Zrozumieć terytorium. Idea i praktyka - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Zrozumieć terytorium. Idea i praktyka - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-7969-604-8
Język:
Polski
Rok wydania:
2013
Rozmiar pliku:
8,5 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
27,70
Cena w punktach Virtualo:
2770 pkt.

Pełny opis

Książka zawiera rozważania na temat terytorium i terytorialnego wymiaru rozwoju. Opisano czynniki, które decydują o dynamice tego rozwoju oraz warunków włączania się lokalnych gospodarek w szybki i skomplikowany proces globalizacji. Myślą przewodnią jest analiza relacji społeczeństwo – gospodarka, co w praktyce przekłada się na relacje terytorium lokalne – przedsiębiorstwo. Pokazano, w jaki sposób przestrzeń określa własną autonomię i logikę procesów rozwoju. Następuje odejście od interpretacji przestrzeni pojmowanej w kategoriach statycznego miejsca lokalizacji zasobów i podmiotów gospodarczych w stronę ujęcia dynamicznego, w którym terytorium definiowane jest przez pryzmat relacji i aktywność lokalnych aktorów oraz kapitał społeczny i instytucjonalny. Terytorium tworzy przestrzeń instytucjonalną – oferuje bliskość instytucjonalną wyrosłą ze zbioru wspólnych procedur, ustalonych zasad i interakcji zachodzących między podmiotami. Wspólne reguły gry tworzone przez wspólne zwyczaje i zasady (instytucje nieformalne) tworzą ramy funkcjonowania gospodarki, są bazą dla koordynacji działań gospodarczych, sprzyjają wymianie informacji, procesom kooperacji, interaktywnego i kolektywnego działania. Instytucje nieformalne są zlokalizowane i powiązane z terytorium (np. normy kulturowe, przyzwyczajenia), a poziom bliskości instytucjonalnej warunkuje zakres i sposób, w jaki podmioty czy organizacje koordynują swoje zachowania rynkowe.

Spis treści

Działalność naukowa i dydaktyczna Profesor Aleksandry Jewtuchowicz 9

Wykaz prac Profesor Aleksandry Jewtuchowicz 21

I. Terytorium i jego rozwój

Nowakowska Aleksandra, Terytorium – źródło procesów innowacji 39

Sokowicz Mariusz, Zagadnienie bliskości w badaniach nad rozwojem terytorialnym. Podejście instytucjonalne 59

Słupińska Monika, Terytorium jako środowisko dla rozwoju przedsiębiorstw 93

Przygodzki Zbigniew, Innowacyjne środowiska przedsiębiorczości w kontekście procesów organizacji i regulacji w regionie 105

Chądzyński Jacek, Innowacje, sieci i środowisko innowacyjne a rozwój terytorium 129

II. Miasto i region – problemy rozwoju

Pietrzyk Irena, Reforma europejskiej polityki spójności na lata 2014–2020 149

Klasik Andrzej, Kuźnik Florian, Szczupak Bogumił, Polityka miejska w regionie 169

Korenik Stanisław, Rogowska Małgorzata, Gospodarka oparta na wiedzy i jej znaczenie dla kszttowania się nowego wymiaru przestrzeni społeczno-ekonomicznej 189

Stawasz Edward, Terytorialne aspekty kszttowania zdolności innowacyjnej małych i średnich przedsiębiorstw 201

Heffner Krystian, Gibas Piotr, Obszary funkcjonalne rodków regionalnych w Polsce 217

Pancer-Cybulska Ewa, Europejskie ugrupowania współpracy terytorialnej w Polsce i w Unii Europejskiej 241

III. Samorząd i zarządzanie terytorium

Stawasz Danuta, Sprawność zarządzania rozwojem terytorium w polskich uwarunkowaniach 259

Wojciechowski Eugeniusz, Refleksje na temat samorządu terytorialnego 275

Kucharska-Stasiak Ewa, Ocena kierunków i skali przekształceń własnościowych w zasobie komunalnym 285

Slonimska Maryna, Slonimsky Anton, Enterprises Cross-border Cooperation from the Participants’ Point of View 303

Peyroux Catherine, Bories-Azeau Isabelle, Fort Fatiha, Noguera Florence, Le dilemme de la gouvernance territoriale des structures d’accompagne- ment à la création d’entreprises°: contribution à l’émergence d’un milieu entrepreneurial 313

Rogut Anna, Piasecki Bogdan, Mapowanie technologii jako instrument zarządzania zmianą technologiczną regionu 333

IV. Ekonomiczny wymiar polityki przestrzennej

Kudłacz Tadeusz, Finansowe aspekty polityki przestrzennej samorządów terytorialnych 355

Brzeziński Cezary, Ekonomiczne skutki polityki przestrzennej w gminach 373

Feltynowski Marcin, Terytorialny wymiar systemów informacji przestrzennej 385

Wieteska-Rosiak Beata, Koncepcje rozwoju miast w świetle zwnoważonego rozwoju 399

 

Rzeńca Agnieszka, Środowisko przyrodnicze i jego ochrona a rozwój lokalny. Istota i współzależności 415

BESTSELLERY