Facebook - konwersja

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
10 sierpnia 2023
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
10,99

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Temat Numeru nosi tytuł „Nauka motywacji”. Wraz z naszymi ekspertami podpowiadamy, gdzie szukać głębokiej motywacji.

 

 

• Żeby chciało się chcieć. Trudno nie tylko przenosić́ góry, ale nawet o tym pomyśleć́,
jeśli ze zmęczenia nie jesteśmy w stanie ruszyć́ ręką̨. Amerykański psychiatra Alexander Lowen łączy taki stan ze zjawiskiem równowagi energetycznej w ciele. Jak o nią̨ zadbać́ – pytamy psychoterapeutkę̨ Ewelinę Seklecką

• Bliżej ciała. Na zmiany ciało może reagować́ bólem. Nieraz tak mocnym, że wycofujemy się̨ albo szukamy ucieczki w kompulsywnych czy destrukcyjnych zachowaniach. Nie tędy droga – przekonuje certyfikowana terapeutka, dr Christine Caldwell z Naropa University w Boulder. Jako rozwiązanie proponuje praktykę̨ somatyczną bodyfulness, o której pisze w książce pod tym samym tytułem

• Wyjść z kryzysu psychicznego. Skąd wziąć́ chęci, by nie tylko wrócić do normalności, ale i przeciwdziałać́ nawrotom choroby? Jak nie ulec presji, że od razu trzeba wziąć́ się w garść́? Na pytania odpowiada Rafał Wójcik, ordynator oddziału psychiatrii sądowej w Szpitalu Tworkowskim w podwarszawskim Pruszkowie

• Jakie potrzeby za tym stoją? Owszem, nie możesz zmienić́ drugiego człowieka, ale możesz pomóc mu odkryć́ prawdziwą motywację do zmiany. Opracowana przez badacza medycyny interwencyjnej z Uniwersytetu Yale, dr. Michaela Pantalona, metoda obejmuje sześć́ kroków.
Na czym polegają̨ – wyjaśnia mentorka i konsultantka biznesu Agnieszka Maruda-Sperczak

 

Drugi blok tematyczny ma hasło „Znajdź swoje miejsce w świecie”.

• Czy to możliwe, żeby cały świat był naszą strefą komfortu? Tak, zapewnia Deepak Chopra – lekarz amerykański hinduskiego pochodzenia, człowiek z wykształceniem medycznym, ale też filozof i propagator wdrażania w dzisiejsze życie holistycznego podejścia ajurwedy, autor wielu bestsellerów rozwojowych.

• Mój dom. Najważniejsze są intencje, z jakimi urządzasz swoją przestrzeń́, bo to za nimi kryją̨ się rzeczywiste potrzeby. Dopiero kiedy je rozpoznasz i zaspokoisz, poczujesz się̨ naprawdę̨ u siebie – mówią projektanci wnętrz Marta Sobieszek i Grzegorz Kumiszcza.

• Pożegnanie z przydasiami. Sesja ze specjalistką declutteringu i organizacji przestrzeni Karoliną Zawadką.

 

W numerze nasze stałe rubryki związane z rozwojem i dobrostanem psychicznym, mi.in.:

• „W dialogu z samym sobą”. Ewa Stelmasiak, mentorka i autorka książki „Lider dobrostanu”, zachęca, by czasem pobłądzić.

• „Felieton terapeutyczny” psychiatry dr. hab. Sławomira Murawca.

• „Nurty”. Rozmawiamy z psychoanalitykami lacanowskimi Marcinem Piotrowskim i Janem Tkaczowem

• „Uwaga: depresja”. Czy i jak rodzice powinni mówić dzieciom o swojej chorobie? Odpowiada psychoterapeutka Joanna Frejus.

• „Zdrowie”. Wzajemne oddziaływanie jelit i mózgu wyjaśnia lekarz Krzysztof Kowalski doktorant w Katedrze Psychiatrii UMW

 

Ponadto w sierpniowym SENSie m.in.:

 

· Małgorzata Szymkiewicz-Misztal, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego wyjaśnia, czego możemy oczekiwać po psychoterapii.

· Monika Łukasiewicz, ginekolożka i seksuolożka odpowiada na pytania o seksualność po chorobie onkologicznej.

· Anna di Giusto, psychoterapeutka, podpowiada, jak wspomóc młodych ludzi w wychodzeniu z samotności.

· Wrażeniami, jakie wywołała w nich kobieca opowieść drogi „Reality”, dzielą się filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland

· Odpowiedzi psychoterapeutki Ewy Klepackiej-Gryz na listy od czytelników

· Ciekawostki psychologiczne

· Nowe książki i aktualne wydarzenia kulturalne

 

 

Zapraszamy do lektury

Redakcja „Sensu

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 46 MB

BESTSELLERY

Kategorie: