Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Studia z zakresu problematyki intertemporalnej w prawie karnym procesowym - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2016
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
99,00

Studia z zakresu problematyki intertemporalnej w prawie karnym procesowym - ebook

Książka stanowi przegląd poglądów autorki w zakresie problemów intertemporalnych i sposobów ich rozwiązywania na gruncie prawa karnego procesowego; obejmuje zagadnienia teoretyczne, historyczne, a nadto omawia wybrane kwestie praktyczne. Jest scalonym zbiorem utworów autorki, publikowanych w wersji rozproszonej w latach 2013–2016 oraz dotąd niepublikowanych. Studia nad problematyką intertemporalną w polskim prawie karnym procesowym, mające na gruncie tej nauki charakter unikatowy, są prezentowane w przystępny sposób, pozwalający na podjęcie dyskusji naukowej na gruncie teoretycznym i dogmatycznym, nie tracąc przy tym istotnego waloru poznawczego dla praktyków wymiaru sprawiedliwości. Mimo szybko zmieniającego się stanu prawnego w dziedzinie prawa karnego procesowego, poprzez zawarte w niej rozważania teoretyczne i zaproponowaną aparaturę pojęciową książka zachowuje aktualność w dłuższej perspektywie czasowej, dotyczy bowiem zagadnień stosowania prawa w okresie po jego zmianie i między zmianami.

Intensywne prace Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego dotyczące zmian w prawie karnym procesowym znalazły swoje zakończenie w ustawie nowelizującej prawo karne procesowe z 27.9.2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1247 ze zm.), a następnie w ustawie z 20.2.2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 396) wchodzących w życie 1.7.2015 r. Podjęte przez ustawodawcę w 2016 r. prace nad "renowelizacją" prawa zaprocentowały sukcesywnymi zmianami przepisów prawa w ramach rozwiązywania problemów intertemporalnych. Rozważania zaprezentowane w niniejszej publikacji prowadzone są na podstawie przepisów ustawy nowelizacyjnej KPK z 2013 r., choć znaleźć również można liczne odwołania do dorobku polskiej procesualistyki karnej, dotyczące istoty regulacji normujących postępowanie w razie zmiany prawa w toku toczącego się postępowania karnego.

Przedstawiona rozprawa składa się z VII rozdziałów, w których omówiono następujące zagadnienia:

  • zagadnienia intertemporalne w polskim prawie karnym procesowym,
  • jak czytać przepisy intertemporalne,
  • uwagi na temat gwarancyjnego charakteru przepisów przejściowych,
  • regułę stadiów procesowych,
  • zagadnienia intertemporalne postępowań następczych,
  • podstawy aksjologiczne reguł intertemporalnych,
  • wnioski końcowe.

Tematyka omawiana w pracy jest stosunkowo mało znana, a ze względu na zmiany prawa karnego procesowego w latach 2015–2016 i konieczność stosowania przepisów intertemporalnych przynajmniej trzech kolejnych nowelizacji Kodeksu postępowania karnego zaprezentowanie w przystępny sposób problematyki intertemporalnej może być przydatne dla praktyków wymiaru sprawiedliwości – sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i aplikantów do tych zawodów prawniczych.

Kategoria: Prawo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-255-8836-6
Rozmiar pliku: 1,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: