Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Display. Strategie wystawiania - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2012
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
16,00

Display. Strategie wystawiania - ebook

Display to próba szerszego spojrzenia na problematykę wystawy i wystawiania, od strony zagadnienia ekspozycji. Wraz z rosnącym – również w Polsce – zainteresowaniem uprawianiem nie tylko krytyki artystycznej i historii sztuki koncentrującej się na przedmiocie wystawienia, ale także teoretycznej refleksji wokół metod i strategii kuratorskich i ich specyfiki, a także uzależnieniami od warunków chociażby danej przestrzeni czy kontekstów teoretycznych danej instytucji, to, w jaki sposób wystawia staje się powoli kluczowym problemem. Inspirowana korporalnym myśleniem o wystawie zaproponowanym przez Miele Bal antologia pomyślana została jako swoisty przewodnik i chce pokazać interesujące nas zjawisko w bardzo różnych perspektywach. Zebrane teksty mają bardzo zróżnicowany charakter. Część to klasyczne już dla współczesnej anglosaskiej humanistyki – i dotychczas nie tłumaczone na język polski – ujęcia, dopełnione pracami polskich badaczy przedmiotu. Zgromadzony materiał został podzielony na trzy, płynnie przechodzące w siebie segmenty zorganizowane wokół poruszanej problematyki, ale także ze względu na użyte przez badaczy narzędzia i teorie często powracające w tomie w różnych konfiguracjach: O ramie, O wystawie, O ciele.

Spis treści

Maria Hussakowska, Ewa Małgorzata Tatar, Wstęp

O RAMIE
Donald Preziosi, Mózg ciała ziemi. Muzea i ramowanie modernizmu
Neil Cummings, Marysia Lewandowska, Od Kapitału do Entuzjazmu: praktyka wystawiennicza
Adam Budak, Christine Peters, Siatka układów/filigranowy rysunek
Donald Preziosi, Nowoczesność ponownie: muzeum jako trompe l’oeil
Reesa Greenberg, Redystrybucja wystawionego. Argument za ponownym rozważeniem przestrzeni

O WYSTAWIE
Mieke Bal, Wystawa jako film
Maria Hussakowska, Dwie wystawy
Ewa Małgorzata Tatar, Feministyczna wystawa, czyli o tym, co niemożliwe
Katy Deepwell, Feministyczne strategie i praktyki kuratorskie od lat siedemdziesiątych
Ewa Łączyńska-Widz, Permanent installation Donalda Judda.
Mumifikacja dojrzałego ciała
Kinga Rościszewska, Cyberinterwencje związane z muzealnymi witrynami internetowymi
Wojciech Szymański, Postminimalizm jako zwrot etyczny. Strategie Felixa Gonzaleza-Torres
Carol Zemel, Postmodernistyczne obrazy fantazji erotycznych i przestrzeń społeczna

O CIELE
Amelia Jones, Retoryka pozy. Hannah Wilke i radykalny narcyzm feministycznej sztuki ciała
Halina Baczewska, Rineke Dijkstra: Portrety plażowe
Dominika Baliga, Kobieta jako ready-made
Agnieszka Kwiecień, Ostentacja gestu
Karolina Kolenda, Pomiędzy filozofią a medycyną. Ciało w brytyjskiej sztuce lat dziewięćdziesiątych
Justyna Balisz, Kiedy pamięć staje się ciałem. Anselm Kiefer, Georg Baselitz – wczesne prace
Aleksandra Jach, Odgrywanie wspólnoty. Prace Piotra Uklańskiego

INDEKS NAZWISK
NOTA O PRAWACH AUTORSKICH
AUTORZY

Kategoria: Popularnonaukowe
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-242-1803-5
Rozmiar pliku: 6,1 MB

BESTSELLERY

Kategorie: