Czarny Wrzesień - ebook
Czarny Wrzesień - ebook
Sławomir M. Kozak proponuje swoją najnowszą pozycję, zatytułowaną „Czarny Wrzesień”. Czytelnik znajdzie w niej dane, jakie na temat amerykańskiej tragedii 11 września 2001 roku, udało się autorowi zebrać w ciągu czterech lat żmudnych badań. Z racji ograniczeń edytorskich jest to wiedza o 9/11 dostarczona w pigułce.
Jest więc to książka w dużej mierze bazująca na wcześniejszych tekstach. Nie oznacza to jednak, że praca niniejsza jest tylko zbiorem uprzednio wydanych rozważań. Autor wyszedł naprzeciw oczekiwaniom zarówno tych osób, które innych jego opracowań nie znają, jak i swych stałych Czytelników, którym proponuje kilka nowych faktów. W książce pojawia się również odniesienie do katastrofy smoleńskiej, traktowane przez pryzmat zadziwiających zbieżności obu tych dramatów.
Spis treści
Wstęp
Ucieczka Z Nowego Jorku
Żądło
Złoto dla zuchwałych
Ruchomy cel
Wszyscy ludzie prezydenta
Miecz Gedeona
Matrix
Bibliografia
Posłowie
Kategoria: | Literatura faktu |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-932630-6-6 |
Rozmiar pliku: | 2,8 MB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Ta książka powstała z potrzeby chwili. Miałem w roku 2011 wydać rzecz o zupełnie innej tematyce, ale z różnych powodów, pomysłu tego nie udało się zrealizować. Pochłonięty pracą nad tamtą książką, ważniejszą w moim przekonaniu dla polskich czytelników, zdecydowałem o 9/11 nie pisać. Jednak to przecież w tym właśnie roku minęła dekada od zamachu na Amerykę. A do tego, okazało się, że nakład książki „Oko Cyklopa” wyczerpał się właśnie w czasie największego nią zainteresowania, czyli w dziesiątą rocznicę wydarzeń 11 września. Kończy się również nakład pierwszej mojej książki noszącej tytuł „Operacja Dwie Wieże”. Nie chcąc robić dodruku uznałem, że muszę napisać rzecz edytorsko nową, zachowując jednak treści pozycji cieszących się największą, spośród innych moich książek, poczytnością. I tak powstał „Czarny Wrzesień”. Jest więc to książka w dużej mierze bazująca na znanych już tekstach. Z uczciwości wobec osób, które wezmą ją do ręki, zachowałem nawet oryginalne podtytuły z książek wcześniejszych. Nie oznacza to jednak, że praca niniejsza jest tylko zbiorem uprzednio wydanych rozważań. Sądzę, że udało mi się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno tych osób, które wcześniejszych opracowań nie znają, jak i moich stałych Czytelników, którym proponuję kilka nowych faktów.
Od czasu, kiedy Amerykanie zrobili kiczowaty i nieprawdziwy film o tragedii w Shanksville, zatytułowany „Lot 93”, zacząłem podświadomie myśleć o tym, jak można byłoby zrobić o 9/11 rzetelny film fabularny. Było to oczywiście myślenie życzeniowe i czysto hipotetyczne, ponieważ nikt nigdy takiego filmu nie wyprodukuje. Jednak siłą rzeczy począł rysować się w moich myślach szkic takiego obrazu, przekładając się z wolna na mającą w niesprecyzowanej przyszłości powstać książkę, na której napisanie nie potrzeba przecież zgody Hollywood. Myślałem o kolejnych rozdziałach, a pamięć przywoływała natrętnie przeróżne, na ogół o klasę lepsze, amerykańskie filmy, których tytuły układały się na spis treści owej książki.
I tak oto powstał jej szkielet. Leżał niewykorzystany w zakamarkach pamięci, bym mógł po niego sięgnąć właśnie teraz. Uznałem, że wskazanym byłoby zaprezentowanie tej pozycji na XV Targach Książki w Krakowie, odbywających się w listopadzie. Czasu miałem niewiele, bo ledwie dwa miesiące. Mam nadzieję jednak, że nie wpłynęło to negatywnie na jej wartość merytoryczną. Ocenę pozostawiam Wam, drodzy Czytelnicy.UCIECZKA Z NOWEGO JORKU
„Ucieczka z Nowego Jorku” (Escape From New York), to film science fiction z roku 1981, w reżyserii Johna Carpentera. Film przedstawia wizję przyszłości, w której dzielnica Nowego Jorku – wyspa Manhattan staje się zamkniętym, otoczonym murem więzieniem, strzeżonym od zewnątrz przez specjalne jednostki policji. Więźniowie znajdujący się na wyspie są pozostawieni samym sobie, a dzielnica przeznaczona na więzienie jest ciągle przez nich dewastowana. Akcja filmu rozpoczyna się od porwania prezydenta Stanów Zjednoczonych, przelatującego samolotem właśnie nad Nowym Jorkiem. Terroryści, którzy dostali się na pokład samolotu próbują zabić prezydenta. Tymczasem maszyna rozbija się o jeden z wieżowców Manhattanu, a prezydent wykorzystując kapsułę ratunkową, cudem uchodzi z życiem. Zostaje jednak szybko schwytany przez kryminalistów na ziemi. Szef więzienia, którego gra Lee Van Cleef, zleca uwolnienie głowy państwa skazańcowi, byłemu komandosowi, w którego postać wcielił się inny znany aktor – Kurt Russell. Rzecz cała rozgrywa się w odległym dla twórców, roku 1997. W rzeczywistości, cztery lata później, w roku 2001, na nowojorskie drapacze chmur, runą aż dwa samoloty. I nie będzie to żadna filmowa fikcja. Samoloty te, po starcie z Bostonu, będą zmierzały do Los Angeles, choć nigdy tam nie dotrą.¹
Prezydent w tym czasie będzie przebywał bezpieczny, w oddalonej o wiele kilometrów szkole podstawowej, siedząc wśród uczących się w niej amerykańskich dzieci. Ucieczka z Nowego Jorku?
Opowiedzmy jednak rzecz całą od początków owego dnia.