Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 1/2022 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2022
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki 1/2022 - ebook

Droga do samodzielnego myślenia
Eleganckie mieszkanie w starej warszawskiej kamienicy mieści zasadniczą część biblioteki. Biblioteka, obfitująca w rzadkie i cenne druki, liczy kilka tysięcy tomów. Druga jej część – książki współczesne i liczne publikacje poświęcone książce – znajduje się w domu na Warmii. – Tak do końca to nie jestem klasycznym bibliofilem, a przede wszystkim namiętnym czytelnikiem, prawie wszystkie posiadane książki dokładnie przeczytałem. Jestem również klasycznym bookhunterem. Uwielbiam rzadkie książki, pod warunkiem, że są interesujące – po swojej bibliotece oprowadza Jan Straus, kolekcjoner dawnej książki, członek Towarzystwa Bibliofilów Polskich w Warszawie

Dziś bylibyśmy bardziej dumni z takiego artysty-projektanta
– Jego podejście do mody było z jednej strony tak nowe i świeże, a z drugiej tak przemyślane i nastawione na efekt, że nie dało się koło takiej twórczości przejść obojętnie. Moda w wydaniu Arkadiusa stała się artystycznym komentarzem do bieżących wydarzeń, do kondycji samej mody i wielu innych zagadnień, do tego wywoływała emocje, zmuszała do refleksji i nakłaniała do dyskusji – rozmowa z Dominikiem Zielińskim, autorem albumu „Arkadius. Moda, która stała się sztuką”

Niebezpieczny mit
– W moich podróżach po Polsce, w każdej z rozmów, w każdym z miejsc temat pożydowskich skarbów wcześniej czy później się pojawiał. Każdy słyszał legendy o żydowskim złocie, kolejne pokolenia szukały skarbów, nieświadome, że ci, co już byli przed nimi, i tak wszystko doszczętnie przeorali. Plądrowano opuszczone żydowskie groby, niesłusznie wierząc w ludowe podania mówiące, że Żydzi nieboszczykowi do trumny wkładają w ręce worek złota. Figurkę „Żyda z pieniążkiem” można dostać na niejednym turystycznym straganie, nie mówiąc już o obrazie przedstawiającym Żyda z pieniędzmi, który ponoć należy powiesić do góry nogami, żeby te pieniądze Żydowi wypadły – rozmowa z Patrycją Dołowy, autorką książki „Skarby. Poszukiwacze i strażnicy żydowskiej pamięci”

Kto zabił premiera?
– Śledczy do dzisiaj stawiają na motyw rabunkowy tego zabójstwa. Uważają, że Jaroszewiczów napadli ludzie, którzy chcieli ich okraść, a podwójne brutalne morderstwo było niejako wypadkiem przy pracy. Moim zdaniem jest to absurdalna teoria, przede wszystkim dlatego, że z domu nie zginęły cenne rzeczy, a porządnie przetrząśnięty został jedynie gabinet Jaroszewicza. To by wskazywało raczej na fakt, że mordercy czegoś szukali, ale zdecydowanie nie były to kosztowności – rozmowa z Moniką Górą, autorką książki „Człowiek, który wiedział za dużo. Dlaczego zginęli Jaroszewiczowie?”

Proponujemy także:

  • WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
  • ŚWIADOME NIEPRAWDY Bestsellery stycznia
  • WOLNOŚĆ W CIENIU HOXHY „Free” Lei Ypi
  • FAJKA ŻÓŁCIŃSKIEGO Felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • KRAJ TRZECH NARODÓW Rozmowa z Andrzejem Krawczykiem, autorem książki „Czyja jest Bośnia?”
  • NA DWA GŁOSY Felieton Tomasza Zb. Zaperta
  • KIEDY ZAMKNIE SIĘ OSTATNIA KSIĘGARNIA…
  • WZBURZONE FALE PAMIĘCI „Latarnicy” Emmy Stonex
  • MARIA KULIK POLECA „Oczy mam tutaj” Laury Zimmermann
  • KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
  • RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Zamów prenumeratę roczną: https://rynek-ksiazki.pl/sklep/magazyn-literacki-ksiazki-prenumerata-roczna/

Odwiedź na na Facebooku

https://facebook.com/magazynliteracki

i Instagramie: magazynliterackiksiazki

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 27 MB

BESTSELLERY

Kategorie: