Facebook - konwersja
  • nowość

Zwierciadło - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
3 kwietnia 2024
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
2,60

Zwierciadło - ebook

Branża filmowa kocha szufladki, ale ona kocha wyzwania. Zagrała m.in. słynną polityczkę, nieugiętą detektywkę, seksuolożkę z misją, a teraz bezkompromisową dziennikarkę BBC.

„Tak już mam, że we wszystkim szukam lekcji. Pewnie dlatego, że wszystko, co spotyka cię w życiu, jest lekcją. Zarówno wzloty, jak i upadki nas rozwijają”. 30 lat temu świat widział w niej ładną buzię z popularnego serialu, dziś docenia ją jako wszechstronną aktorkę i feministyczną ikonę, która inspiruje kobiety do bezkompromisowej walki o siebie i bezczelnego sięgania po przyjemność. Na naszej okładce Gillian Anderson.

Życie z depresją nie musi być szare i pozbawione radości. Choć chorzy muszą się mierzyć z wyobrażeniami innych na ich temat. O tym w Temacie miesiąca. „Kiedy na lekach poczułam się lepiej, miałam wrażenie, że ludzie nie będą mi wierzyć, że jestem za mało smutna” – mówi Emilia Dłużewska, autorka książki „Jak płakać w miejscach publicznych”.

Czas być szczęśliwym. Chcę iść spokojnie na spacer. Chcę spokojnie pójść na koncert zespołu Metallica. Mam się nauczyć tekstu „Henryka IV”, którego będę grał w Teatrze Polskim. Biorę udział w programie „Czas na show. Drag Me Out”. Tym wszystkim chcę się zajmować. Wywiad z Andrzejem Sewerynem.

„Balet to nie jest gra zespołowa. Wszyscy marzą, żeby być solistami, rywalizacja jest wszechobecna. Ja wymagam od siebie doskonałości, więc świat baletu, dyscypliny i związanych z nią wyzwań to dla mnie naturalne środowisko” – mówi Joy Womack, amerykańska tancerka, która kształciła się w Akademii Teatru Bolszoj. To ona jest pierwowzorem tytułowej postaci z filmu „Joika” (w kinach od 12.04).

Weronika Humaj. Ania w serialu „Stulecie Winnych”. Młoda Mania Pawlak w filmie „Sami swoi. Początek”. Potrafi oddać na ekranie wewnętrzne przeżycia naszych przodkiń – kobiet, które nie miały w życiu łatwo. „Raczej staram się oddzielać życie zawodowe od prywatnego, ale niektóre postaci dziwnie przenikają do naszej codzienności, choć wcale tego nie planujemy”.

Poza tym: Anu Czerwiński, dokumentalista, twórca wideo, aktywista, który przy filmie „Kobieta z…” pracował jako asystent reżyserów i koordynator do spraw transpłciowości.

Amy Winehouse – śpiewała tak, jak żyła, a żyła, żeby kochać – mocno, gorączkowo, przesadnie.

Pracuje nad własnym serialem, do teatru wróciła jako reżyserka, występuje w „Tańcu z Gwiazdami”. Nowe role Anity Sokołowskiej.

Nastolatki pozbawione akceptacji mogą szukać jej w sektach i subkulturach. O tym, jak rozpoznać symptomy uwikłania w zagrażające środowiska i jak temu zapobiegać, mówi w cyklu Rodzice na nowe czasy psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

Poczucie bezpieczeństwa – to temat kolejnej rozmowy z prof. Bogdanem de Barbaro w cyklu W kręgu wartości. Czy dziś jest większe niż dawniej? „Wyobraźmy sobie, że na ulicy, przy której mieszkam, są zamontowane kamery monitoringu. Z jednej strony to dobrze. Z drugiej strony – niedobrze, bo ja też jestem obserwowany, co powoduje uszczerbek mojej wolności. Coś za coś”.

Zamyka się jeden rozdział, otwiera inny, nowy. Ale jest czas pomiędzy. „W tym „pomiędzy” czasem się wykolejamy. Bo na przykład nie jesteśmy w nim wystarczająco długo, żeby dobrze wybrać kolejny początek. Albo szybko wchodzimy w nową relację, zanim zdążymy wyciągnąć lekcję z poprzedniej albo zorientować się, co jest dla nas najważniejsze. Tymczasem ten moment przejścia jest bardzo istotny” – mówi psycholożka Joanna Chmura, autorka książki „To nawet lepiej”.

Kiedy dziecko pyta o seks… często nie wiemy, co odpowiedzieć. Ale częściej dziecko nie pyta. „To rodzice pierwsi powinni wyjść z takimi tematami i nauczyć dziecko, że zawsze może do nich przyjść. Że może im zaufać, bo rodzic wyjaśni, a nie ukarze” – uważa seksuolożka dr Iza Jąderek, autorka książki „Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania”.

Wokół nas:

  • świeckie pogrzeby mogą być opowieścią o pełni życia;
  • myślenie – nic tak jak ono nie chroni przed pogubieniem się w życiu – przekonuje psycholożka Marta Niedźwiecka w Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny;
  • Marcel Andino Velez założył pionierską firmę Młodszy Brat, oferującą koordynację opieki geriatrycznej – rozmowa Remka Grzeli;
  • Dlaczego nie mówimy do mężczyzn: „Nie wolno ci gwałcić. Szanuj granice kobiet”? – pyta Aleksandra Wierzbowska, dokumentalistka, twórczyni inicjatywy Droga Kobiet, żołnierz i podróżniczka.

Poza tym:

Moda. Brytyjscy dżentelmeni wywierali ogromny wpływ nie tylko na męską, ale i damską garderobę. Co dzisiejsza moda czerpie od dandysów?

Ajurweda dla urody.

Kuchnia. Koktajlowe, bawole serca, green zebra… Można jeść na surowo, gotować, dusić, konfitować, wędzić, smażyć, grillować i na wiele sposobów zamykać w przetworach. Pomidory. Smak lata.

Kobieta we wnętrzu. Minimalizm, funkcjonalność, naturalne materiały, szczególnie drewno  w ciepłym, złocistym kolorze. Warszawskie mieszkanie Mai Bohosiewicz.

Kategoria: Lifestyle i zakupy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 34 MB

BESTSELLERY

Kategorie: