Zarządzanie placówką medyczną. Ochrona danych osobowych i medycznych - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Zarządzanie placówką medyczną. Ochrona danych osobowych i medycznych - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Kwiecień 2015
Rozmiar pliku:
4,9 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
59,66
Cena w punktach Virtualo:
5966 pkt.

Zarządzanie placówką medyczną. Ochrona danych osobowych i medycznych - opis ebooka

Zmiana ustawy o ochronie danych nakłada na placówki nowe obowiązki. Do 30 czerwca administrator bezpieczeństwa informacji powołany przed 1 stycznia 2015 r. powinien zostać zgłoszony do rejestru GIODO. Jeżeli tak się nie stanie, jego zadania przejmie administrator danych osobowych, czyli szef placówki medycznej.

Spis treści

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH I MEDYCZNYCH
Niezależny ABI skontroluje placówkę
Audyt jako narzędzie kontroli
Uprawnienia kontrolne GIODO
Co skontroluje GIODO
GIODO sprawdzi cel gromadzenia danych
Jak skutecznie chronić dane medyczne
Jak dobrze zabezpieczać dokumentację medyczną
Udostępnianie kartotek a ochrona danych
Umowa powierzenia: na co uważać
WZORY DOKUMENTÓW
Wzór 1. Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych
Wzór 2. Ewidencja osób upoważnionych do przetwarzania danych
Wzór 3. Zgłoszenie powołania ABI do rejestracji GIODO
Wzór 4. Zgłoszenie odwołania ABI do rejestracji GIODO
Wzór 5. Wniosek pacjenta o udostępnienie dokumentacji medycznej
Wzór 6. Wniosek osoby upoważnionej o udostępnienie dokumentacji medycznej pacjenta

BESTSELLERY