Dzieło Trzech Przenajświętszych Serc - ebook
Dzieło Trzech Przenajświętszych Serc - ebook
Jak w Trójcy Przenajświętszej Ojciec, Syn i Duch Święty,
trzy Osoby mają jedno serce, tak w Trójcy Jezusa, Maryi
i Józefa trzy serca tworzą jedno serce.
Św. Jan Eudes
Przez oddanie się memu Przeczystemu Sercu
wiele dusz zostanie wyrwanych z sideł szatańskich.
Św. Józef w Itapirandze
W dzisiejszych trudnych czasach, kiedy Kościół i wierni są nękani przez wrogów, istnieje potrzeba szczególnego orędownictwa św. Józefa. Ponad dwadzieścia lat temu Opiekun Jezusa przemówił przez objawienia w amazońskiej Itapirandze. Jego przesłania do dzisiaj poruszają serca wielu wiernych i mogą stać się kluczem do odczytania znaków czasu.
Edson Glauber, świadek tych nadprzyrodzonych wydarzeń, przekazuje orędzia Świętej Rodziny, które otrzymywał przez wiele lat.
Przede wszystkim podkreśla konieczność praktykowania nabożeństwa ku czci Przeczystego Serca św. Józefa, które zgodnie z obietnicą Świętego może uratować wiele dusz.
Objawienia w Itapirandze to jedne z najważniejszych współczesnych objawień. Do słów wypowiedzianych przez Patrona Rodzin odwołują się dzisiaj liczni duchowni, między innymi ks. Donald H. Calloway, autor Konsekracji św. Józefowi.
Książka zawiera nie tylko zapis objawień, ale także modlitwy do św. Józefa, który jest naszym wiernym obrońcą i wyprasza potrzebne łaski każdej rodzinie.
Choć od zakończenia objawień w Itapirandze nie minęło dużo czasu, na świecie doszło już do ogromu negatywnych przemian. Czyżby obecny kryzys był przepowiedzianym skutkiem odejścia od Boga? Objawienia rozpoczęły się w 1994 roku. Wówczas Edson Glauber, 22-letni student, ujrzał Świętą Rodzinę. Części objawień doświadczyła także matka Edsona, Maria do Carmo. Na podstawie przekazanych wizji Glauber przez lata tworzył ilustracje, które stanowią integralną część objawień. Biskup Carillo Gritti w styczniu 2010 roku, po latach badań, obserwacji i rozeznawania, widząc wzrost wiary tysięcy ludzi, uznał w wydanym dekrecie, że objawienia w Itapirandze mają nadprzyrodzony charakter. Obecnie nadal są badane i czekają na potwierdzenie przez Kościół. Edson Glauber zmarł w 2021 roku. Spisane przez niego przesłania, mówiące o konsekwencjach braku nawrócenia, cieszą się wciąż wielkim zainteresowaniem.
Edson Glauber – brazylijski widzący z Manaus i Itapirangi. Przez wiele lat wraz ze swoją matką Marią do Carmo otrzymywał orędzia Jezusa, Maryi, św. Józefa, aniołów i świętych. Przekazane mu przesłania dotyczyły głównie potrzeby nawrócenia i pokuty ludzkości. Zmarł w 2021 roku.
Milczący Wojownik wchodzi do akcji! […] Objawienia św. Józefa w Itapirandze mówią o zawierzeniu każdej rodziny i każdego człowieka św. Józefowi, jako patronowi rodziny i Kościoła. Niebo daje nam zbyt dużo wskazówek, by móc je zlekceważyć. Nadszedł dla ciebie czas kairos, czas odkrycia św. Józefa, czas powierzenia mu siebie i swojej rodziny.
ks. Donald H. Calloway, Konsekracja św. Józefowi
Kategoria: | Wiara i religia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-67925-42-6 |
Rozmiar pliku: | 2,9 MB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
8 grudnia 1870 roku bł. Pius IX ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Z tej okazji papież powiedział:
W Starym Testamencie Bóg ustanowił Józefa, syna patriarchy Jakuba, rządcą Egiptu, aby przechowywał zboże na pożywienie ludu swego. Gdy zaś wypełniły się czasy miłosierdzia Bożego nad ludźmi, gdy miał zesłać na ziemię Jednorodzonego Syna swego, wybrał innego Józefa, którego pierwszy był tylko obrazem, i uczynił go panem i książęciem swego domu i skarbów swoich¹.
