Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Bankowość elektroniczna w Polsce - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2011
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
43,00

Bankowość elektroniczna w Polsce - ebook

Bankowość elektroniczna to z jednej strony usługi związane z dostępem do konta bankowego przez Internet, z drugiej zaś karty płatnicze. W Polsce jest ok. 18 mln kont bankowych, do których posiadacze mają dostęp za pośrednictwem sieci (przy czym osób korzystających aktywnie z takich kont jest po­nad 10 mln). Z kolei kart płatniczych, będących w posiadaniu użytkowników, jest ponad 32 mln. Na szczególną uwagę w tym zakresie zasługuje fakt, iż jeszcze cztery lata temu (2008 rok) wydanych kart z mikroprocesorem było 5,6 mln, zaś obecnie jest ich ok. 23,5 mln, co niewątpliwie zwiększa bezpie­czeństwo zawieranych w ten sposób transakcji. Dodatkowo, coraz więcej kart płatniczych posiada funkcję płatności zbliżeniowej - jest ich ok. 10 mln.

Celem książki jest analiza obszaru bankowości elektronicznej w Polsce oraz zwrócenie uwagi, jakie czynniki mają wpływ na korzystanie przez użytkow­ników z kanału bankowości elektronicznej, a jakie stanowią barierę w tym zakresie.

Eksponując znaczenie bankowości elektronicznej w Polsce, w książce podjęto próbę odpowiedzi na następujące pytania:
- Jakie są koszty obiegu gotówkowego i które podmioty w Polsce mogłyby zaoszczędzić w tym względzie wprowadzając rozliczenia bezgotówkowe?
- Jakie są powody korzystania przez Polaków z gotówki?
- Jaka jest średnia wartość pojedynczej transakcji kartą debetową?
- Dlaczego w ostatnich 2-3 latach wystąpił tak gwałtowny wzrost liczby wydanych kart płatniczych wyposażonych w pasek magnetyczny i mikroproce­sor?
- Ilu indywidualnych klientów banków ma podpisaną umowę dotyczącą usług bankowości internetowej, a ilu faktycznie z tych usług korzysta?

Publikacja ta jest skierowana do studentów kierunków ekonomia, finanse i bankowość, jak również osób zajmujących się przedstawionymi aspektami w wymiarze praktycznym.

Spis treści

Wprowadzenie 5

Rozdział 1
Istota i definicja bankowości elektronicznej 9
1.1. Miejsce bankowości elektronicznej w gospodarce rynkowej 9
1.2. System bankowy i jego wpływ na bankowość elektroniczną 28
1.3. Bankowość elektroniczna w kręgu definicji 47

Rozdział 2
Środowisko funkcjonowania kart płatniczych 61
2.1. Rodzaje, cechy i funkcje kart płatniczych 61
2.2. Uczestnicy operacji rozliczeniowych przy użyciu kart płatniczych 70
2.3. Organizacje (systemy) kart płatniczych 73

Rozdział 3
Karty płatnicze w Polsce 79
3.1. Ewolucja kart płatniczych w Polsce 79
3.2. Karty płatnicze w Polsce - stan obecny 82
3.3. Ilość bankomatów w Polsce 93
3.4. Usługa cash back w Polsce 96

Rozdział 4
Bankowość elektroniczna w Polsce 99
4.1. Poziom ubankowienia polskiego społeczeństwa 99
4.2. Bankowość mobilna (płatności mobilne) w Polsce 113
4.3. Płatności zbliżeniowe w Polsce 123
4.4. Bankowość elektroniczna (internetowa) w Polsce 127
4.5. Pieniądz bezgotówkowy i gotówkowy w Polsce 135

Podsumowanie 139
Bibliografia 143

Kategoria: Bankowość i Finanse
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7941-284-6
Rozmiar pliku: 5,6 MB

BESTSELLERY

Kategorie: