Struktura ludności województwa łódzkiego w II Rzeczypospolitej - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Struktura ludności województwa łódzkiego w II Rzeczypospolitej - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-320-8
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
3,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
24,95
Cena w punktach Virtualo:
2495 pkt.

Pełny opis

Publikacja to kompendium wiedzy o strukturze ludności województwa łódzkiego w okresie międzywojennym. Autor, wykorzystując nowoczesne metody analizy i prezentacji danych statystycznych, przedstawił stan badanej populacji według cech demograficzno-społecznych, takich jak: liczba ludności, gęstość zaludnienia, wiek, płeć, stan cywilny, stopień zamożności, skład zawodowy, wykształcenie, struktura narodowościowo-wyznaniowa. Dodatkowo porównał uzyskane wyniki badań dla województwa łódzkiego z danymi dla województwa białostockiego, które również posiadało na swoim terytorium przemysł włókienniczy, ważny czynnik rozwoju obu regionów.

 

Praca zainteresuje zarówno badaczy historii, jak i środowisko demografów historycznych.

Spis treści

Wstęp

1. Przedmiot pracy     7

2. Metody badawcze  10

3. Konstrukcja pracy   11

Rozdział 1. Podstawa źródłowa pracy 13

1. Źródła archiwalne    15

2. Źródła drukowane   19

Rozdział 2. Województwo łódzkie i zamieszkująca je ludność  31

1. Terytorium. Liczba ludności. Gęstość zaludnienia    33

2. Ludność miejska i wiejska   67

Rozdział 3. Struktura ludności według płci, wieku i stanu cywilnego     79

1. Płeć           81

2. Wiek          99

3. Stan cywilny           113

Rozdział 4. Struktura społeczna          123

1. Stratyfikacja społeczna – pojęcia    125

2. Struktura społeczna województwa łódzkiego           128

Rozdział 5. Struktura zawodowa i wykształcenie ludności        163

1. Grupy zawodowe    165

2. Poziom wykształcenia         191

Rozdział 6. Skład narodowościowy, językowy i wyznaniowy    205

1. Narodowości          207

2. Języki        222

3. Wyznania    227

Zakończenie 241

Aneks 245

Bibliografia 301

Wykaz tabel i wykresów 315

Indeks geograficzny 331

 

Nota o autorze 339

BESTSELLERY