Kilka lat później, 15 sierpnia 1889 roku, papież Leon XIII w encyklice _Quamquam pluries_ napisał:
Jak łatwo zrozumiecie, Czcigodni Bracia, potwierdzenie znajduje w tym, że wielu Ojców Kościoła głosiło pogląd – a popierała ich w tym liturgia – że ów dawny Józef, syn patriarchy Jakuba, uchylił odrobinę rąbka tajemnicy otaczającej osobę naszego świętego i w całej pełni ukazał jego wielkość jako stróża Świętej Rodziny².
Prawie sto lat później, w roku 1955, papież Pius XII ustanowił święto św. Józefa, Patrona Robotników. Powiedział wtedy:
Niech ojcowskie pochodzenie z króla Dawida zaszczepi w rodzicach oraz tych odpowiedzialnych za Kościół na ziemi odrobinę męskiej odwagi św. Józefa, pochodzącej od jego niezachwianej wiary.
Krótko po tym, 12 listopada 1962 roku, na początku Soboru Watykańskiego II, podczas pierwszego zgromadzenia ogólnego nieznany jugosłowiański biskup, zabierając głos, wskazał, jak bardzo zaniedbuje się św. Józefa w duszpasterskiej działalności Kościoła. Jego apel zdawał się pozostawać niezauważony, ale dzień później kard. Amleto Cicognani, przemawiając w imieniu papieża Jana XXIII, oznajmił, że papież nakazał, aby w rzymskim kanonie mszy, obok imienia Błogosławionej Matki, pojawiło się również imię św. Józefa.
Papież Jan XXIII poszedł dalej, oddając Sobór w ręce św. Józefa, a w liście apostolskim z 19 marca 1961 roku mówił o nowej wiośnie w Kościele, któremu potrzebna jest pokorna i łagodna postać świętego, przybranego ojca Jezusa, pozostającego przez wieki w tajemniczym ukryciu.
Stąd też w bazylice św. Piotra pojawił się okazały, przepiękny ołtarz poświęcony św. Józefowi, aby przyciągnąć spojrzenia pielgrzymów i pobudzić w nich nabożeństwo do świętego.
Dla papieża Jana XXIII św. Józef jest głównym obrońcą życia wewnętrznego. Pisał o tym do swojej siostrzenicy Józefiny w 1944 roku, aby wesprzeć ją w powołaniu: „Święty Józef jest kwiatem, którego nie widać, ale jego zapach jest wszędzie obecny”.
Papież Jan Paweł II w swojej adhortacji apostolskiej _Redemptoris custos_ z roku 1989 roku pisze:
Z radością spełniam ten pasterski obowiązek, pragnąc, aby wszyscy żywili coraz większe nabożeństwo do Patrona Kościoła powszechnego i miłość do Odkupiciela, któremu on tak przykładnie służył.
Dzięki temu cały lud chrześcijański nie tylko jeszcze gorliwiej będzie się uciekał do św. Józefa i ufnie wzywał jego opieki, ale także będzie miał zawsze przed oczyma jego pokorną, dojrzałą służbę i udział w ekonomii zbawienia.
Sądzę bowiem, że ponowne rozważenie uczestnictwa Małżonka Maryi w Boskiej tajemnicy pozwoli Kościołowi, podążającemu ku przyszłości wraz z całą rodziną ludzką, odnajdywać wciąż na nowo swą tożsamość na gruncie tej odkupieńczej ekonomii, _która wiąże się u podstaw z tajemnicą Wcielenia_.
Józef z Nazaretu w tej właśnie tajemnicy uczestniczył jak nikt inny z ludzi poza Maryją, Matką Słowa Wcielonego. Uczestniczył wspólnie z Nią, objęty rzeczywistością tego samego wydarzenia zbawczego. Był powiernikiem tej samej miłości, mocą której Ojciec Przedwieczny „przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa” (Ef 1, 5)³.
1 maja 2013 roku Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z upoważnienia papieża Franciszka ogłosiła dekret _Paternas vices_, nakazujący, aby imię św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, włączyć do drugiej, trzeciej i czwartej modlitwy eucharystycznej:
Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, po uważnym rozważeniu sprawy i na mocy uprawnień otrzymanych od Ojca Świętego Franciszka, chętnie zarządza zatem, aby imię Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, zostało odtąd włączone do Modlitw eucharystycznych II, III i IV, w trzecim wydaniu typicznym Mszału Rzymskiego, zaraz po imieniu Najświętszej Maryi Panny, w następującym brzmieniu: w II Modlitwie eucharystycznej: „_ut cum beata Dei Genetríce Virgine Maria_, beato Ioseph, eius Sponso, _beatis Apostolis_”; w III Modlitwie eucharystycznej: „_cum beatissima Virgine, Dei Genetrice, Maria_, cum beato Ioseph, eius Sponso, _cum beatis Apostolis_”; w IV Modlitwie eucharystycznej: „_cum beata Virgine, Dei Genetrice, Maria_, cum beato Ioseph, eius Sponso, _cum Apostolis_”.NABOŻEŃSTWA DO SERC JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
Nabożeństwa i akty oddania się Sercom Jezusa, Maryi i Józefa mają długą historię.
Święty Jan Eudes (1601–1680) był tym, który jako pierwszy promował nabożeństwo do Trzech Zjednoczonych Serc. Oto jego słowa:
Jak w Trójcy Przenajświętszej Ojciec, Syn i Duch Święty, trzy Osoby, mają jedno Serce, tak w Trójcy Jezusa, Maryi i Józefa trzy Serca tworzą jedno Serce.
Matka Boża powiedziała do czcigodnej Maríi z Ágredy (1602–1665):
Musicie dopilnować, abyście nieustannie pogłębiali swoją miłość i oddanie wielkiemu św. Józefowi. We wszystkich swoich potrzebach korzystajcie z jego ochrony, w każdych okolicznościach zachęcajcie jak najwięcej ludzi do tego oddania , bo w rzeczy samej, o cokolwiek mój oddany małżonek poprosi w niebie, Wszechmogący Bóg udzieli na ziemi.
Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego było zapoczątkowane objawieniem się Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647–1690).
Na pierwszym z rysunków Najświętszego Serca Jezusowego wykonanym przez św. Małgorzatę Marię Alacoque, oprócz Imienia Jezus, wokół Jego Najświętszego Serca znajdują się imiona, które również powinny być uczczone: Maryja, Józef, Anna i Joachim.
Pierwszy obraz Najświętszego Serca Jezusowego św. Małgorzata podarowała swoim nowicjuszkom 20 lipca 1685 roku, by mogły oddawać mu cześć. Święta Małgorzata zachowała obraz aż do swej śmierci.
Sam Jezus powiedział do niej: „Pragnę, abyś codziennie odmawiała specjalną modlitwę do mojej Matki i św. Józefa, mojego najsłodszego stróża”.
Od czasu objawienia Najświętszego Serca Jezus przygotowywał świat do uczczenia Serca św. Józefa, ponieważ zachowywał jego imię w swoim Sercu tuż obok imienia swej Matki.
W 1747 roku nabożeństwo do Serca św. Józefa zostało rozpowszechnione w Meksyku. Odkąd w roku 1846 o. Michele Bocco ze zgromadzenia Oblatów Najświętszej Maryi Panny założył Pobożny Związek Przeczystego Serca Świętego Józefa – który zgromadził blisko trzydzieści tysięcy członków – kult rozwijał się prężnie we Włoszech, Francji, Austrii, Niemczech i Birmie.
Nabożeństwo i akty ofiarowania się Sercu Maryi propagował św. Antoni Maria Claret (1807–1870). Objawienia w Fatimie (1917) potwierdziły tylko potrzebę takiego nabożeństwa. Matka Boża podczas jednego z tych objawień ukazała swe Serce otoczone cierniami, prosząc o zadośćuczynienie. Powróciła z Dzieciątkiem Jezus, ukazując się Siostrze Łucji w klasztorze w Pontevedrze w Hiszpanii, aby prosić świat o oddanie się Jej Niepokalanemu Sercu i odprawianie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.
Już w XVIII wieku karmelici bosi, którzy przejęli od św. Teresy z Ávili zamiłowanie do duchowości ziemskiego ojca Jezusa, promowali nabożeństwo i oddanie się (w niewolę) Sercu św. Józefa. W tym stuleciu nabożeństwo do Trzech Zjednoczonych Serc znacznie się rozrosło, istnieją nie tylko książki i bractwa, ale i sanktuaria poświęcone Trzem Zjednoczonym Sercom Jezusa, Maryi i Józefa. Warto pamiętać, że podczas ostatniego objawienia fatimskiego, 13 października 1917 roku, w czasie słynnego „cudu słońca”, widzący ujrzeli, jak Święta Rodzina błogosławi światu.
Obecnie w Manaus i Itapirandze, znajdujących się w stanie Amazonas w Brazylii, Jezus i Maryja, w różnych objawieniach zatwierdzonych przez Kościół święty, przywracają nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca św. Józefa, które jest źródłem łask, błogosławieństw i opieki dla rodzin całego świata.WSTĘP
_Jacob autem genuit Ioseph, virum Mariae, de qua natus est Iesus_ – Jakub ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem (Mt 1, 16)_⁴_
Dwadzieścia pięć lat temu w Itapirandze głos na pustyni zawołał: drogę Panu przygotujcie!
Głos się rozlega: „Drogę Panu przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec dla naszego Boga! Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i pagórki obniżą; równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną. Wtedy się chwała Pańska objawi, a zobaczą ją wszyscy ludzie jednocześnie, bo usta Pańskie to powiedziały”. (Iz 40, 3–5)
Pośród deszczowych lasów Amazonii zabłysnęło światło niosące nadzieję i pokój zranionym i niespokojnym sercom. Bóg nie zapomniał o nas i po raz kolejny pokazał nam znak swojej wielkiej miłości do ludzkości.
W czasie objawień Świętej Rodziny w Amazonii zostało nam ujawnione trzecie Serce, Serce św. Józefa, syna Dawida, sprawiedliwego u Boga. Wraz z ujawnieniem się trzeciego Serca zrozumieliśmy, że musimy przyjąć całą Bożą miłość, która płonie pragnieniem naszego zbawienia, abyśmy mogli być z Panem, spełniając Jego Boską wolę na świecie.
Aby dać wyobrażenie wielkości św. Józefa, wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że jako mąż Maryi i głowa Świętej Rodziny, mający szczególne przywileje u Matki Bożej i Jej Boskiego Syna, był Im zobowiązany do posłuszeństwa we wszystkim. Jak bardzo musimy szanować tego, którego Bóg tak obficie obdarował! „Jak bardzo musimy ufać skuteczności jego ochrony! A ty, czy naprawdę jesteś mu oddany? Czy zwracasz się do niego ze swoimi potrzebami?” (św. Alfons Maria Liguori).
Niektórzy papieże ogłaszali św. Józefa największym świętym Kościoła katolickiego po Maryi Dziewicy. Pius IX obwołał św. Józefa patronem Kościoła powszechnego, Leon XIII podawał go jako wzór męża i ojca, a po pierwszej wojnie światowej Benedykt XV wskazywał na nabożeństwo do św. Józefa jako duchowe rozwiązanie problemów okresu powojennego.
Święty Józef przedstawiony na obrazie trzyma w dłoni lilię. To symbol czystości jego Serca, jego niewinności. Przypomina nam również o zwycięstwie życia nad śmiercią. W św. Józefie mamy przykład człowieka uczciwego, o czystym sercu, który zaufał wyłącznie Bogu. Jego jedynym zobowiązaniem było pełnienie woli Bożej, urzeczywistnianie planów, które Bóg mu powierzył. Żył tak, jak pragnęła tego Boża opatrzność.
Niech ta książka poświęcona św. Józefowi pomoże nam lepiej zrozumieć miłość jego Przeczystego Serca i sprawi, że zasłużymy sobie na jego łaski i błogosławieństwa, abyśmy zawsze byli pod ojcowską opieką jego świętego płaszcza, by czuwał nad nami z miłością podobną do tej, którą otoczył Jezusa i Jego Niepokalaną Matkę Maryję.
Edson Glauber de Souza CoutinhoWSTĘP
(Oryginalny tekst w jezyku portugalskim)
Iacob autem genuit Ioseph, virum Mariae, de qua natus est Iesus – Jacob gerou a José, esposo de Maria, da qual nasceu Jesus. (Mat. 1, 16)
Em Itapiranga, há 26 anos atrás, uma voz clamou no deserto, preparando os caminhos do Senhor:
Voz do que clama no deserto: Preparai o caminho do Senhor; endireitai no ermo vereda a nosso Deus. Todo vale será exaltado, e todo monte e todo outeiro serão abatidos; e o que está torcido se endireitará, e o que é áspero se aplainará. E a glória do Senhor se manifestará, e toda carne juntamente verá que foi a boca do Senhor que disse isso (Isaías 40:3–5).
Do meio da floresta amazônica uma luz resplandeceu trazendo a esperança e a paz para os corações atribulados e feridos. Deus não se esqueceu de nós e mais uma vez nos mostrou o sinal do seu grande amor pelos homens.
Por meio das aparições da Sagrada Família no Amazonas, o terceiro Coração nos foi revelado, o Coração de São José, Filho de Davi, do Justo de Deus e Castíssimo Esposo da Virgem Maria e com a manifestação deste Coração nos foi concedido compreender melhor e acolher todo o seu amor, que arde pelo desejo de nossa salvação, para que sejamos do Senhor, realizando a sua Divina Vontade no mundo.
Para formarmos uma ideia da dignidade de São José, basta ponderarmos que, na qualidade de esposo de Maria e chefe da sagrada Família, tinha verdadeiros direitos sobre a Mãe de Deus e seu divino Filho, que assumiram a obrigação de lhe obedecer, e lhe obedeceram em tudo. Quanto devemos, pois, honrar àquele a quem Deus honrou tanto! Quanto devemos confiar na eficácia de sua proteção! – E tu, és-lhe realmente devoto? … Recorres prontamente a ele em tuas necessidades? (Santo Afonso Maria de Ligorio)
Alguns papas declararam São José o maior santo da Igreja Católica depois da Virgem Maria. Pio IX o proclamou como Padroeiro da Igreja Universal, Leão XIII o citou como modelo de esposo e de pai e Bento XV, depois da Primeira Guerra Mundial, indicou a devoção a São José como a solução espiritual para os problemas do pós-guerra.
O lírio que a imagem do santo segura numa das mãos e que tem adornado ao redor do seu Castíssimo Coração representa a pureza do seu coração, sua castidade e também nos recorda a vitória da vida sobre a morte. Em São José temos o exemplo de um homem honesto, de coração puro, que confiava exclusivamente em Deus. Seu único apego era fazer a vontade de Deus, realizar os planos que Deus a ele confiou. Viveu como a providência divina o quis.
Que este novo livro dedicado a São José, possa fazer com que conheçamos melhor o amor do seu Castíssimo Coração e nos faça merecedores de suas graças e bênçãos, a fim de que estejamos sempre debaixo do Manto Sagrado de sua proteção paterna e de seus cuidados, assim como ele cuidou com tanto amor Jesus e Maria.
Edson Glauber de Souza Coutinho
Święty Józefie, wstawiaj się za nami u Jezusa!
W roku 2020 przypadła sto pięćdziesiąta rocznica ogłoszenia przez papieża Piusa IX św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Dekret _Quemadmodum Deus_ został ogłoszony w 1870 roku.
W dzisiejszych czasach, gdy Kościół ze wszystkich stron nękany jest przez wrogów, przypomina nam się o miłości do św. Józefa, patrona i opiekuna Świętego Kościoła, by prosić jego Przeczyste Serce o ochronę i wstawiennictwo.
Pan pragnie obdarzyć świat wieloma łaskami. Zbliż się do mojego Serca!
Tobie objawiam cuda i łaski mojego Serca, ponieważ twoje serce musi być zjednoczone z moim poprzez miłość.ŚWIĘTY JÓZEF
Orędzia
20 LISTOPADA 1995
Matka Boża:
Pokój wam wszystkim!
