De Barbaro. O dobrym życiu - ebook
De Barbaro. O dobrym życiu - ebook
Znany krakowski psychiatra prof. Bogdan de Barbaro w rozmowach o tym, jak w coraz bardziej skomplikowanym świecie wieść dobre życie.
Teksty:
"Sprzężenie zwrotne", "Wszystko, co istnieje", "Kiedy lek odbiera wolność"
Przychody ze sprzedaży nieposiadających ambicji komercyjnych minibooków zostaną przeznaczone na kontynuowanie działalności miesięcznika „Znak”.
Kategoria: | Zdrowie i uroda |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-240-4400-9 |
Rozmiar pliku: | 957 KB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Znany krakowski psychiatra prof. Bogdan de Barbaro w rozmowach o tym, jak w coraz bardziej skomplikowanym świecie wieść dobre życie. We wspólnej rozmowie ze swoją córką, Natalią, zastanawiają się nad tym, jaką rodzinę można nazwać szczęśliwą i jak tworzyć dobre więzi. Oboje są zdania, że kluczowe jest tu „utrzymywanie chwiejnej równowagi między wolnością a miłością”. W rozmowie Wszystko, co istnieje profesor zagłębia się w gąszcz rodzajów miłości i skłania czytelnika do refleksji nad tym, co to właściwie znaczy kochać. Podkreśla, że „tym, co łączy różne rodzaje miłości, jest dobro, które dotyczy tego, kto odczuwa miłość, i tego, do kogo (lub czego) jest ona adresowana”.
W ostatniej rozmowie poświęconej wpływowi leków na psychikę człowieka Bogdan de Barbaro określa własne podejście w psychiatrii jako „antyortodoksyjne”. Jest przeciwny zarówno sprowadzaniu chorób psychicznych tylko do wymiaru somatycznego, jak i odrzucaniu leczenia farmakologicznego. Uważa, że „chorowanie jest faktem społecznym i kulturowym, nie zaś, jak chcieliby niektórzy psychiatrzy, jedynie somatycznym”.
Zapraszamy do lektury
Redakcja miesięcznika „Znak”
PS Wszystkim autorom i spadkobiercom praw autorskich serdecznie dziękujemy za udostępnienie tekstów do minibooków. Jednocześnie informujemy, że dołożyliśmy wszelkich starań, by odnaleźć ich spadkobierców i właścicieli. Przychody ze sprzedaży nieposiadających ambicji komercyjnych minibooków zostaną przeznaczone na kontynuowanie działalności miesięcznika „Znak”.