Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych

ebook
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7537-145-1
Język:
Polski
Data wydania:
15 marca 2012
Rozmiar pliku:
4,5 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
60,27
Cena w punktach Virtualo:
6027 pkt.

Usuwanie związków węgla, azotu i fosforu w systemach oczyszczania ścieków Problemy eksploatacyjne i propozycje rozwiązań technologicznych

Tematyka

Procesy biologicznego oczyszczania ścieków eksploatowane w sposób właściwy mogą zapewnić całkowite oczyszczenie ścieków i uzyskanie parametrów pozwalających na ich bezpośrednie odprowadzenie do wód powierzchniowych.

 

Osiągnięcie wydajnej redukcji stężenia związków biogennych i węglowych w wielu przypadkach jest zadaniem bardzo trudnym lub wręcz niemożliwym bez przeprowadzenia odpowiednich zabiegów technologicznych i prac modernizacyjnych.

Publikacja przedstawia metody pozwalające na zwiększenie stopnia oczyszczania ścieków, które mogą zostać wprowadzone do istniejących i funkcjonujących obiektów. Poznanie potencjalnych możliwości aplikacyjnych zaprezentowanych urządzeń oraz technologii pozwoli na realną ocenę ich wprowadzenia i zastosowania na konkretnych oczyszczalniach ścieków.Korzyści

  • omawia metody i urządzenia, które pozwalają na zwiększenie stopnia oczyszczania ścieków pod względem degradacji substancji związków organicznych, usunięcia azotu oraz biologicznej precypitacji związków fosforu;
  • pomaga w dobraniu odpowiedniej technologii dla konkretnych oczyszczalni ścieków;
  • przedstawia nowe, niestosowane powszechnie metody;
  • posiada wygodną formę - plik PDF, który ułatwi szybkie wyszukanie informacji.

Spis treści

1. Wprowadzenie

 

2. Podstawy procesów usuwania związków węglowych i biogennych ze ścieków

 

3. Usuwanie związków organicznych
3.1. Identyfikacja trudności eksploatacyjnych
3.2. Propozycje rozwiązań technologicznych
3.2.1. Wprowadzenie stopnia beztlenowego
3.2.2. Wprowadzenie stopnia chemicznego utleniania
3.2.3. Wspomaganie biopreparatami
3.2.4. Zastosowanie technologii membranowych

 

4. Usuwanie związków azotu
4.1. Identyfikacja trudności eksploatacyjnych procesów nitryfikacji i denitryfikacji
4.2. Propozycje rozwiązań technologicznych
4.2.1. Mikrofalowe stymulowanie warunków termicznych
4.2.2. Proces Anammox
4.2.3. Elektrostymulacja procesu denitryfikacji
4.2.4. Preparaty biotechnologiczne
4.2.5. Zastosowanie zeolitów
4.2.6. Reaktory membranowe

 

5. Usuwanie związków fosforu
5.1. Identyfikacja trudności eksploatacyjnych w procesach defosfatacji
5.2. Propozycje rozwiązań technologicznych
5.2.1. Alternatywne źródła LKT
5.2.2. Wypełnienia aktywne
5.2.3. Metoda roztwarzania metali

 

6. Podsumowanie

 

7. Skorowidz

BESTSELLERY