Poświęćcie się naszym świętym Sercom. Jezus i ja, razem z moim najczystszym oblubieńcem Józefem, wylewamy dzisiaj na każdego z was wiele łask. Módlcie się stale do św. Józefa. On broni was przed atakami szatana. Józef jest wielkim świętym u Boga, wstawia się za wami i prosi o wszystko, co mu przedstawicie, przed Trójcą Przenajświętszą. Trójca Przenajświętsza obdarzyła go licznymi łaskami, został on powołany jako opiekun Dzieciątka Jezus na świecie.
Dzisiaj św. Józef jest w chwale nieba wraz z Trójcą Przenajświętszą, modli się o zbawienie każdego z was i o to, abyście dobrze rozumieli wezwania waszej niebieskiej Matki.
Moje dzieci, dzisiaj mój Syn Jezus błogosławi was w sposób szczególny i zaprasza do modlitwy, nawrócenia, postu, ofiary i uczestnictwa we Mszy Świętej. Jezus pragnie waszego zbawienia. Idźcie do Niego, abyście otrzymali łaskę nawrócenia.
Wszystkim wam błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
24 MAJA 1996
Jestem z mamą w naszym domu w Itapirandze. Jest deszczowy dzień. Rozmawiamy, mama słyszy nagle głos Dziewicy, jesteśmy oboje zaskoczeni. Ja nic nie widzę ani nie słyszę.
Dziewica przekazuje mamie następujące przesłanie:
Jestem Matka Boża Wspomożycielka. Przyszłam z nieba, aby was błogosławić. Dzisiaj pragnę, aby wszyscy byli w Kościele, ponieważ wszyscy obecni otrzymają moje błogosławieństwo. Wszyscy, którzy rozpowszechniają moje przesłania, to moje ukochane dzieci: wszyscy! wszyscy! wszyscy! Przyjmijcie ponownie moje błogosławieństwo w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
Matko Boża, czy możesz nam opowiedzieć o św. Józefie?
Wszystkie rodziny należą do mojej rodziny, razem z moim Synem Jezusem i chwalebnym św. Józefem. Święty Józef jest obrońcą wszystkich rodzin, przede wszystkim mężczyzn i małżonków. Nie zapominaj prosić o jego ochronę. Święty Józef wstawia się u mego Syna Jezusa za wszystkie rodziny, jest orędownikiem wszystkich. Proś go o pomoc, gdy doświadczysz kłopotów.
Matko Boża, czy możesz nauczyć nas kilku modlitw do św. Józefa, wyrażających prośbę o jego opiekę?
Święty Józefie, pełen chwały, opiekuj się moją rodziną teraz i na wieki wieków. Amen. (3 razy)
Proś również o pomoc wszystkich innych świętych. Dziś jest wyjątkowy dzień, dziś pomagam wszystkim rodzinom. Nie zapomnij; moja rodzina to twoja rodzina, a twoja rodzina to moja rodzina.
Matka Boża powiedziała nam:
Proszę was, byście rozpowszechniali wszędzie moje orędzia, głoście je całemu światu. Im więcej ludzi będzie je rozpowszechniać, tym większa będzie moja radość.
Wszystkim wam błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Do zobaczenia wkrótce.
24 GRUDNIA 1996 – MANAUS, AMAZONAS, BRAZYLIA
Była północ 24 grudnia. Matka Boża przekazała nam następujące przesłanie:
Pokój wam wszystkim!
Umiłowane dzieci, zawsze proście o ochronę dla siebie i dla waszych rodzin mojego umiłowanego i najczystszego oblubieńca Józefa. Józef jest jednym z największych świętych u Boga. Wielu wciąż nie wie, jak okazywać mu cześć, na jaką zasługuje. Nie rozumieją, że był on bardzo ważnym narzędziem w dziele zbawienia mojego Syna Jezusa.
Gdyby nie św. Józef, co by się stało ze mną i moim Synem Jezusem podczas prześladowań, których doznaliśmy za Heroda? Pomyślcie, dzieci, jak bardzo mój najczystszy oblubieniec musiał cierpieć, by wspierać Zbawiciela świata, by zapewnić Mu godne życie u boku Jego niebieskiej Matki. Niech wszyscy ojcowie i matki powierzają swoje dzieci i swoje rodziny opiece św. Józefa.
Wszystkim wam błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Do zobaczenia wkrótce.
25 GRUDNIA 1996 – MANAUS, AMAZONAS, BRAZYLIA
Była godzina 21.00, kiedy skończyłem odmawiać Różaniec. Zaskoczył mnie silny blask rozświetlający mój pokój. Ujrzałem Matkę Bożą i św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. Wszyscy troje ubrani byli w złote szaty.
Dzieciątko Jezus i Matka Boża ukazali mi swoje Przenajświętsze Serca i wskazywali na Serce św. Józefa otoczone dwunastoma białymi liliami. Po raz pierwszy ujrzałem Przeczyste Serce św. Józefa. Ujrzałem w nim wyryty krzyż Chrystusa i literę M – jak Maryja, litera nosiła znamiona rany.
Dzięki wewnętrznemu światłu zrozumiałem, że dwanaście lilii reprezentowało czystość i świętość św. Józefa, który miał zawsze nieskalane Serce, ciało i umysł; całe jego istnienie było czyste. Lilie stanowiły również symbol dwunastu plemion Izraela, w których św. Józef rządził jako patriarcha.
Krzyż i litera M, wyryte w Sercu św. Józefa, oznaczają, że kochał on i naśladował Jezusa i Maryję całym Sercem, dzielił cierpienia swojego Syna i Jego Matki, uczestnicząc tym samym w tajemnicy odkupienia.
Promienie światła pochodziły od Dzieciątka Jezus i od Maryi Dziewicy, skierowane były w stronę Serca św. Józefa. Promienie symbolizowały trójjedyną miłość Trzech Najświętszych Serc: Jezusa, Maryi i Józefa, taką samą jak trójjedyna miłość Trójcy Przenajświętszej.
Promienie wychodzące z Serc Jezusa i Maryi odbijały się w Sercu św. Józefa. Ukazują nam one, że św. Józef naśladował Jezusa i Maryję we wszystkim, otrzymując wszelkie łaski i cnoty z głębi Ich Najświętszych Serc. Jezus i Maryja dzielili się z Józefem wszystkim, niczego mu nie odmawiając i dziękując mu za łaski i służbę.
W zamian za tak wielką pomoc od św. Józefa Jezus i Maryja proszą nas, byśmy oprócz oddawania się Ich Sercom, wychwalali i oddawali również cześć Sercu tego, którego bardzo kochali tu na ziemi, a teraz kochają w niebie po wieczne czasy.
Promienie, które wychodziły z Serca św. Józefa, to wszystkie łaski i cnoty, a także cała miłość, czysta i święta, którą Józef otrzymał z Serc Jezusa i Maryi, a teraz wylewa na wszystkich wzywających jego pomocy.
To trójjedne nabożeństwo do Najświętszych Serc Jezusa, Maryi i Józefa, zjednoczonych w jednej miłości, wychwala Trójcę Przenajświętszą, która wylała ogrom łask, błogosławieństwa i wszelkich cnót na Świętą Rodzinę z Nazaretu.
Nasz Pan Jezus Chrystus i Najświętsza Dziewica proszą nas, aby to nabożeństwo zostało wprowadzone w życie, a Duch Święty mógł jak najszybciej zrealizować drugą Pięćdziesiątnicę, wylewając swoje łaski i najczystsze światło, ogień swojej miłości na skalaną grzechem ludzkość, by ją ożywić i uświęcić na wzór Świętej Rodziny.
Przeczyste Serce św. Józefa otacza swą opieką i broni wszystkich oddanych Sercom Jezusa i Maryi, w ten sam sposób, w jaki chronił Jezusa i Maryję przed wrogami za Ich ziemskiego życia.
Bóg prosi św. Józefa, aby w czasach, w których toczy się wielka bitwa między dobrem a złem, uchronił od zła tych, którzy zawierzają się opiece Sercom Jezusa i Maryi, by odpierał wszelkie zasadzki i ataki szatana, by bronił ich tak samo, jak broni Świętego Kościoła.
„Na tym rysunku znajdują się nasze trzy Serca zjednoczone w jednej miłości. Ten obrazek będzie ochroną Świętej Rodziny dla wszystkich rodzin na całym świecie” – Matka Boża, 25 grudnia 1996 roku. Rysunek przedstawia objawienie Trzech Zjednoczonych Serc: Jezusa, Maryi i Józefa.