Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Uczta małego alergika - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
10 kwietnia 2019
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Uczta małego alergika - ebook

Alergie dotykają coraz więcej dzieci, a z roku na rok liczba ta lawinowo wzrasta. Rodzice coraz częściej zmuszeni są do modyfikowania diety swoich maluchów ze względu na alergie lub pokarmowe nietolerancje. Nie jest to zadanie łatwe – wyeliminować część składników i zachować pyszny smak.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr obala mit, że posiłki dla alergików nie mogą być smaczne. Podaje zalecenia dietetyczne oraz podpowiada, w czym występują najpopularniejsze alergeny i jak je zastępować. W Uczcie małego alergika znajdziesz m.in. przepisy na typowe posiłki zmodyfikowane pod kątem alergików (lody bez użycia jajek oraz pizza czy makaron bez glutenu) i wegańskie zamienniki nabiału (ser żółty, ser biały, jogurt).

W książce Uczta małego alergika zawarte są m.in.:

przepisy na pyszne śniadania, obiady i kolacje,

informacje o tym, się jakie są przyczyny alergii i metody ich leczenia;

praktyczne wytyczne jak rozpoznawać objawy alergii,

Informacje, na czym polega różnica między alergią a nietolerancja pokarmową.

 

Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Wyznaje zasadę, że można jeść niemal wszystko, ważne są proporcje. W proponowanych dietach, jak również w edukacji pacjentów kładzie nacisk na produkty sezonowe, regionalne i – co ważne – naturalne. Autorka bestsellerowych książek, m.in. Koktajle dla zdrowia i urody czyli jak zamieszać w swoim życiu, Koktajle dla zdrowia i urody czyli pysznie, świeżo, kolorowo oraz Koktajle dla zdrowia i urody, czyli zdrowo, smacznie, wyjątkowo (Wydawnictwo Zwierciadło).

 

Kategoria: Kuchnia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8132-088-7
Rozmiar pliku: 9,0 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

CHLEB
bezglutenowy

130 g mąki gryczanej
(ja zmieliłam kaszę gryczaną niepaloną)

75 g mąki ryżowej

50 g mąki kukurydzianej

15 g drożdży

1 łyżka zmielonego siemienia lnianego

1 łyżka pestek dyni

1 łyżka pestek słonecznika

1 niepełna łyżeczka soli

1 szczypta cukru

250 ml wody

1 łyżka oleju

1 łyżka kaszy kukurydzianej lub tartej bezglutenowej bułki do posypania formy

Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki i pozostaw w ciepłym miejscu do wyrośnięcia, przykryte ściereczką. Po 1–2 godzinach posmaruj foremkę, np. keksówkę olejem, wsyp odrobinę kaszy kukurydzianej lub bezglutenowej tartej bułki i obsyp nią foremkę. Przełóż ciasto i ponownie zostaw do wyrośnięcia (co najmniej na kolejną godzinę).

Piecz przez 20 minut w temperaturze 220ºC, następnie na około pół godziny zmniejsz temperaturę do 180ºC. Gotowy chleb wyjmij z foremki, zawiń w ściereczkę i zostaw do wystygnięcia.

PODSTAWOWY
chleb z kaszy gryczanej niepalonej

500 g kaszy gryczanej niepalonej

2 garści słonecznika

2–3 łyżeczki soli himalajskiej

woda (zalewamy kaszę ½ cm nad ziarna)

Kaszę zalej wodą i zostaw na dobę lub dwie. W tym czasie pod wodą rozpoczyna się proces fermentacji i powstaje nasz zakwas.

Po 1–2 dniach moczenia zblenduj kaszę (lub przeciśnij ją przez wolnoobrotową wyciskarkę). Dodaj słonecznik i sól. Foremkę do chleba wyłóż papierem do pieczenia (można go natłuścić). Przelej do niej ciasto i zostaw jeszcze na godzinkę. Chleb piecz w temperaturze 200ºC (ale wstaw do zimnego piekarnika, to bardzo ważne) przez około godzinę (ja sprawdzam, czy po włożeniu do ciasta patyczek do szaszłyka jest wilgotny czy suchy).

POMIDOROWO-DYNIOWY
chleb z kaszy gryczanej niepalonej

500 g kaszy gryczanej niepalonej

2 garści słonecznika

2 garści pestek dyni

10 suszonych pomidorów

2–3 łyżeczki soli himalajskiej

woda (zalewamy kaszę ½ cm nad ziarna)

Chleb przygotuj tak jak chleb gryczany podstawowy (str. 52), ale przed zmieleniem kaszy zmiksuj ok. 10 suszonych pomidorów, następnie dodaj do nich namoczoną kaszę i zblenduj wszystko razem. Do gotowego ciasta wsyp 2 garści pestek dyni. Jak w podstawowym przepisie, chleb pozostaw w foremce do wyrośnięcia i wstaw do zimnego piekarnika.

BUŁKI
bezglutenowe

150 g mąki jaglanej

70 g mąki gryczanej

200 g mąki ziemniaczanej

60 g zmielonych pestek słonecznika

50 g mielonego siemienia lnianego

350 ml wody

20 g drożdży

½ łyżeczki soli

1 szczypta cukru

Drożdże wymieszaj z wodą i szczyptą cukru. Gdy zaczną rosnąć, wymieszaj z pozostałymi składnikami.

Ciasto pozostaw na co najmniej godzinę w ciepłym miejscu, aby urosło.

Namocz ręce, formuj bułki i wykładaj je na blaszkę z papierem do pieczenia posmarowanym olejem lub włóż ciasto do ¾ wysokości nasmarowanej olejem formy do muffinek. Zostaw na kolejne pół godziny.

Wstaw bułki do zimnego piekarnika i nastaw go na 180ºC – piecz bułeczki przez około pół godziny.

------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

------------------------------------------------------------------------
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: