Facebook - konwersja

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
11 stycznia 2023
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
10,99

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

Pokochaj siebie, żeby pokochać innych apelujemy w lutowym Temacie Numeru. Miłość do siebie jest kojarzona z egocentryzmem, samolubnością, prywatą czy nawet narcyzmem i zrachowaniami aspołecznymi. Zupełnie niesłusznie, bo bez tego, co na miłość się składa, czyli m.in. szacunku dla własnych potrzeb, wartości, priorytetów, także innym nie dajemy przyzwolenia, by byli sobą. I w rezultacie: zamiast działać z miłości, z wolnego wyboru, zmuszamy się do różnych rzeczy, a wynikającą z tego frustrację wylewamy na siebie wzajemnie.

Na czym polega postawa miłości do siebie?

• Bądź swoim najlepszym przyjacielem. Czy komuś bliskiemu, kto właśnie doświadczył rozstania albo straty, powiedzielibyśmy, że po prostu nie zasługuje na miłość́ i szczęście? Oczywiście, że nie, bo to wbrew zdrowemu rozsądkowi. Dlaczego zatem zachowujemy się tak w stosunku do siebie?!

• Dagny Kurdwanowska , psychogerontolożka i autorka książki „Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro” opowiada o swoim rozwoju. „Dopiero powrót do domu  z powodu jednoczesnej choroby mamy, ojca i babci dał mi szansę na zmianę̨ stosunku do siebie” – mówi w wywiadzie.

• Psycholożka Megan Logan proponuje autorską metodę odkrywania zdrowej miłości do siebie   „Dopiero wtedy odnajdziesz spokój, wykorzystasz swój potencjał i stworzysz autentyczne relacje. Jeśli wszyscy bylibyśmy szczerzy i wrażliwi na swoje emocje, przełożyłoby się̨ to na o wiele bardziej wartościowe związki i relacje”  –  zachęca w przewodniku dla kobiet „Pokochaj siebie”

• Miłość do siebie z męskiej perspektywy przedstawia psychoterapeuta Zbyszek Miłuński. „Język mężczyzn nie zna określenia miłość́ do siebie, ponieważ̇ wzorzec męski nie jest zbudowany na miłości, tylko na przemocy” – wyjaśnia ekspert. Co radzi tym, którzy zaczynają̨ odkrywać́ potrzebę̨ samoopieki? „Zacznijcie szczerze rozmawiać́, zamiast poklepywać́ się z kumplami po plecach, udając, że wszystko w porządku”

 

W naszym drugim bloku tematycznym, tzw. Temacie Specjalnym podpowiadamy, jak przetrwać zimę w dobrym zdrowiu psychicznym. Odwołujemy się do hygge, koncepcji dobrostanu rodem z Danii, gdzie liczą się drobne radości, blisko natury, kontakt z życzliwymi ludźmi.

• Bawmy się! Dorośli rezygnują z zabawy, koncentrując się na byciu efektywnym i tzw. poważnych sprawach. Tymczasem – i to niezależnie od wieku – rozrywka w dobrym towarzystwie pobudza naszą kreatywność́, a to daje poczucie szczęścia, przyjemności. A poza tym buduje więzi międzyludzkie.

• Brytyjska felietonistka Hannah Jane Parkinson przekonuje, że naszym zasięgu jest całkiem sporo drobnych przyjemności, które – jak potwierdza wiele badań – są skutecznym sposobem na poprawę̨ nastroju, zwłaszcza gdy jesteśmy zestresowani.

• Trener personalny Igor Bilinskyi zachęca do aktywności fizycznej w plenerze. „Liczy się̨ każdy, dosłownie każdy ruch na świeżym powietrzu. To może być́ nawet wyjście w porze lunchu z biura na 15 minut do pobliskiego parku. Łapiemy wtedy światło, a każdy promień́ słońca o tej porze roku jest na wagę̨ złota, to witamina D3, poza tym podnosimy się̨ z pozycji siedzącej, wstajemy od komputera, to już̇ coś. Zero nakładu, wiele korzyści” – motywuje.

 

 

Jak zazwyczaj, znaczną część SENSu poświęcamy tematom związanym z rozwojem i relacjami,  w tym numerze nasze stałe rubryki, mi.in.

 

• „Damsko-męskie” –  psychoterapeuta Jacek Masłowski wyjaśnia, skąd się bierze lęk przed bliskością i jak uwolnić się od niego w dorosłym życiu;

• „Rozmowy o seksie” – dr.hab. Michał Lew-Starowicz tłumaczy mechanizmy cyberseksu;

• „Nurty terapeutyczne” – reguły terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach przedstawia praktykująca ją psycholożka i terapeutka Ewa Majchrowska

• „Za i przeciw” – felieton prof. Bogdana de Barbaro

• „Moc kobiet” – O to, czy pracować́ nad sobą̨ czy częściej odpuszczać́? Dążyć do tego, by ogarniać́ wszystko, czy jednak pogodzić́ się z tym, że to niemożliwe? – psychoterapeutkę Katarzynę Miller pyta redaktorka naczelna „Zwierciadła” Joanna Olekszyk

 

Ponadto w styczniowym wydaniu m.in.

• filmoterapia –  filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland rozmawiają o filmie „Chleb i sól”;

• rozmowa psycholożek Ewy Klepackiej-Gryz i Anny Rogowskiej na temat duchowości w psychoterapii. „Po pandemii psychoterapia przeszła transformację. Coraz więcej osób przychodzi do gabinetu terapeuty nie z konkretnym problemem, ale... z cierpiącą duszą” – mówią terapeutki;

• wywiad z prof. Markiem Krzystankiem o wypaleniu zawodowym z perspektywy psychiatrii;

• psychoterapeutka Anna Cyklińska wyjaśnia, jakie znaki wskazują na to, że żałoba może stać się depresją.

 

• polecania książek, filmów i warsztatów rozwojowych.

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 11 MB

BESTSELLERY

Kategorie: