Problemy odpowiedzialności cywilnej we Francji i w Polsce - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Problemy odpowiedzialności cywilnej we Francji i w Polsce - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-056-6
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
1,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
19,95
Cena w punktach Virtualo:
1995 pkt.

Pełny opis

W książce, zbiorowym dziele specjalistów polskich i francuskich, ukazano różnorodne problemy odpowiedzialności cywilnej w szerokim obszarze stosunków stricte cywilno-prawnych, stosunków prawa gospodarczego i handlowego oraz prawa pracy. Czytelnik znajdzie w niej ogólne zagadnienia reformy prawa cywilnego i bardziej szczegółowe, lecz węzłowe, kwestie winy nieubezpieczalnej we francuskim i w polskim prawie ubezpieczeń gospodarczych, odpowiedzialności spółek kapitałowych, w tym odpowiedzialności spółki dominującej za spółkę zależną, odpowiedzialności spółki akcyjnej wobec akcjonariuszy mniejszościowych czy też wpływu prawa francuskiego na polską regulację odpowiedzialności cywilnej wspólników spółek handlowych. W monografii zostały też poruszone problemy polskiego i francuskiego prawa pracy, takie jak odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez pracownika osobie trzeciej, cywilna odpowiedzialność uzupełniająca pracodawcy za szkodę wyrządzoną wskutek wypadku przy pracy czy też odpowiedzialność cywilna pracodawcy za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę. Dobór autorów i przedstawionych w książce zagadnień stwarza przedstawicielom nauki i praktyki prawa szczególną okazję do lepszego zrozumienia i porównania najnowszych tendencji w zakresie odpowiedzialności cywilnej w Polsce i we Francji.

Spis treści

Wprowadzenie 7

Wykaz najważniejszych skrótów 9

 

Część pierwsza. Zasady odpowiedzialności cywilnej we Francji i w Polsce 11

 

Denis Mazeaud, Projekty reformy francuskiego prawa odpowiedzialności cywilnej 13

Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, Czy reforma odpowiedzialności cywilnej jest konieczna? 33

Fabrice Leduc, Wina nieubezpieczalna w prawie francuskim 61

Małgorzata Serwach, Problematyka winy nieubezpieczalnej w stosunkach ubezpieczeniowych 69

 

Część druga. Odpowiedzialność cywilna w prawie spółek 87

 

Hugues Kenfack, Odpowiedzialność cywilna we francuskim prawie spółek 89

Wojciech Popiołek, Odpowiedzialność spółki kontrolującej za szkodę wyrządzoną przez spółkę filialną 99

Mariola Lemonnier, Odpowiedzialność spółki wobec akcjonariuszy mniejszościowych 113

Anna Klimaszewska, Odpowiedzialność cywilna wspólników spółek handlowych w prawie polskim – wpływy kultury prawa francuskiego a wpływy innych kultur 131

 

Część trzecia. Odpowiedzialność cywilna w prawie pracy 145

 

Vincent Roulet, Aktualne zagadnienia odpowiedzialności w prawie pracy 147

Dagmara Skupień, Zasady odpowiedzialności cywilnej za szkodę wyrządzoną osobie trzeciej przez pracownika 169

Dariusz Makowski, Odpowiedzialność odszkodowawcza pracodawcy na podstawie kodeksu cywilnego za bezprawne rozwiązanie umowy o pracę 183

Małgorzata Kurzynoga, Uzupełniająca odpowiedzialność cywilna pracodawcy z tytułu wypadku przy pracy 207

 

 

Autorzy 221

BESTSELLERY