Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Podzielone społeczeństwo w obrazie mediów III i IV RP - ebook

Data wydania:
1 stycznia 2023
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
30,00

Podzielone społeczeństwo w obrazie mediów III i IV RP - ebook

Książka dotyczy podziałów społecznych, w szczególności procesu ich konstruowania we współczesnych polskich tożsamościowych mediach. Wytwarzane w środkach masowego przekazu obrazy odnoszące się do stron politycznego sporu wzmacniają upraszczający, dychotomiczny wizerunek spolaryzowanego społeczeństwa. W publikacji znajdują się analizy prezentujące mechanizmy wykorzystywane w procesie dyskursywnego wytwarzania podziałów społecznych. Na przykładzie artykułów z polskich tygodników opinii omówiono stosowane w tożsamościowej prasie narracje, praktyki ramowania oraz kategoryzacje, służące do legitymizowania własnych opisów rzeczywistości i odmowy prawomocności dla wypowiedzi politycznych i medialnych oponentów. Dominacja dyskursu polaryzacyjnego w mediach skutkuje powstaniem obrazu podzielonego społeczeństwa, dla którego coraz bliższy wydaje się scenariusz długotrwałego rozłamu.

Publikacja jest adresowana do badaczy społecznych, a przede wszystkim socjologów i studentów socjologii zainteresowanych dyskursywnie konstruowanymi podziałami w polskim społeczeństwie, a także do osób, które chcą poznać mechanizmy wytwarzania podziałów społecznych w mediach.

Spis treści

Wstęp 7

 

 

Rozdział 1. Pojęcia i kategorie badawcze 15

1.1. Elity symboliczne 15

1.2. Strategie argumentacyjne i narracje 17

1.3. Legitymizacja, uprawomocnienie, usprawiedliwienie 29

1.4. Podziały społeczne i rozłamy społeczne w badaniach 49

 

Rozdział 2. Założenia analizy tygodników opinii 55

2.1. Tygodniki opinii 55

2.2. Praktyki ramowania, schematy interpretacyjne i kategoryzacje 75

2.3. Analiza okładek tygodników i zogniskowane wywiady grupowe 79

Rozdział 3. O podziałach społecznych 83

3.1. „Solidarni” i „Liberalni”/ „Wsteczniacy” i „Progresywni” 83

3.2. Resortowi i Posmoleńscy 97

3.3. Elity i obywatele 111

3.4. Ugodowcy i radykałowie 148

3.5. Zblatowanie elit i nowy początek 173

3.6. Wstawanie z kolan i upadek demokracji 193

3.7. Obrońcy starego porządku i świadomi obywatele 215

3.8. Uchodźcy jako problem i uchodźcy jako szansa 242

3.9. Mit smoleński i kłamstwo smoleńskie 260

 

Rozdział 4. Podziały społeczne a czytelnicy tygodników 275

 

Zakończenie 293

 

Literatura 309

 

Spis tabel i wykresów 321

Kategoria: Socjologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8331-051-0
Rozmiar pliku: 6,7 MB

BESTSELLERY

Kategorie: