Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Z nosem w ekranie. Szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka? - ebook

Wydawnictwo:
Tłumacz:
Data wydania:
8 marca 2019
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Z nosem w ekranie. Szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka? - ebook

Psychologia / Rodzina

Współczesne dzieci często debiutują w mediach społecznościowych już z chwilą, gdy zostaną uchwycone na obrazie USG. Zaczynają stykać się z ekranami około czwartego miesiąca życia. To dobrze czy źle? Wspaniała szansa na podtrzymywanie relacji niezależnie od dzielącej ludzi odległości czy też pierwszy krok do stworzenia otumanionego pokolenia wgapionych w ekrany zombie?

Wielu bez wahania uznało to za początek neurologicznej i emocjonalnej katastrofy, lecz – co zaskakujące – trudno natrafić na rzetelne badania na ten temat. W swojej książce „Z nosem w ekranie” Anya Kamenetz – ekspertka w dziedzinie edukacji oraz nowych technologii, ale również matka dwojga dzieci – prezentuje świeże i praktyczne spojrzenie na ten problem. Po przeprowadzeniu rozmów z setkami rodziców na temat stosowanych przez nich rozwiązań i wyznawanych poglądów oraz po przedarciu się przez gąszcz nierozstrzygających badań i rozdmuchanych obaw, proponuje proste rozwiązanie inspirowane znaną sentencją Michaela Pollana odnoszącą się do jedzenia: Ciesz się technologią. Z umiarem. Najlepiej w towarzystwie.

Ta książka to jasne, poparte badaniami oraz obiektywne spojrzenie na kwestię znaną obecnie niemal każdemu rodzicowi. Stanowi odpowiedź na nurtującą dzisiejszych rodziców kwestię: jak znaleźć równowagę pomiędzy technologią a prawdziwym życiem. Zawarte w niej zwięzłe, lecz wymowne wskazówki stanowią podstawę, dzięki której rodzice będą mogli określić właściwą rolę technologii w życiu dzieci, ograniczyć własne obawy, a także znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil zarówno z udziałem technologii, jak i bez niej.

***

ANYA KAMENETZ – główna korespondentka stacji radiowej NPR ds. edukacji cyfrowej. Wcześniej współpracowała na stałe z magazynem „Fast Company”. Jej artykuły pojawiały się w „New York Timesie”, „Washington Post”, „New York Magazine”, „Slate” oraz „O, The Oprah Magazine”, zdobyła wiele nagród za swoją pracę w dziedzinie edukacji, nowych technologii i innowacji. Jest autorką trzech książek na temat edukacji i technologii: Generation Debt, DIY U oraz The Test. Mieszka z rodziną na Brooklynie.

Spis treści

Okładka

Strona tytułowa

Strona redakcyjna

Dedykacja

Spis treści

Podziękowania

CZĘŚĆ I. Dzieci a technologia

1. Cyfrowe rodzicielstwo w realnym świecie

2. (Czasem) napawające lękiem dane o mediach

3. Nowe wyniki badań

4. To ty masz władzę: pozytywne rodzicielstwo i media

5. Tylko godzina naraz: jak prawdziwe rodziny poruszają się w świecie technologii

6. Nowe technologie w szkole

CZĘŚĆ II. Nasze własne urządzenia: rodzice a technologia

7. Mama z telefonem na placu zabaw

8. Współczesne rodziny: rodzice a technologia

9. Przyszłość cyfrowego rodzicielstwa

10. Krótkie podsumowanie dla tych, którym nie chciało się czytać całości

Kategoria: Poradniki
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8087-547-0
Rozmiar pliku: 2,6 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Podziękowania

Dziękuję mojemu wydawcy, Benjaminowi Adamsowi, za zaproszenie na lunch, podczas którego zaproponował mi wydanie mojej kolejnej książki. Ponowna praca z nim i jego zespołem z wydawnictwa PublicAffairs była wielką przyjemnością.

Jim Levine był wręcz wymarzonym agentem.

Na podziękowania zasłużyli moi byli oraz obecni współpracownicy z radia NPR Ed: Steve Drummond, L.A. Johnson, Lauren Migaki, Elissa Nadworny, Claudio Sanchez, Cory Turner, Eric Westervelt oraz Sami Yenigun. Zapewniacie mi codzienną porcję inspiracji, a dzięki waszemu wsparciu publikacja tej książki stała się możliwa. Specjalne podziękowania dla Pameli Hurst-Della Pietry oraz jej organizacji Children and Screens: Institute of Digital Media and Child Development, a także dla pracowników Carnegie Mellon University za pomoc i wsparcie w pracy badawczej.

Książka ta powstała dzięki wysiłkowi bardzo wielu wyjątkowych naukowców i myślicieli, z których sporo, zapewne nieprzypadkowo, to również matki. Tymi, którym należą się szczególne podziękowania, są: danah boyd (zapis małymi literami na życzenie pisarki – przyp. red.), Justine Cassell, Sonia Livingstone, Alicia Blum-Ross, Mimi Ito, Mitchel Resnick, Kathy Hirsh-Pasek oraz wiele innych osób. Podziękowania dla wszystkich matek!

Jestem winna wdzięczność i talerz zupy Adamowi, mojemu partnerowi w rodzicielstwie i w życiu.

Dziękuję Lulu za to, że jest, jaka jest.Przypisy

Dimitri Christakis, Media and Children, grudzień 2011, TED Talk, https:/youtube.com/watch?v=BoT7qH_uVNo .

Pew Research Center, Social & Demographic Trends, Parenting in America, 17 grudnia 2015, http:/www.pewsocialtrends.org/2015/12/17parenting-in-america/ .

Victoria J. Rideout, Ulla G. Foehr, Donald F. Roberts, Generation M2: Media in the Lives of 8- to 18-Year-Olds, Kaiser Family Foundation, styczeń 2010, https://kaiserfamilyfoundation.files.wordpress.com/2013/04/8010.pdf .

„Pediatrics”, Media Use by Children Younger than 2 Years, 11 października 2011, https://pediatrics.aappublications.org/content/early/2011/10/12/peds.2011-1753 .

„Pediatrics”, Media and Young Minds, 21 października 2016, https://pediatrics.aappublications.org/content/early/201610/19/peds.2016-2591 .

Michael Pollan, In Defense of Food: An Eater’s Manifesto, Penguin, Nowy Jork 2009.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: