Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

  • nowość
  • Empik Go W empik go

Droga udanego życia. Jak osiągnąć wewnętrzną harmonię wśród emocjonalnych zmagań - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
13 listopada 2024
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Droga udanego życia. Jak osiągnąć wewnętrzną harmonię wśród emocjonalnych zmagań - ebook

Jak doświadczyć życiowej harmonii, mimo przeciwności?

W jaki sposób przekształcać trudności w szanse na rozwój?

Jak być mądrze przy sobie samym i czerpać z życia radość?

Czy można podejść twórczo do straty?

Bezradność, zniechęcenie czy ogarniającą nas pustkę traktujemy zwykle jak zło konieczne. Zaciskamy zęby, próbując przeczekać emocjonalną nawałnicę, którą od czasu do czasu nam one fundują. Jeśli jednak odważymy się zajrzeć za kulisy trudności, przekonamy się, że nawet bezsilność i strata mogą okazać się tym, co pozwoli nam żyć lepiej i świadomiej.

Przemysław Krawiec SAC i Marcin Nowak rzucają nowe światło na zagadnienie wewnętrznej harmonii. Pokazują, że droga do szczęścia i pokoju serca jest procesem, w którym najtrudniejszym wyzwaniem jest nieraz to, by zatrzymać się, dając sobie czas na przypatrzenie się swojemu życiu i ogarniającym nas uczuciom. Łagodność i cierpliwość wobec samych siebie mogą pomóc nam postawić kolejne kroki na ścieżce rozwoju osobistego. Dzięki temu możemy stopniowo zbliżać się do sensu i znaczenia tego, co nas spotyka, i doświadczać wewnętrznej przemiany.

Spojrzyj na życie z innej perspektywy, by odkryć,

że życiowe trudności uchylają nam drzwi do dojrzałości, akceptacji

i nowej jakości relacji z Bogiem, samym sobą i innymi.

Ks. Przemysław Krawiec – pallotyn, teolog, psychoterapeuta, absolwent Studium Psychoterapii Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pracuje z osobami zmagającymi się z nerwicami, problemami w zakresie przeżywania i wyrażania emocji, doświadczającymi trudności w relacjach z najbliższymi i w społecznym funkcjonowaniu. Kieruje Pallotyńskim Centrum Pomocy Duchowej SITIS w Warszawie.

Marcin Nowak – menadżer kultury, socjolog związany z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Jest koordynatorem projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii oraz duchowości, a także autorem podkastu „Słuchając drogi”.

Kategoria: Wiara i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-277-4359-6
Rozmiar pliku: 415 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Każde spotkanie jest tajemnicą

Bóg nie prowadzi nas za rękę

Marcin Nowak: Emocje, trudności, wyzwania związane z przeżywaniem duchowości, obrazem samego siebie i Pana Boga… Z takimi sprawami przychodzą pacjenci do księdza-terapeuty?

Przemysław Krawiec SAC: Trafiają do mnie osoby, które z jednej strony potrzebują pomocy psychologa lub psychoterapeuty, a z drugiej chcą, żeby była ona związana z wiarą, by miała odniesienie do Boga. Czasami jest tak, że nie mają zaufania do świeckich specjalistów od pomocy psychologicznej, nie dlatego, że ich zdaniem nie są oni kompetentni, ale dlatego, że – jak mówią – ksiądz lepiej ich zrozumie.

Niekiedy spotykam się z osobami, które od swoich wcześ­niejszych terapeutów usłyszały wprost, że oni się na „tym” – czyli na duchowości – nie znają, że byłoby lepiej, gdyby udali się do teologa bądź do księdza. Rzeczywiście zatem do księdza-terapeuty przychodzi trochę inne grono osób niż to, które puka do drzwi gabinetów świeckich specjalistów. To ludzie, którzy potrzebują też wsparcia od duchownego.

Potrzebują rady i pomocy w zdrowym przeżywaniu swojej wiary?

Odczuwają potrzebę wsparcia w szeroko rozumianym radzeniu sobie w świecie uczuć i doświadczeń. Mam wrażenie, że ludzie często nie pozwalają sobie na odczuwanie tego, co czują, i na doświadczenie tego, czego doświadczają. Niezdrowe pojmowanie religii może jeszcze pogłębiać w nich ten stan, sprawiając, że wiara nie prowadzi ich do wolności, ale staje się rodzajem cenzora, który nie pozwala im, by przeżywali życie w całym jego bogactwie. Dla wielu chrześcijan wiara jest strażnikiem życia wewnętrznego, ale w niedobrym znaczeniu tych słów – policjantem, surowym sędzią, a nie towarzyszem i przewodnikiem – a chodzi przecież o to, by była raczej więzią, a nie oplątywała nas ograniczającymi więzami.

Słowo „relacja” w kontekście wiary wydaje mi się słowem kluczem.

Niestety dla wielu to nadal system zakazów, nakazów, zobowiązań i powinności. Jestem bardzo wyczulony na takie sformułowanie, że Bóg czegoś od nas oczekuje. A słyszę je często. „Bóg oczekuje?” Myślę sobie: „Ale jak to? Czy naprawdę Bóg jest tak małostkowy, żeby czegoś ode mnie oczekiwać, jak nauczyciel, który spodziewa się dobrych wyników u swojego ucznia?”. To nie pasuje mi do Boga… Dlatego o wiele lepiej jest mówić o swojej wierze w kluczu relacji z Bogiem.Za czym dążysz w życiu? Czego potrzebujesz?

Jakie jest Twoje podstawowe pragnienie – czyli sitis?

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, doświadczasz problemów w życiu rodzinnym lub osobistym, chcesz coś zmienić w sobie, szukasz możliwości rozwoju – przyjdź do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej. Zostało ono założone przez ks. Jana Pałygę SAC z myślą o osobach potrzebujących wsparcia duchowego i psychologicznego.

Zespół PCPD składa się z osób, które opierając się o wartości chrześcijańskie, chcą wspierać tych, którzy doświadczają różnego rodzaju kryzysów. Może tutaj odnajdziesz to, czego pragniesz.

Skontaktuj się z nami

ul. Skaryszewska 12, 03-812 Warszawa

tel. 508 352 739

www.sitis.pl

e-mail: [email protected] treści

Każde spotkanie jest tajemnicą

Bóg nie prowadzi nas za rękę

Rozmowa pierwsza: o stracie

Stracić, by zyskać

Rozmowa druga: o bezradności

Pozwolić sobie nie wiedzieć

Rozmowa trzecia: o pustce

Przestrzeń do zagospodarowania

Rozmowa czwarta: o złości

Być wyrazistym

Rozmowa piąta: o smutku

Zapłakać, by się rozradować

Rozmowa szósta: o ciele

Ciało uczy nas słuchania

Rozmowa siódma: o akceptacji

Być tu i teraz

Rozmowa ósma: o pokoju wewnętrznym

„Święty spokój” czy pokój harmonii?

Dodatek

Rozejrzyj się w swoich emocjach
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: