Facebook - konwersja

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
8 grudnia 2022
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
10,99

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

W Temacie Numeru zachęcamy Czytelników do zaufania do siebie i świata. „Dasz radę!”. W styczniu także pierwsza odsłona rubryki „Rozmowy o seksie” z udziałem dr. hab. Michała Lwa-Starowicza.

Dasz radę. Zaufaj sobie i światu zachęcamy w styczniowym Temacie Numeru. Na czym polega postawa zaufania i jak ją budować? Odpowiadają eksperci:

  • analityk zachowań Robin Dreeke przekonuje, że tego, jak wzbudzać zaufanie u innych, można się nauczyć́. Swoją autorską metodę przedstawia w książce „Moc zaufania. 5 reguł zwycięstwa według agenta FBI”.
  • Wybieram wiarę̨, że wszechświat ma nade mną̨ pieczę, że jest po mojej stronie, a także po stronie miłości, nadziei, piękna i pokoju – deklaruje popularna autorka Regina Brett z okazji polskiej premiery kolejnego zbioru z serii „Bóg nigdy nie mruga”.
  • Ufać to pokładać́ nadzieję w kimś lub w sobie, czyli uznawać́ własne wybory za dobre, co nie znaczy zawsze słuszne – wyjaśnia psycholożka dr Ewa Jarczewska-Gerc.
  • Psychoterapeutka Bianca-Beata Kotowo podkreśla, że bez zaufania nie ma relacji – dopiero gdy ufamy, otwieramy się̨ na partnera i możemy stworzyć głęboką i prawdziwą więź.

W naszym drugim bloku tematycznym, tzw. Temacie Specjalnym skupiamy się na toksycznych relacjach i okolicznościach, gdy lepiej zerwać kontakt z osobami, których zachowania odbierają ci całą życiową energię. Co mówią nasi eksperci?

  • Psychoterapeutka Katarzyna Miller w wywiadzie o mobbingu podkreśla, że człowieka można gnębić różnymi rzeczami: spojrzeniem lub brakiem spojrzenia. Słowem lub milczeniem. Omijaniem lub wpadnięciem na niego
  • Joanna Warpas i Danuta Awolusi, autorki książki „Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera” podpowiadają, jak w konkretny sposób wspierać́ kobiety, które są w przemocowych związkach – zamiast pytać, dlaczego nie odchodzą. Bo żeby to zrobić, muszą pożegnać się z wyobrażeniami o idealnej rodzinie, iluzją, że on się̨ zmieni, oraz uwolnić́ się od poczucia współwiny.
  • socjolog i autor książek Jarosław Gibas zachęca, by w kontakcie z toksykantem przede wszystkim chronić siebie, co czasami oznacza po prostu „uciekać”;
  • psycholożka Anna Kalwasińska apeluje, by nie stygmatyzować domów poprawczych. Dla niektórych nastolatków może to być ostatnia szansa.

Jak zazwyczaj, znaczną część SENSu poświęcamy tematom związanym z rozwojem i relacjami,  w tym numerze nasze stałe rubryki, mi.in.

  • kolejny odcinek cyklu o „wewnętrznych postaciach”, w którym terapeuta pracy z procesem, Mateusz Ostrowski zachęca do rozpoznania swojego wewnętrznego potwora. Czy groźna postać, która pojawia się np. w snach to autosabotażysta czy przyjaciel? Chroni nas czy ogranicza?
  • „Damsko-męskie” – psychoterapeuta Jacek Masłowski szuka odpowiedzi na pytanie, czy i jak mówić o poprzednich partnerach w aktualnym związku;
  • „Nurty terapeutyczne” – zasady szkoły psychodynamiczne przedstawia praktykująca ją psychoterapeutka Karolina Zaremska
  • oraz nowa rubryka „Rozmowy o seksie”, w której na pytania dziennikarki Beaty Biały odpowiada dr.hab. Michał Lew-Starowicz

Ponadto w styczniowym wydaniu m.in.

  • filmoterapia – filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland rozmawiają o pokazującym opresyjną nadopiekuńczość́ filmie „Matecznik”;
  • rozmowa psychoterapeutek Ewy Klepackiej-Gryz i Patrycji Wójcik na temat syndromu oszusta: na czym polega? Kogo dotyka? Jak się z nim uporać?
  • wywiad z Justyną Bednarek, twórczynią legendarnej już serii książek dla dzieci o przygodach 10 zaginionych skarpetka
  • polecania książek, filmów i warsztatów rozwojowych.

Spis treści

SENSOWNY POCZĄTEK
4 Listy do psychologa Odpowiada Ewa Klepacka-Gryz
8 Psychonewsy Emocje, filmy
temat numeru DASZ RADĘ
10 Po pierwsze, powstrzymaj swoje ego Cztery kroki, by wzbudzać zaufanie
14 Wybieram wiarę, że wszechświat jest przyjaznym miejscem Regina Brett o aktywnej postawie i wierze
18 Ufam, więc jestem Jak uczyć dziecko, by stało za sobą? Pytamy psycholożkę Ewę Jarczewską-Gerc
22 Bez zaufania związek nie ma sensu Psychoterapeutka Bianca-Beata Kotoro apeluje o wzajemne szanowanie swojej prywatności
relacje
26 Damsko-męskie Mówić czy nie mówić o poprzednich partnerach? Odpowiada terapeuta Jacek Masłowski
30 Seksualnie O dopasowanie w związku pytamy prof. Michała Lwa-Starowicza
34 Rozłam w rodzinie Jakie sygnały go zapowiadają? Jak zacząć proces pojednania?
rozwój
36 W nurtach Na czym polega szkoła psychodynamiczna, wyjaśnia psychoterapeutka Karolina Zaremska
40 W stronę kreatywności Dlaczego czasami warto się ponudzić?
46 Żart i dystans w psychoterapii Rozmowa z psychoterapeutą Tomaszem Teodorczykiem
52 Wewnętrzna podróż Kobiecy sposób na odzyskanie równowagi
54 Wiedza nie chroni przed wypaleniem ani depresją Adam Stern, psychiatra z Harvardu, zachęca do regularnego troszczenia się o siebie
58 Jak wygląda życie z syndromem oszusta? Wyjaśnia psychoterapeutka Patrycja Wójcik
62 Potwór, który mieszka we mnie Wewnętrzne postaci w cyklu Mateusza Ostrowskiego, psychoterapeuty POP
66 Informator Wyjazdy i warsztaty rozwojowe
rozwój przez sztukę
68 Chcecie bajki? Oto bajka Wywiad z Justyną Bednarek, autorką bestsellerów dla dzieci
72 Filmoterapia Grażyna Torbicka i Martyna Harland o filmie „Matecznik”
76 Zdarzenia i książki z SENSem Co zobaczyć? Czego posłuchać? Co przeczytać?
CZASEM WARTO SPALIĆ MOSTY
78 Mobbing ma wiele twarzy Katarzyna Miller i moc kobiet
84 Przemoc domowa Dlaczego tak trudno odejść od agresora?
90 Toksyczni ludzie Socjolog Jarosław Gibas przypomina, żeby po pierwsze zatroszczyć się o siebie
94 Kryzysy nastolatków Poprawczak ostatniej szansy
zdrowie
98 Duchowość w medycynie Orina Krajewska i jej nowy zbiór wywiadów o przyszłości leczenia
104 Uwaga: depresja Smutek na emeryturze
108 Saunowanie Na zdrowie i dla relaksu
112 Bliżej natury Życie w zgodzie z przyrodą

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 18 MB

BESTSELLERY

Kategorie: