- W empik go
Fakty i mity o LGBT - ebook
Fakty i mity o LGBT - ebook
Książka porusza kontrowersyjną tematykę związaną z osobami LGBT, opisuje różnego rodzaju mity na ich temat obalając je oraz wyjaśnia często nieprawdziwe informacje, które występują w społeczeństwie przedstawiając na podstawie badań prawdziwe fakty na temat osób LGBT. Książka skierowana do osób chcących dowiedzieć się więcej prawdziwych wiadomości na temat społeczności LGBT.
Kategoria: | Nauki społeczne |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-8245-231-0 |
Rozmiar pliku: | 918 KB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Biblia najbardziej troszczy się o właściwe traktowanie innych i przeciwstawia się okrucieństwu, wyzyskowi i nadużyciom wśród wszystkich ludzi, zarówno heteroseksualnych, jak i homoseksualnych.
Jezus milczał na temat homoseksualizmu. Jego posługa polegała na przyjęciu i akceptacji, a nie potępieniu. Ponadto wielu chrześcijan trzyma biblie jako ich nadrzędny przewodnik w którym jest napisane: „Kochaj Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym umysłem” i „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”.
Jest tylko siedem wersetów z ponad 31 000, które są używane na poparcie twierdzenia, że Biblia potępia homoseksualizm. Biorąc pod uwagę ich kontekst historyczny i śledząc tłumaczenia do tekstu oryginalnego, współczesna interpretacja treści antyhomoseksualnych nie jest obsługiwana. Słowo „homoseksualista” nie występuje w Biblii, żaden tekst ani rękopis, hebrajski, grecki, syryjski czy aramejski, nie zawiera takiego słowa.Bycie LGBT jest nienaturalne
Dla lesbijek, gejów i osób biseksualnych naturalny jest pociąg seksualny i stosunki z członkami tej samej płci. Osoby biseksualne mogą być również przyciągane do członków płci przeciwnej. Niektóre osoby transpłciowe uważają się za homoseksualistów lub biseksualistów, a inne za heteroseksualistów. Działanie na te uczucia jest naturalne. Nie reagowanie na te uczucia byłoby nienaturalne, zmuszając ludzi do ukrywania tego, kim są i sprawiając im wielki ból. Ważna jest jakość relacji, a nie płeć partnera. Mit ten wywodzi się również z przekonania, że związki seksualne są tworzone wyłącznie w celu prokreacji dzieci. We wszystkich związkach decyzja o posiadaniu dzieci jest złożona i wymaga wielkiego rozważenia. Chociaż wielu heteroseksualistów decyduje się na posiadanie dzieci, wielu nie podejmuje tej samej decyzji lub nie może mieć dzieci. Z drugiej strony wiele osób LGBT decyduje się na posiadanie dzieci lub wychowywanie dzieci ze swoim partnerem. Dzieci wychowane w tych rodzinach komentują, że w rodzinie najważniejsze jest bycie kochanym i opieka.Homoseksualizm jest grzechem
Seksualność jest normalnym wyrazem ludzkiego związku w każdym związku miłosnym, gejowskim lub heteroseksualnym.
Według innego poglądu seksualność jest dobrym darem Boga dla wszystkich ludzi. Homoseksualizm, podobnie jak heteroseksualizm, jest moralnie neutralny. A jednak w przypadku osób LGBT często dokonuje się niesprawiedliwego rozróżnienia: „W porządku jest być gejem. Po prostu nie zachowuj się gejowsko ani nie nawiązuj stosunków seksualnych”. Jest to nierozsądne i niesprawiedliwe żądanie, którego nie wysuwają osoby heteroseksualne.
Wymaganie od osób LGBT oddzielenia prawdy o tym, kim są od prawdy, którą żyją, jest dysharmonijne i raniące. Koncepcja zaangażowanego związku, niezależnie od tożsamości seksualnej partnerów, powinna być jednakowo szanowana.
Niektóre osoby LGBT mogą zdecydować się na celibat, podobnie jak niektóre osoby heteroseksualne. Jest to jednak wybór, w niektórych przypadkach nawet powołanie, a nie coś, co można komuś narzucić.Homoseksualizm nie jest normalny
Osoby LGBT są tak samo zdrowe psychicznie jak wszyscy inni.
W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne i Amerykańska Akademia Pediatrii wydały wspólne oświadczenie:
„Homoseksualizm nie jest chorobą. Nie wymaga leczenia i nie podlega zmianie. Różnice między płciami są normalnym przejawem relacji międzyludzkich”.
W tym czasie homoseksualizm został usunięty z podręcznika diagnostycznego i statystycznego Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, oficjalnej listy zaburzeń psychicznych i nie jest już uważany za chorobę psychiczną.
Osoby LGBTQ są tak samo zdrowe psychicznie, jak wszyscy inni. Jednak prawdą jest, że stygmatyzacja, uprzedzenia i dyskryminacja osób LGBTQ tworzą wrogie i stresujące środowisko społeczne, które powoduje problemy ze zdrowiem psychicznym, a także zwiększa prawdopodobieństwo prób samobójczych i innych zachowań samookaleczających.Homoseksualni i biseksualni mężczyźni nie mogą oddawać krwi
Tak zwani mężczyźni „MSM”, którzy uprawiają seks z mężczyznami, są początkowo wykluczeni z oddawania krwi w niektórych stanach USA. Jednak dyskryminacja ta opiera się wyłącznie na uprzedzeniach: zakłada się, że mężczyźni LGBT mają bezrefleksyjne „zachowania seksualne”, co prowadziłoby do większego ryzyka dla biorcy krwi. Nowością jest to, że mężczyźni mogą teraz oddawać krew, przynajmniej jeśli nie uprawiali seksu z innymi mężczyznami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wykluczeni są także mężczyźni, którzy od dziesięcioleci pozostają w związkach z innym mężczyzną. Inne kraje są już bardziej zaawansowane: we Włoszech i Portugalii każdego dawcę pyta się o ryzykowne zachowania, a nie o orientację seksualną.Istnieje wyraźny styl życia LGB
Styl życia osób LGB jest tak różnorodny, jak styl życia heteroseksualnego. Osoby LGB mogą być samotne, chodzić na randki, pozostawać w długotrwałym związku lub pozostawać w związku małżeńskim. Mogą być rozwiązłe, monogamiczne lub żyjące w celibacie. Mogą mieć dzieci. Mieszkają samotnie, ze swoimi kochankami, z rodzicami i rodzeństwem lub z przyjaciółmi. Mieszkają w miastach, na przedmieściach i na wsi. Mogą być bogaci, z klasy średniej lub biedni. Mogą mieć różne zawody. Niektórzy to lekarze, księża, prostytutki, kierowcy ciężarówek, pisarze, piłkarze, drwale, politycy, nauczyciele lub bezrobotni. Niektórzy to drag queens, a niektórzy to sportowcy. Nie ma czegoś takiego jak odrębny homoseksualny styl życia, tak jak nie ma czegoś takiego jak heteroseksualny styl życia. We wszystkich społecznościach jednostki tworzą własny styl życia.Jeśli pozwolimy na małżeństwa LGBT każdy kto się chce pobrać będzie mógł to zrobić
Małżeństwo zawsze będzie zawierane między dwojgiem wyrażających zgodę dorosłych.
To jest argument „śliskiego zbocza”. Z definicji małżeństwo musi być zawarte między dwojgiem wyrażających zgodę dorosłych. Zapobiega to małżeństwu dziecka, małżeństwa ze zwierzęciem domowym i innym skrajnym przykładom stosowanym w porównaniu do małżeństw osób tej samej płci. Żaden z tych przypadków nie dotyczy dwóch osób dorosłych, które wyrażają zgodę.