Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Prezentacje multimedialne w wystąpieniach naukowych - ebook

Data wydania:
1 sierpnia 2023
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
22,45

Prezentacje multimedialne w wystąpieniach naukowych - ebook

Monografia dotyczy zagadnień nieczęsto podejmowanych w polskiej literaturze naukowej, a ważnych z punktu widzenia społeczności akademickiej. Jak zostało to zaznaczone we wstępie publikacji, podjęta problematyka odnosi się do jednego z etapów procesu komunikacji naukowej – bezpośredniego przedstawiania wyników badań na konferencjach organizowanych przez i dla środowiska uczonych. Autorzy książki przygotowali ciekawe i drobiazgowe wręcz informacje teoretyczne na temat konferencji naukowych, wystąpień publicznych, jak również praktyczne, dotyczące wykorzystania różnych narzędzi służących opracowaniu prezentacji multimedialnych, ich rzetelnego przygotowania merytorycznego oraz edytorskiego, a także optymalnego przedstawienia przed publicznością.

Recenzowaną publikację, przeznaczoną nie tylko dla środowiska akademickiego, ale dla wszystkich osób posługujących się w swojej pracy prezentacjami multimedialnymi, wyróżnia bogata i starannie zestawiona kwerenda bibliograficzna. Reasumując, praca jest interesującym kompendium o uniwersalnym i użytecznym charakterze.

dr hab. prof. UWr Aneta Firlej-Buzon

Publikacja odnosi się do aktualnego problemu wielu, zwłaszcza młodych, badaczy, jakim jest przygotowanie i atrakcyjne przedstawienie prezentacji naukowych. Ze względu na ich dużą popularność jako form wystąpień, np. podczas konferencji, egzaminów, Autorzy podjęli się opracowania wiedzy na ten temat rozproszonej w poradnikach i na stronach internetowych.

Publikacja ma charakter naukowy, a zarazem użytkowy. Dobrze skonstruowany wywód poparty jest przykładami konkretnych realizacji wystąpień i prezentacji, w których można śledzić możliwości poprawy formy i adekwatności prezentacji do tematu i oczekiwań odbiorców. Autorzy odwołują się do aktualnego stanu wiedzy, czego dowodem są zarówno operacjonalizacje pojęć, jak i bogata bibliografia. Należy podkreślić, że w książce wykorzystano literaturę polską I światową.

prof. dr hab. Iwona Hofman

Spis treści

Wstęp 11

1. Wystąpienia na konferencjach naukowych 15

NATALIA SŁABOŃ

1.1. Konferencje i wystąpienia naukowe: terminologia, geneza, stan badań, organizacja i przebieg 17

ALEKSANDRA STANISZEWSKA, RADOSŁAW ZDANIEWICZ

1.2. Cele konferencji naukowych 33

MAGDALENA GOZDEK

1.3. Rodzaje i uczestnicy wystąpień naukowych 45

BARBARA HAC-ROSIAK

1.4. Artykuł naukowy, referat, wykład: podobieństwa i różnice 63

IWONA LILLY

1.5. Konferencyjny dress code i etykieta 79

2. Prezentacje w wystąpieniach naukowych 91

ANNA SIKORSKA

2.1. Wprowadzenie do zagadnienia prezentacji multimedialnych: terminologia, geneza, stan badań i charakterystyka oprogramowania 93

ANNA SETKOWICZ-RYSZKA

2.2. Prezentacje naukowe: planowanie i realizacja 117

MAŁGORZATA SYREK JAKUB SROKA

2.3. Przygotowanie wystąpienia naukowego: audytorium, trema i próby 147

MAŁGORZATA SYREK JAKUB SROKA

2.4. Wystąpienia naukowe wzbogacone prezentacją multimedialną: wygłaszanie 163

MARIOLA ANTCZAK

2.5. Wystąpienia naukowe wzbogacone prezentacją multimedialną: ocena i ewaluacja 181

3. Ewolucje w przykładowych prezentacjach naukowych: autorskie case studies 207

IWONA LILLY

3.1. Ewolucja prezentacji Social division in education in 19th century England 209

ANNA SETKOWICZ-RYSZKA

3.2. Ewolucja prezentacji o wynikach porównawczego badania korpusowego 221

ALEKSANDRA STANISZEWSKA

3.3. Ewolucja prezentacji o podejściu ziemian do instytucji małżeństwa w XIX stuleciu w świetle literatury poradnikowej i ego-dokumentów 247

RADOSŁAW ZDANIEWICZ

3.4. Ewolucja prezentacji o reliktach średniowiecznego grodziska stożkowatego w Ciochowicach 261

Spis ilustracji 273

Spis tabel 279

Bibliografia zbiorcza 281

Załacznik

MAŁGORZATA SYREK, JAKUB SROKA, Ćwiczenia służące wystąpieniom publicznym 305

Kategoria: Media i dziennikarstwo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8331-267-5
Rozmiar pliku: 12 MB

BESTSELLERY

Kategorie: