Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
29 lipca 2023
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki - ebook

Filmowe okładki – hit czy kit?
W 2018 raport Frontier Economics wykazał, że spośród 20 najlepiej zarabiających filmów w historii aż 55 proc. powstało na bazie książki, komiksu lub baśni. W tym samym badaniu wskazano też, że adaptacje książek dają wytwórniom zyski wyższe średnio o 53 proc. od tych uzyskanych przez produkcje oryginalne. Profity z podobnej współpracy płyną oczywiście w obie strony, bo głośna premiera filmu czy serialu przeważnie ma też pozytywny wpływ na sprzedaż książki, która posłużyła za pierwowzór historii – o synergii kina i literatury pisze Tomasz Gardziński

Ocalić od zapomnienia
Wszechobecny strach, hałas, swąd palonej stolicy, ludzkich rozkładających się ciał, bezradność – o tym wspominają wszyscy świadkowie tamtych dni. Nieodmiennie zawsze uderza mnie to, jak w jednej chwili może zmienić się całkowicie nasze życie, los. Wielokrotnie zastanawiałam się, co zabrałabym ze sobą z domu, gdyby dano mi pięć minut na spakowanie. Dokumenty, pieniądze, mimo upalnej aury ciepły płaszcz, który może okazać się bezcenny za kilka miesięcy… Przez życie gromadzimy tak wiele rzeczy, pamiątek, jak spośród nich wybrać to, co ważne, a co ważniejsze, nie wiedząc, jaki spotka nas los – rozmowa z Niną Majewską-Brown, autorką książki „Z powstania do Auschwitz”

Lubię się wtrącać
Przez wiele lat nikt nas nie zauważał. Dziś jest nieco lepiej. Od dziesięciu lat mamy w Gdańsku festiwal „Odnalezione w tłumaczeniu”, sporo wydawców umieszcza nazwiska tłumaczy zaraz pod nazwiskiem autorów na okładce. Jak zaczynaliśmy jako Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, jednym z naszych pierwszych zadań było pisanie listów i notek do dziennikarzy i mediów wypominających im, że recenzując jakąś książkę, zapomnieli o podaniu nazwiska tłumacza. Nagany do redakcji chyba spełniły swoją rolę, bo dziś takie pominięcia raczej się nie zdarzają. Ale różowo jeszcze nie jest – rozmowa z Justyną Czechowską, tłumaczką literatury szwedzkiej i norweskiej, literaturoznawczynią, współzałożycielką Stowarzyszenia
Tłumaczy Literatury

Proponujemy także

  • WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
  • LUKSUSOWA MIŁOŚĆ Bestsellery lipca
  • NIEZNOŚNY CIĘŻAR BYTU „Stella Maris” i „Pasażer” Cormaca McCarthy’ego
  • DEFILADA UMARŁYCH BOGÓW Felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • KSIĘGARNIE PARYŻA Uliczni bukiniści
  • OD ŻYDOWSKIEJ BOJOWNICZKI DO WŁOSKIEJ POETKI „Trzy życia Ireny Gelblum” Remigiusza Grzeli
  • CO SIĘ STAŁO W DOLINIE PARWATI? „Zagubiony w Dolinie Śmierci” Harleya Rustada
  • REFLEKSY Realia i mity
  • ŚLIMAK LITERACKI Rozmowa z Izabelą Szylko, autorką książki „Poszukiwacze siódmej księgi”
  • SELF-PUBLISHING, CZYLI NA CO WYDAĆ WŁASNE PIENIĄDZE Felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • MARIA KULIK POLECA „Idziemy do pierwszej klasy” Ewy Borowskiej
  • KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
  • RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 9,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: