Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Świat przedstawiony w literaturze, kulturze i języku - ebook

Rok wydania:
2020
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Świat przedstawiony w literaturze, kulturze i języku - ebook

 

Monografia Świat przedstawiony w literaturze, kulturze i języku ma szczególny, okazjonalny charakter, ponieważ jest związana z Jubileuszem naukowym Pani Profesor Tatiany Stepnowskiej, rusycystki, badaczki, literaturoznawczyni, w której dorobku naukowym prace związane z rosyjską prozą fantastycznonaukową oraz autorem Mistrza i Małgorzaty – Michałem Bułhakowem zajmują poczesne miejsce.

Autorami poszczególnych rozdziałów są wybitni – zarówno polscy, jak i zagraniczni (Niemcy, Bułgaria) – literaturoznawcy i językoznawcy, przyjaciele, znajomi i uczniowie Pani Profesor (rusycyści, poloniści, klasycyści). Pomimo różnorodnych zainteresowań i dyscyplin, jakie reprezentują autorzy, ich prace łączy temat przewodni monografii oraz osoba Jubilatki, której dedykowali efekty swych naukowych dokonań. Jubileusz Profesor Stepnowskiej był świętowany w czerwcu 2018 roku, a jego miłą i jakże owocną konsekwencją jest prezentowana książka.

Ze Słowa wstępnego

 

Spis treści

 

Słowo wstępne 9

Życiorys naukowy prof. UŁ dr hab. Tatiany Stepnowskiej 11

Wykaz publikacji prof. UŁ dr hab. Tatiany Stepnowskiej 15

List jubileszowy 29

Daniel Banasiak, Мир европейской культуры в творчестве Даниила Анлреева 41

Anna Bednarczyk, Osip Mandelsztam jako intertekst – emocje w przekładzie 53

Jadwiga Czerwińska, Ekfraza „maski” teatralnej 67

Гочо Гочев, Звуко-цветовой эффект поэтического текста и прагматическая адекватность перевода (опыт анализа переводов на болгарский язык стихотворения В. Высоцкого „Гололед”) 83

Аleksander Graf, Раскрыть в игре себя и другого. Аспекты современной русской драматургии 93

Bogusław Mucha, Idea niepodległości Polski w poezji rosyjskiej okresu I wojny światowej 109

Alina Orłowska, Hieroglify masońskie. O specyfika języka masońskiej literatury rosyjskiej XVIII wieku 127

Agata Piasecka, На полях рассуждений о пословицах и поговорках в русском языке 143

Krystyna Ratajczyk, Художественные особенности языка Виктории Токаревой (на основе повести „Первая попытка”) 157

Anna Stępniak, Świat przedstawiony utworu Swietłany Aleksijewicz „Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości 169

Paulina Sikora-Krizhevska, Повесть „Дядюшкин сон” Федора Михайловича Достоевского и ее театральная переработка (на материале одноименной пьесы Юрия Лоттина) 185

Wanda Supa, Władimira Makanina studium fenomenu starości. Powieść „Przestrach” 197

Anna Warda, Łódzkie czasopismo „Majak” i jego specyfika 215

Maria Wichowa, Parenetyczna kreacja postaci prymasa Andrzeja Olszowskiego (1623–1677) w poświęconym mu kazaniu pogrzebowym ks. Piotra Dunina SJ 227

Jarosław Wierzbiński, W kręgu stylistyki i języka poetyckiego 247

Noty o autorach 267

 

Kategoria: Polonistyka
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8142-693-0
Rozmiar pliku: 4,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: