszechświat    231
Wielkość wszechświata! Największe znane ciała niebieskie (film)  231
Odległe galaktyki. Niezwykła struktura Wszechświata (film) 231 
Podróż na kraniec wszechświata (film) 231

 

Bibliografia 234

BESTSELLERY