Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 4/2021 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
21 kwietnia 2021
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki 4/2021 - ebook

W numerze:

 

Maniactwo książkowe
Stan optymalny biblioteki jest wtedy, gdy Karolina Felberg wie, gdzie szukać konkretnego tytułu. W maleńkim mieszkanku na warszawskim Solcu metodycznie upchanych jest parę tysięcy książek, ale da się swobodnie przejść korytarzem między nimi, nie wpadają do garnka w kuchni, a na półkach w przedpokoju można nawet znaleźć rękawiczki, a nie tylko książki. – To, co mnie otacza, nie jest przemyślaną i konsekwentną kolekcją. To w gruncie rzeczy zbieranina, ale wszystkie te książki z jakiegoś powodu znalazły się w moim domu i większość z nich przeczytałam – o swoich ulubionych lekturach, pasjach, drodze życiowej opowiada Karolina Felberg – historyczka, krytyczka literatury i sztuk wizualnych

W Czarnym Mieście nastała apokalipsa, która jest przestrogą
– Książka powstała z potrzeby serca, ale ponieważ bohaterowie cały czas spowici są dymem, a świat, w którym się poruszają, został zdegradowany przez bezmyślną działalność człowieka, na marginesie opowieści mamy nie zadane wprost, ale wyraźnie wybrzmiewające pytanie o to, co dalej z nami, co z naszą małą i wrażliwą planetą – rozmowa z Martą Knopik, autorką książki „Rok Zaćmienia”

Książkowy festiwal Osieckiej
Jeszcze nie opadł kurz nad serialem TVP o Osieckiej, a producentka filmu Joanna Ochnik już myśli o kolejnej postaci wartej filmowego sportretowania. Nawet nie wie, jaki efekt motyla wywołał jej film.
Dziesiątki artykułów wspomnieniowych, wywiadów, setki recenzji, nawet kłótnie i obrazy. Trwa prawdziwy książkowy festiwal Osieckiej, ciekawe będzie zatem przyjrzenie się jego repertuarowi

Drzewa są symbolem mądrości, tak silnie związanej z naturą
– Bohaterka decyduje się na powrót po wielu latach do miejsca, które dla niej było dosyć znamienne, gdzie doświadczyła wielu wręcz traumatycznych zdarzeń. Próbuje je na nowo poukładać i wypowiedzieć, uzupełniając historię rodziny, pełną niedomówień, o to, co słyszy od swojej rozmówczyni. Wysłuchanie tej nieczułej, oschłej kobiety paradoksalnie może przy nieść ulgę. To pewnego rodzaju katharsis – rozmowa z Joanną Domańską, autorką książki „Budzenie drzew”

Proponujemy także:

  • WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
  • JASNOWIDZE 2020
  • WIELKI STRACH Bestsellery kwietnia
  • NO I DOIGRALI SIĘ Felieton Grzegorza Sowuli
  • INTERESUJE MNIE GLEBA, Z KTÓREJ WYRASTA LUDZKI LOS Rozmowa z Maciejem Płazą, prozaikiem i tłumaczem literatury
  • SLALOMEM DO MELPOMENY Felieton Tomasza Zaperta
  • PEDAŁUJĄC Felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • W DRODZE NA TAMTEN ŚWIAT Rozmowa z Małgorzatą Węglarz, autorką książki „Zanim umrzesz”
  • CZYM PISZESZ, PISARZU, CZYLI SŁÓWKO O PIÓRACH Felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • SWASTYKA KUSZĄCA ORŁA Rozmowa z Krzysztofem Rakiem, autorem książki „Polska – niespełniony sojusznik Hitlera”
  • MARIA KULIK POLECA „Blizny jak skrzydła” Erin Stewart
  • KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
  • RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

 

Zamów prenumeratę roczną: https://rynek-ksiazki.pl/sklep/magazyn-literacki-ksiazki-prenumerata-roczna/

Odwiedź na na Facebooku

https://facebook.com/magazynliteracki

i Instagramie: magazynliterackiksiazki


Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 18 MB

BESTSELLERY

Kategorie: