I wyjechać w Bieszczady. Thriller z Domaniewskiej - ebook
I wyjechać w Bieszczady. Thriller z Domaniewskiej - ebook
Ta książka to zwierciadło, które w sarkastycznym, nieco przerysowanym i przede wszystkim krzywym odbiciu, przedstawia niekiedy gorzki, ale jednocześnie uniwersalny i odarty z różnorakich dekoracji obraz współczesnych: dwudziesto-, trzydziesto- i czterdziestolatków.
Większość pracowników warszawskiego Mordoru, to osoby tylko pozornie szczęśliwe. W rzeczywistości borykają się z wieloma problemami, związanymi choćby z budowaniem głębszych i trwałych relacji.
Ich życie, nastawione jest głównie na zaspokajanie własnych, hedonistycznych potrzeb, czyli ciągłe poszukiwanie przyjemności.
Autorka, która sama wciąż pracuje w jednej z warszawskich korporacji, napisała książkę bardzo uniwersalną, nie o korporacjach i tym jak one funkcjonują, ale o tym jak zmieniają ludzi w nich pracujących. Ale także o nas wszystkich, którzy chcemy doświadczać naszego życia „bardziej”. Bez względu na to, gdzie pracujemy.
Nie jest to reportaż, ale raczej zbeletryzowana, napisana lekkim językiem, satyra.
Książka ...i wyjechać w Bieszczady. Thriller z Domaniewskiej ukazuje nam świat znany na co dzień - warszawski Mordor. Młodzi ludzie, którzy zaczynają karierę zawodową, właśnie tam chcą trafić. Zachęcam, by przekonać się na własne oczy, jak wygląda ich życie z nieco innej perspektywy, bo ta książka zdecydowanie nam ją ukaże. Z humorem i dystansem do siebie oraz innych. Będzie to pozycja idealna dla każdego, kto choć odrobinę zna już świat korporacji. Gorąco polecam!
Anna Jędrzejewska, Świat Książkowych Recenzji
Autorka przedstawia w swej książce ważne aspekty współczesnego życia, z przymrużeniem oka sumując metaforyczne, lekko drwiące obrazki. Zrzuca maski, formułuje nowe definicje wielogatunkowości, zaskakuje formą, obserwuje fragmenty codzienności z zupełnie innej perspektywy. Niecodzienna pozycja skupiająca nas wszystkich w jedno, bo czytając możemy odnieść wrażenie, że wszyscy poniekąd jesteśmy jej bohaterami, adresatami. Ciekawa, warto poświęcić jej dłuższą uwagę i chwilę głębszej refleksji!
Agnieszka Krizel, Recenzje Agi – nietypowerecenzje.blogspot.com
Poważna, a zarazem zabawna charakterystyka człowieka, biznesu, korporacji i ślepe zapatrzenie w trendy, które nas formują, modelują, ale czy kształtują i czynią nas lepszymi oraz bardziej szczęśliwymi? Autorka rewelacyjnie żongluje gatunkami i z nutą solidnego krytycyzmu, gorzkiego sarkazmu, uszczypliwej ironii, prowadzi nas przez Warszawę bardzo subiektywną, ale z jakże trafną puentą.
Aleksandra Jesiołowska, aleksandrowemysli.blogspot.com
Spis treści
Od autorki
Nostalgiczny wstęp o poszukiwaniu sensu
ŻYCIE ZAWODOWE
Korporacje są OK!
Bajka, która staje się bańką
Język nie do końca polski
Rekrutacja, czyli witamy w korpo
Zarobki. Mity z odrobiną prawdy
Umowa nie zawsze na pełny etat
Interes najważniejszy
Praca dla kasy i fejmu
Spotkania to element pracy
ŻYCIE TOWARZYSKIE
Alkohol
Narkotyki
Imprezy
Warto bywać
Kawa z sieciówki
Podróże – raczej te duże
Siłownia, czyli kult ciała
Wegetarianizm, czyli zdrowe odżywianie
Miasteczko Wilanów
Własny samochód czy komunikacja?
ŻYCIE OSOBISTE
Przyjaźń
Związek
Seks
TACY JESTEŚMY
Egoiści
Wieczne dzieci
Zblazowani
Na kozetce u psychologa
NA ZAKOŃCZENIE
Czas jest najcenniejszy
Epilog
Kategoria: | Obyczajowe |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-950069-4-4 |
Rozmiar pliku: | 1,0 MB |