Inteligenta Niezbędnik Współczesny - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Inteligenta Niezbędnik Współczesny - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
26 września 2017
Rozmiar pliku:
49 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
13,00
Cena w punktach Virtualo:
1300 pkt.

Pełny opis

Wydając przed wakacjami pierwszy numer „Niezbędnika Współczesnego”, ostrzegaliśmy, że jest to pismo nietypowe, zmierzające dokładnie pod prąd dzisiejszych standardów krótkiej, uproszczonej komunikacji, adresowane do elitarnej grupy tych-co-jeszcze-umieją-czytać. Zastanawialiśmy się, czy ta propozycja czytelniczego odpowiednika winylowej płyty znajdzie odbiorców, czy też eksperyment wydawniczy autorskiego środowiska POLITYKI skończy się tak szybko, jak się zaczął? Ogłaszamy sukces: choć bilans nie jest jeszcze zamknięty, mamy kilkadziesiąt tysięcy Czytelników, którzy zdecydowali się kupić – i mamy nadzieję przeczytać – jedyną chyba gazetę w Polsce, która na okładce ma tylko spis treści. Ujawniamy, że to zabieg celowy: pierwsze sito doboru naturalnego użytkowników „Niezbędnika”. Zresztą, tak jak zaznaczamy na stronie tytułowej, wybieramy do lektury jedynie „Wielkie tematy i najważniejsze pytania”, na które naprawdę nie szkoda czasu.

W tym wydaniu stawiamy na przykład pytanie, ni mniej, ni więcej, ale o sens życia. O odpowiedź, a właściwie o rozprawę z historią i samym sensem tego pytania poprosiliśmy prof. Jana Hartmana, wybitnego filozofa, etyka, a przy tym intelektualnego prowokatora. W sumie, możemy więc oświadczyć: jeśli zastanawiasz się, po co człowiek żyje – odpowiedź znajdziesz w tym tekście. Ale, idąc tropem pierwszego wydania „Niezbędnika”, gdzie znalazła się historyczna, bo sprzed 10 lat, rozmowa z prof. Leszkiem Kołakowskim o tym, jak dobrze żyć, poprosiliśmy Jacka Żakowskiego, aby mniej więcej o to samo – czyli co jest w życiu dobre? – zapytał znów kogoś mądrego. I mamy obszerny wywiad z Adamem Zagajewskim, znakomitym poetą i eseistą, od lat jednym z faworytów do literackiej Nagrody Nobla (jeśli znów będzie przyznawana). Fascynujące.

Ponieważ trzymamy się zasady różnorodności tematów – według formuły „wszystko, o czym warto poczytać i porozmawiać” – zamówiliśmy do tego wydania teksty, jakie raczej trudno dziś znaleźć w prasie. Choćby autorski eksperyment Edwina Bendyka, czyli próba wyobrażenia sobie świata bez internetu oraz ewentualnych technicznych okoliczności takiego blackoutu. Zapraszamy też do podróży w głąb oceanu, do Indii i w przestrzeń kosmiczną. Ale także do Polski, zaglądając w chłopskie rodowody Polaków, w sondaże, które bezradnie próbują określić, co i o czym sądzimy, czy wreszcie w 100-lecie odzyskania niepodległości do II RP, pełnej politycznej przemocy, plemiennej agresji, kłótliwości, i nieustannych prób jakiegoś ułożenia się między nami rodakami.

Zapraszamy do lektury!

BESTSELLERY