Facebook - konwersja

Zwierciadło - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 czerwca 2021
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
7,80

Zwierciadło - ebook

„Dostałam od loterii genowej, Wyższego Porządku – tu każdy może wpisać, co chce – zespół cech psychicznych i fizycznych, które sprawiają, że dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna. Choćby nie wiadomo co się działo, zawsze wierzę, że się podniosę, że dam radę, że wszystko się ułoży. I że rzeczywistość mi sprzyja, choćby się wydawało, że słońce już nigdy nie wzejdzie. To ogromne szczęście mieć takie nastawienie. Ja je mam i doceniam. Towarzyszy mi ono od dziecka” – mówi bohaterka naszej lipcowej okładki Joanna Brodzik. Pandemia oczywiście zmieniła i jej życie. „Nie mogę iść grać do teatru, nie mogę spotkać się z ludźmi na planie, nie mogę wymieniać się z nimi energią, głęboko rozmawiać. Rozmowa online to inna jakość, dużo umyka, nie da się „poczuć” drugiego człowieka, nie widać, jak oddycha, nie czuć, jak pachnie… A kiedy już gdzieś wychodziłam, pojawiał się niepokój, żeby nie narazić nikogo i nie zarazić siebie. Żeby pamiętać o umyciu rąk, żeby nikogo nie przytulić. A przecież moje życie składało się z tego, że przytulałam i byłam przytulana przez wielką liczbę ludzi, również całkiem mi obcych! [Śmiech]. Tego mi brakuje. Czekam, żeby wróciło. I żeby móc to jeszcze bardziej docenić. Karmić tym tę moją iskierkę”.

Czy można dobrze się rozstać? O tym w naszym Temacie miesiąca. Temacie ważnym i aktualnym, bo na 145 tys. ślubów zawartych w 2020 roku przypada aż 51 tys. rozwodów. A przecież rozstają się też pary żyjące w nieformalnych związkach. Większość z rozstających się przechodzi przez ogromny kryzys psychiczny. Nie bez powodu rozwód umieszczany jest jako drugie wydarzenie – po śmierci partnera czy małżonka – na skali najbardziej stresujących w życiu człowieka. „Ale każdy kryzys jest też szansą na transformację, na rozwój i być może na lepsze życie w zgodzie ze sobą”, mówi psychoterapeutka Karolina Budzik, związana z Akademią Dobrego Rozstania. Co zrobić, żeby dobrze się rozstać?

„Zagraniczni dziennikarze wypytywali mnie, w ilu filmach zagrałem, jakie role były dla mnie najważniejsze” – mówi Tomasz Kot. „Prześledziłem swoją filmografię i jeszcze raz uświadomiłem sobie coś banalnego, że każde z doświadczeń na mojej drodze wpłynęło na to, kim teraz jestem, jak gram, na czym się skupiam, co jest dla mnie na planie istotne”. I dodaje: „Zawsze jestem ciekawy, co na temat mojej pracy mają do powiedzenia inni, ponieważ taka jest specyfika tej roboty, bez publiczności i jej opinii raczej ten zawód nie istnieje”.

Okrzyknięto ją nową – po Keirze Knightley – królową romansu kostiumowego. Jej bohaterki nie czekają jednak na księcia. Potrafią o siebie walczyć. W tej kwestii Lily James jest do nich podobna.

Są różne. Kobiety sukcesu i grzeczne dziewczynki. Strażniczki patriarchatu. Autosabotażystki, upominające same siebie: „Jak ty się zachowałaś?”. Buntowniczki. Zosie Samosie. Niespełnione, zablokowane artystki. Psychoanalityczka Małgorzata Kalinowska mówi, że to twarze dorosłych córek z nierozwiązanym kompleksem ojca.

Czym jest wychowanie seksualne? „Niemal wszystkim, czym dzieci nasiąkają w domu i w szkole. Składają się więc na nie: atmosfera w rodzinie, emocje i uczucia rodziców, ich wzajemne gesty, stopień nasycenia ich związku czułością, szacunkiem, zrozumieniem, zmysłowością i radością. A także sposób, w jaki traktują swoje ciała i ciała swoich dzieci, jak reagują na nagość i sceny miłosne w realu lub na filmach czy w lekturach, jak rozmawiają o innych kobietach i mężczyznach” – mówi w cyklu „Rodzice na nowe czasy” psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

Młodzi ludzie coraz częściej i odważniej zwierzają się z tego, co spotyka ich w miejscu pracy. Mówią o mobbingu, dyskryminacji, o toksycznej atmosferze. Powstało nawet określenie „patopraca”. Tylko czy na pewno wszyscy rozumiemy, co się pod nim kryje? Zastanawiamy się nad tym z Anną Cybulko, psycholożką i prawniczką.

Bywa, że przebycie choroby nie kończy problemu. Są ludzie, którzy skutki COVID-19 odczuwają jeszcze długo. Czasem jest to osłabienie, czasem kłopoty z ciśnieniem, z koncentracją, z pamięcią, wypadanie włosów. Lista jest długa. – Cały „urok” COVID-19 polega na tym, że to choroba nieprzewidywalna – mówi dr Michał Chudzik, kardiolog, twórca poradni zajmującej się tymi, u których choroba pozostawiła ślady. Gdzie szukać pomocy? Jakie objawy powinny nas niepokoić, a kiedy można jeszcze poczekać?

Spis treści

Felietony
14 Maciej Stuhr Oczyma ojczyma
16 Artur Andrus Szwagier Gierka
18 Katarzyna Miller Kobiecy alfabet
20 Szymon Majewski Psychofilowanie
64 Anna Janko Pisane na lustrze
200 Tomasz Jastrun Do poduszki
Na okładce
24 Joanna Brodzik Rozpalić iskierkę
Temat miesiąca
36 Jak się dobrze rozstać Na zakręcie
Spotkania
44 Lily James Wybór Lily
48 Mocne wejście Natalia Narożańska, inżynierka
52 Agnieszka Morawińska W poczuciu misji
58 Susanna Izzetdinowa Gdańszczanka
Życie wewnętrzne
66 Co się dzieje z naszą miłością? Stoję za sobą
70 Rodzinne konstelacje Ojcowi(z)na
76 Porozmawiajmy o seksie Moje rozkosze
80 Rodzice na nowe czasy Zakazany owoc
86 Moja historia Odnaleźć siebie
Wokół nas
90 Fotoreportaż Tam, gdzie rosną altówki
96 Koniec z przemocą! Obwiniam system
100 Eko? Logiczne!
102 #Patopraca Cel nie uświęca środków
106 Donosy rzeczywistości Ukryta kobiecość
Kultura
111 Dzieje się
114 Rozmowa Tomasz Kot
118 Książki
119 Muzyka 120 Filmy 122 Seriale
124 Postać Projekt: Sontag
130 Sztuka William Turner
134 Nie przegapcie!
MODA
136 Inspiracje Chodź, poleć ze mną
142 Trendy Mapa skarbów
148 Biżuteria W pełnym słońcu
150 Definicja stylu Druga młodość
152 Aktualności
URODA
154 Na co dzień Upalne lato
158 Top 7
160 Nowości
166 Medycyna estetyczna Pora na odpoczynek; Zabiegi wyszczuplające
Zdrowie
170 Przygody ciała Chorzy ozdrowieńcy
174 Intymne Relaks i równowaga
176 Na talerzu Kanał komunikacji
Dom
178 Kobieta we wnętrzu Jak dzieło sztuki
Kuchnia
184 Przy stole Żona krawca piecze
Inne
4 Zamiast wstępu
10 Mistrzynie fotografii Gerda Taro
12 Listy
22 Istota rzeczy
196 Horoskop
198 Krzyżówka

Kategoria: Lifestyle i zakupy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 26 MB

BESTSELLERY

Kategorie: