Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Europejskie prawo handlu elektronicznego - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 stycznia 2014
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
129,00

Europejskie prawo handlu elektronicznego - ebook

Unia Europejska wytworzyła rozbudowany i oryginalny porządek prawny dotyczący problematyki handlu elektronicznego. Obok dyrektywy o handlu elektronicznym, która stanowi najważniejszy instrument prawny dotyczący obrotu elektronicznego w UE, istotną rolę odgrywają nowsze instrumenty, takie jak przyjęta niedawno dyrektywa 2011/83/UE o ochronie praw konsumenta czy szereg inicjatyw zmierzających do ujednolicenia prawa w całej Unii za pomocą bezpośrednio obowiązujących rozporządzeń.

Celem niniejszej publikacji jest przybliżenie Czytelnikowi metod regulacji handlu elektronicznego w Unii Europejskiej ze szczególnym naciskiem na tzw. usługi społeczeństwa informacyjnego. W pierwszej części książki zaprezentowano podstawowe wyzwania związane z regulacją obrotu elektronicznego, poczynając od określenie przedmiotu regulacji po komplikacje związane ze zdefiniowaniem pojęcia usługi społeczeństwa informacyjnego. Odrębnej analizie poddana została zasada państwa pochodzenia, która zapewnić miała przedsiębiorstwom w UE bezpieczeństwo prawne polegające na możliwości świadczenia usług z jednego państwa członkowskiego bez konieczności znajomości prawa obowiązującego w pozostałych państwach członkowskich.

W drugiej części pracy Czytelnik odnajdzie pogłębioną analizę trzech podstawowych mechanizmów regulacji handlu elektronicznego wraz z omówieniem najważniejszych źródeł prawa w tym zakresie. Obok bardzo mało znanego w Polsce obowiązku notyfikacji na etapie tworzenia prawa projektów przepisów technicznych dotyczących usług internetowych Komisji Europejskiej, podstawowym mechanizmem regulacyjnym pozostaje harmonizacja i unifikacja prawa krajowego. O ile dorobek zbliżania ustawodawstw za pomocą dyrektyw jest bardzo obszerny, o tyle najbliższe lata będą zapewne stać pod znakiem unifikacji prawa za pomocą rozporządzeń unijnych. Doprowadzi to do sytuacji, w której polskie przepisy dotyczące takich kwestii jak podpisy elektroniczne czy ochrona danych osobowych przestaną obowiązywać i zastąpione zostaną w całości bezpośrednio stosowanymi przepisami prawa europejskiego. Doprowadzi to także do poważnych zmian w sposobie orzekania przez polskie sądy na gruncie przepisów unijnych, które będą musiały uwzględnić w znacznie szerszym zakresie wytyczne płynące z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE.

Publikacja adresowana jest do regulatorów, prawników, naukowców, przedsiębiorców zajmujących się handlem elektronicznym oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem Internetu.

Kategoria: Monografie Prawnicze
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-255-6511-4
Rozmiar pliku: 10 MB

BESTSELLERY

Kategorie: